Vajon az űrhajósnak jelentkezőket tájékoztatják arról, hogy a tartós súlytalanság állapota milyen krónikus betegségeket okozhat?
Figyelt kérdés
Az interneten olvastam, hogy az amerikai NASA által meghirdetett űrhajós pályázatra 2020 áprilisáig már több mint 12 ezren jelentkeztek. Továbbá az is megtalálható az interneten, hogy nyílt pályázaton keresik az új magyar űrhajóst. Arról azonban eddig sehol sem találtam információt az elmúlt évek során közreadott hasonló közleményekben, hogy a felvételre jelentkezők tudják-e, hogy a tartós súlytalanság állapotában többek közt tüdővizenyőt, vese- és epekövességet, különböző szívműködési rendellenességeket, pajzsmirigygyulladást, és még sok más krónikus betegséget szerezhetnek. Mindezt szakmai képzettségeim és tapasztalataim alapján tudom. Szerintem nem lenne szép dolog, ha mindezt elhallgatnák a jelentkezők előtt. Tehát mi az igazság ezen a téren?2020. jún. 23. 12:27
1/9 anonim válasza:
Ennek egy jelentős része nem krónikus betegség. Amúgy amikor csináltak olyan felmérést hogy ki jelentkezne egy a Marsra csak oda szóló utazásra ahol biztos meghalsz és ott is több tízezer embert érdekelt volna a dolog. Akinek lehetősége van az úgy is megy és nem érdeklik a következmények, amúgy a folyamatos hamburgerzabálásnak pl több következménnyel jár aztán mégis sokan csinálják.
2/9 anonim válasza:
Valószínűleg van erre egy űrlapjuk a lehetséges veszélyek felsorolásával, amit már a kiképzés elején aláíratnak, hogy tudomásul veszed. Úgyis az értelmesebbeket fogják kiválogatni, akik már tisztában vannak a veszélyekkel is.
3/9 anonim válasza:
Ez azért nem úgy működik hogy szomszéd pistike egy érettségivel jelentkezik aztán másnak már egy Falcon 9-es tetején csücsül. Akiket kiválasztanak vagy vadászpilóták vagy komoly tudósok akik nagyon is tisztában vannak a mellékhatásokkal vagy épp pont ezeket kutatják. Senkit nem ér meglepetés.
4/9 anonim válasza:
"már több mint 12 ezren jelentkeztek"
Hát igen, azért ezt úgy kell elképzelni, hogy első körben kiszórják a 90%-át, az utolsó körös teszteknél már csak egy maroknyi csapat marad.
Vagy ha úgy érted a kérdést, hogy már a pályázat kiírásakor mellékelhetnék a veszélyeket, akkor igen, valóban különösen veszélyes munka, és valóban nincs ott a kockázatok listája, de tekinthetjük ezt is egy tesztnek, hogy ki mit tud arról, amire jelentkezik.
5/9 anonim válasza:
"Mindezt szakmai képzettségeim és tapasztalataim alapján tudom"
Megkérdezhetem, hogy milyen szakmáról van szó? Mármint ahol a súlytalanság egészségügyi hatásairól szerezhet valaki ismereteket és főleg tapasztalatot.
6/9 anonim válasza:
#5 gondolom orvos. De hogy egy orvos ennyire ne legyen kepben, hogy a gyakorin teszi fel ezt a kerdest, az azert szerintem eleg fura.
7/9 anonim válasza:
Én is orvosra tippeltem volna, de egy magyar orvos hol találkozik hosszan tartó súlytalanság okozta kórképpel? Merthogy azt írta, hogy "és tapasztalataim alapján".
8/9 anonim válasza:
Kíváncsi lennék, hogy pl. egy szénbányász álláshirdetésben odaírják-e, hogy krónikussá váló tüdőproblémák veszélye áll fenn. Vagy hogy egy titkárnőt tájékoztatnak-e a folyamatos ülőmunka keringési vagy orthopediai veszélyeiről.
9/9 anonim válasza:
Már megbocsáss kedves kérdező, de aki ezekről a dolgokról nem tájékozott, az NE JELENTKEZZEN űrhajósnak! Mert az egy dolog, hogy a titkárnő kereső álláshirdetésbe nem írják bele, hogy vigyázz Gizi a végén aranyered lesz. De űrhajós azért ne akarjon lenni valaki 5 elemivel és nagy mellekkel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!