Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van tudományos magyarázat...

Van tudományos magyarázat arra hogy miért félnek az emberek a pókoktól?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre hogy az emberek kimondottan jobban félnek a pókoktól mint bármi egyébtől.

Erre van valami magyarázat is vagy csak félnek tőlük és kész, mint bármi mástól?


2020. jún. 20. 22:48
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Van, ez is egy evolúciós ösztön. Sok pók csípése halálos, szóval régen érdemes volt kerülni minden pókot, és ez tovább öröklődött. Ugyanez a helyzet a kígyókkal. A csirkéktől szinte senki nem fél, mert mindig is ártalmatlanok voltak, így nem is kellett tőlük félni.
2020. jún. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%

Ez fura, én arachnofóbiás vagyok és totál mindegy, hogy halálos-e a csípése. Amúgy nálunk alapból nincs halálos csípésű pók.

A kígyóktól viszont nem félek, csak egészséges mértékben tartok tőlük a marás miatt, de az nem fóbia, hanem teljesen természetes félelem.

2020. jún. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

2.! Nem csak a halalos csipesu pokoktol ivodott az emberbe a felelem, hanem mindegyiktol, hisz a kezdetek kezdeten nem tudhattak h melyik merges/ melyik artalmatlan. Ez az oszton nem par evtizede alakult ki , amikor mar mindenki tudta h melyikektol kell tartani.

Amugy szerintem ritka ronda allatok, szval veszjosloan is neznek ki.

2020. jún. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Egyébként a kaszáspók is mérges (sőt, minden pók mérges, mivel idegméreggel kábítja el a legyet is), csak a mérgét nem tudja bejuttatni az emberbe.
2020. jún. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert az őseid közül nagyobb eséllyel élt túl az aki nagy ívben kerülte a pókokat, mint aki nem. Ez az ösztön pedig aztán fennmaradt az utódaiban is.
2020. jún. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 dq ***** válasza:

Mindenre van tudományos magyarázat. Erre két teória létezik. Az egyik az, hogy ösztönös, a másik az, hogy szociális konstrukció.

Hogy melyik az igaz (ha mindkettő, akkor: milyen arányban), azt kísérletekkel próbálják kideríteni. Amikben a google a barátod. ("A random gyakoris leírja azt amit 4 másodperc alatt kiszopott az ujjából" meg az ellenséged.)

2020. jún. 21. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, akkor a nagymacskáktól, medvéktől miért nem félnek ösztönösen? Ők a cuki aranyos állatkák.

btw, a békáktól, egerektől ugyanúgy herótja van a legtöbb embernek, és nem azért mert a kék nyílméregbéka Dél-amerikában annyira veszélyes.

2020. jún. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Wadmalac ***** válasza:

"Amúgy nálunk alapból nincs halálos csípésű pók."

Hát, de, van.

A fekete özvegynek is van itteni rokonsága, a darázspók csípése is lehet halálos, a kaszáspók mérge meg tényleg elég lenne a halálos maráshoz, ha erősebb lenen a csáprágója.


Egyébként szerintem mára a régi, hasznos "fóbiás" ösztöneink elkorcsosultak és ezért ma már nem feltétlenül valóban olyan lények ellen irányulnak, amik valóban veszélyesek.


Gyanítom, hogy jó részük nem ősember korunkból származik, hanem jóval korábbról, olyan ősemlős korunkból, amikor még egy méretesebb kétéltű, hüllő, pók is komoly veszélyt jelentett ránk.

2020. jún. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!