Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van-e korreláció az életkedv...

Van-e korreláció az életkedv és az intelligencia között?

Figyelt kérdés
Ezt akartam volna előzőleg megkérdezni, csak rosszul írtam ki.

2020. jún. 3. 22:34
A kérdező szavazást indított:
Igen, erősen pozitív.
Igen, erősen negatív.
Alig-alig.
Egyáltalán nincs.
24 szavazat
 1/5 2*Sü ***** válasza:
66%
Ismerek nem kevés Mensa tagot. Meg ismerek nem kevés olyan embert, akiről erősen sejthető, hogy maximum átlagos intelligenciával rendelkeznek. Bár ez nem egy egzakt mérés, de a személyes tapasztalatom az, hogy a kettő között nincs észlelhető különbség, a Mensa tagok nem rendelkeznek sem nagyobb, sem kisebb életkedvvel.
2020. jún. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És ha extrapolálod a Föld összes élőlényére?
2020. jún. 3. 23:09
 3/5 anonim válasza:
Én úgy gondolom, ez nagyon erősen emberfüggő, az, hogyan viszonyulunk ahhoz, amit tudunk. Lehet, hogy egy okosabb ember csak nevet mindenen, mert viccesnek, érdekesnek találja az egészet. Lehet, hogy fogja a fejét, aggódik, nihilistává válik, mert rájön az élet értelmetlenségére. És természetesen mindkét állapotból el lehet mozdulni a másik felé.
2020. jún. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Egyértelmű hogy van!

Rögtön ide tudom Charles Bukowski idézetét felhozni

[link]

...és habár az intelligens ember mindenkinek mást jelent, nekem azt hogy "minden témához hozzátud szólni mert nem utasít el információt amiről nem tud semmi hanem utánajár előtte".

Az életkedv (vagy motiváció) pedig szerintem ahhoz kell hogy a problémákat meg tudjuk oldani. A probléma minél nehezebb annál több életkedv kell.

Az ostoba ember nincs tisztában a "dolgokkal" a világról így úgy érzi nincsenek akadályok előtte. Ez az életforma amilyen előnyös és könnyű olyan kockázatos is.

Az okos ember tisztában van PÁR "dolgokkal" világról és nehezebben vág bele bármi nagyobb dologba mivel látja a buktatókat amibe belefuthat és elmegy a kedve. Ez az az életforma mikor csendben leéli az életét egy sima állás, család, barátok és hobbi mellett. (Ha senki nem sértődik meg) ez az átlagos élet...

Az intelligens ember ugyanígy tisztában van "dolgokkal" és jobban értik a világ működését mivel a tudásuk szerteágazó. Ezek az emberek látják a problémákat de tudják azt is hogy csak úgy lehetnek mégjobbak ha megoldják a problémákat. Tudják hogy van elég tudásuk amivel dolgozhatnak és ha odaérnek képesek lesznek megoldani és minden megoldott problémával tapasztaltabbak lesznek és így következő problémával már könnyebben megbirkóznak. Ezek azok az emberek akikre azt mondják "mert szerencséje volt"


[link]

2020. jún. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
63%
Az életkedvnek az intelligencia a kulcsa. De az intelligenciának a kulcsa a jó felfogás és tudásvágy. Bár a jó felfogásról mindenki úgy gondolja hogy az övé a legjobb úgyhogy ezt ne feszengessük. :)
2020. jún. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!