Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A természettudomány miért...

A természettudomány miért alulreprezentált, amikor műveltségről van szó?

Figyelt kérdés

Egy művelt embernek miért kell tudnia Ady Endre szerelmeit, de természettudományokból elég a szorzótáblát meg a naprendszerünk bolygóinak a nevét ismernie?


Miért menő egy felnőttnek vagy diáknak azt mondania, hogy "mindig is hülye voltam a matekhoz / kémiához / fizikához", amikor azt már ciki mondani, hogy "mindig is hülye voltam a nyelvtanhoz"?


2020. ápr. 16. 19:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom de rám hatványozottan igaz :)
2020. ápr. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert Ady Endre szerelmei "bulvárszenny". Nézd meg ma is, hogy hogyan reagálnak, ha valakinek nincs fogalma valamelyik idióta hírességről és úgy néznek rá, mintha nem erről a bolygóról származna. A többségnek az ilyen celeb faxságok a menők, és ezek a költők ugyanúgy celebek voltak a maguk korában. Csak egyesek idővel akkor sznob, bölcsész gechivé váltak már, hogy a "műveltség" részévé tették, hogy kik voltak Ady női.


A természettudományok művelői pedig kevésbé erőszakosak és toleránsabbak másokkal.

2020. ápr. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem te nem vagy tisztában a műveltség szó jelentésével. Mindenesetre aki arra büszke, hogy mindig is hülye volt a matekhoz/fizikához valószínűleg nem Shakespeare-t olvas lefekvés előtt.
2020. ápr. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

"Szerintem te nem vagy tisztában a műveltség szó jelentésével."

Csupa fül vagyok.

2020. ápr. 16. 22:39
 5/7 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 17. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Na, ezen én is gondolokozom néha már vagy 15 éve, tinikorom óta.
2020. ápr. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
69%
A kérdés nagyon jó és indokolt. Én azt hiszem tudom a választ, ill. tudok egy választ, ami hihető. Az, hogy miért azt tekintjük műveltnek, aki tudja, hogy miről szólnak az operák, de fogalma sincs az Ohm törvényéről, azért van, mert ebben az értékrendszerben szocializálódtunk. E tekintetben hosszú évtizedek óta a fő szocializáló “erő” a rádió és a televizió. De akár az írott sajtóig is visszamehetünk, az is a humán értelmiség gyűjtőhelye a dolog természeténél fogva, hiszen a médiában mindig is a verbális képességekre volt szükség, amik vsz. a humán érdeklődésűek körében jobbak. Így aztán a médiában abszolút felülreprezentált a humán értelmiség. A mintát pedig ők adják. A legkártékonyabb figura szerintem ezügyben Antal Imre volt, ha még emlékeztek rá.
2020. ápr. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!