Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy tárgy elmozdíthatja...

Egy tárgy elmozdíthatja önmagát az űrben mágneses taszítóhatás segítségével?

Figyelt kérdés
Ha egy tárgyat kirepítünk az űrbe, ott az egyik végére egy mágnest erősítünk, majd ugyanerre a végére a mágnestől valamivel távolabb fémlapokkal áthidalva egy kör alakú fémszitát erősítünk, mint a panelházak kéményeinek tetején látható kalapok esetében. A fémszita mágnessel szemközti aljára pedig egy másik mágnest erősítünk, amely az eredeti mágnest taszítja, akkor ennek a taszításnak a hatására a tárgy elméletileg elmozdulhat az űr légüres terében a helyéről?

2017. febr. 11. 13:54
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Nem, az űrben sincs elsőfajú perpetuum mobile.
2017. febr. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak amennyire hajadat húzva ki tudod magad húzni a mocsárból...
2017. febr. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Mitől kéne elmozdulnia? A vasdarab egyik végén az egyik mágnes, a másikon a másik. Ha mindkettő rögzítve van a vashoz, akkor a vasat akarják széthúzni. Ha nem elég erősek ehhez (vagyis kisebb a taszító hatás ereje mint a vas anyagának szakítószilárdsága), akkor csak feszíti a vasat szétfelé, de nem mozdul sehova (mégis, hová kellene mozdulnia?). Ha meg nagyobb, akkor a vas valahol szétszakad, és a két darab ellentétes irányba, azonos energiával gyorsulni kezd (feltéve, hogy egyik darab sem fordul meg közben).


Szóval nem, nem fog elmozdulni, pontosabban nem fog megváltozni a mozgásállapota. Mitől is változna meg? Ez olyan, mintha egy íjat kihúznál, majd beleillesztenél egy nyílvesszőt úgy, hogy az egyik vége a madzagon, a másik vége meg a boton támaszkodjon fel. Az sem fog mozdulni semerre sem, amíg a kitámasztás tart. Vagy még egyszerűbb példa, ha egy rugót összenyomsz és megkötözöd hogy ne tudjon kirúgni, az sem fog mozdulni ettől még sehová sem.

2017. febr. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem azt írtam, hogy a tárgy egyik végére raknám az egyik mágnest a másik végére meg a másikat, hanem, hogy ugyanarra a végére raknám mind a két mágnest, csak a másik mágnest lényegében egy fémszitára erősíteném rá, amely úgy van ráerősítve a tárgynak ugyanarra a végére, mint ahogy a panelházak gyárkéményeinél egy fémtető van ráerősítve a kéményből kiágazó fémlapokkal a kéményre. De ha ez így nem működik, akkor miből gondolják a mai űrkutatók, hogy a napvitorla, vagy a mágneses vitorla működik? Lényegében azok is ezen az elven működnek nem? Kifeszítenek egy vitorlát az űrhajó elé, amely összeköttetésben marad az űrhajóval, és arra a vitorlára erőhatást gyakorolnak, vagy ha magából az űrhajóból jön ez az erőhatás, akkor nem működik a dolog, csak ha a Napból?
2017. febr. 11. 17:10
 5/10 Gugu Gabor ***** válasza:
Ha a másik mágnest egy fémszitára erősíted és ezt a fémszitát erősíted a tárgyhoz akkor túl kép nem a mágnest erősítetted a tárgyhoz?
2017. febr. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A vitorláshajó is működőképes, de azt sem a tengerészek leheletével működtetik.
2017. febr. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"és arra a vitorlára erőhatást gyakorolnak, vagy ha magából az űrhajóból jön ez az erőhatás, akkor nem működik a dolog, csak ha a Napból?"

Igen, Newton törvényei szerint kell hozzá a Nap...

2017. febr. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez a Münchausen effekt te a saját hajadnál fogva akarod kihúzni magad a mocsárból csak azt nem tudom minek kell ehhez felmenni az űrbe?


Ezt a kísérletet az íróasztalodon is elvégezheted két mágnessel és nem fog működni.

2017. febr. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Wadmalac ***** válasza:

A hipotetikus mágneses ernyő meg űrbeli elektromos töltésekre ill. mezőkre támaszkodna, például a Jupiter mágneses terére.


Az első olyan hajtásötlet, ami nem ilyen, az az EM hajtómű, vagy WARP-hajtóműnek is csúfolt kísérleti hajtás a NASA-nál. Az (ha valóban működik, mert egyelőre semmi sem biztos) felrúgja Newton III. törvényét.

2017. febr. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A newtoni fizika egyik alaptétele, hogy egy eltolásra szimmetrikus zárt rendszer impulzusa állandó. Jelen esetben a síknak tekinthető téridőben a kérdésben leírt tárgy egy zárt rendszer, amelynek nyugalmi rendszerében az impulzus nulla, és természetesen magától sosem fog elkezdeni mozogni, mivel a fémlapokkal áthidalás nemcsak a fémszitát rögzíti, de a mágnesek taszító hatásából ébredő erőt is közvetíti: amekkorával hajtaná az előre a tárgyat, akkorával nyomja is visszafelé, ezért az eredő erő továbbra is nulla lesz.


Mágnessel csak akkor lehetne hajtani a tárgyat, ha azt egy külső, a tárgytól független másik tárgy hordozná, amelyre azonban Newton III. törvénye érelmében a taszítás ellenereje visszahatna, ezért ezt a tárgyat erővel kellene visszatartani a hátralöjődéstől. Végeredménypen éppen ez az erő lenne az, amely a most már két tárgyból álló rendszert hajtaná előre, és a mágnesek csak a két test közötti erőátmenetet biztosítanák.

2017. febr. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!