Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan tudom irányítani az...

Hogyan tudom irányítani az álmomat?

Figyelt kérdés
Egy tanárom mesélt egy módszerről, amivel megtanulható az, hogy álmodás közben tudatosuljon, hogy ez csak egy álom, és így a fizika törvényeit meghazuttolva bármit megtehet az ember, teszem azt repülhet vagy ilyesmi. Állítólag fantasztikus érzés. Létezik ilyen módszer? Megtanulható?
2008. nov. 21. 12:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Igen, nekem kétszer sikerült eddig irányítani, viszont annyira valóságosnak tűnt, hogy azt hittem tényleg az. Csak erősen kell koncentrálni, hogy "ez csak egy álom"..persze nem mindig jön be.
2008. nov. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Nekem egyszer volt részem ilyenben, akkor is véletlenül, és csak rövid időre, mert sajna felébredtem. Persze az is lehetett, hogy "azt álmondtam, hogy tudom irányítani az álmom".
2008. nov. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Itt leírja hogyan kell.

2008. nov. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Nekem is volt egyszer.Hogy volt egy fura álmom és amikor egy egyszemű torzszülött fekete macska üldözött fel a konyhaasztalra akkor hirtelen fogalmamnincs hogy de hirtelen eszembejutott hogy ez csak egy álom.Jó volt utána irányítani az álmot.A legnevetségesebb az volt amikor egy éneklő WC-t képzeltem oda a konyha közepére:) De ez csak sajnos rövid ideig tartott :(
2008. nov. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

Én bármelyik álmomat tudom irányítani, de mindig eldöntöm, hogy tetszik-e a történet, amit álmodom, vagy "kicsit alakítok" rajta.

Nekem ez olyan, mintha egy filmrendező lennék. Én nagyon szeretem. Persze egészen addig nem szoktam "beleszólni" a dolgokban, amíg nagyon nem durvul el.

Pl. már álmodtam azt, minden "csoda" nélkül nyertem a lottón, azaz tök valóságos volt. Aztán úgy döntöttem, hogy most inkább "tudatosítom", hogy ez álom, és mikor vittem be a lottózóba a szelvényt, hogy ellenőrizzék, akkor úgy döntöttem, hogy inkább berepülök, nem besétálok.

De pont ezért nem tudnak megölni álmomban sem. Mert már volt rá példa, hogy "lelőttek", viszont én - mivel tudom irányítani az álmaimat - ilyenkor nem riadok fel. Pár "perc" sötétség után jött a szöveg: "Köszönjük szépen, csodás alakítás, szerződtettük." :)

Persze sokszor jó lenne csak úgy spontán, beleszólás nélkül álmodni, de azokra az álmokra, amire emlékszem, szinte kivétel nélkül "manipulatív" vagyok.

2008. nov. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is tudom irányítani az álmaimat, ez számomra minden napos. Tegnap egy helyes pasival jöttem össze :)

Nagyon jó érzés, hogy pld. repülhetek, ameddig nem volt tériszonyom ebben is volt részem. Én álmomban hihetetlenül sokat gondolkodom, és mindig tudom, hogy ez csak egy álom.

2008. nov. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én olyan szinten tudom irányítani, hogy ha vmi szörnyűség történne, már rögtön mondom magamban, hogy ez álom, és direkt felébredek. De hogy hogyan... hát jó kérdés, sose gyakoroltam. Egyszerűen félek attól,hogy rosszat álmodok.
2008. nov. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
én meg már próbáltam, de nemment
2008. nov. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
már volt velem ilyen nem egyszer. általában olyankor van amikor valami olyat álmodok ami teljesen lehetetlen, vagy egy megtörtént dologba álmodok olyan részleteket amik nem történtek meg, és ilyenkor néha beugrik az hogy ez csak egy álom, de általában ilyenkor vagy azonnal felébredek, vagy tényleg tudom irányítani az álmomat, de csak nagyon rövid ideig, mert akkor már nem alszok igazából
2008. nov. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! E-mailben kérdeztél tőlem, itt válaszolok. Inkább az extrovertált típusba tartozom, az álmaimban a tudatosságom annyiban merül ki, hogy amitől félek, azt nem álmodom végig, hanem felébredek.


Nappal nem nagyon szoktam álmodozni, többnyire a környezetemmel vagyok elfoglalva. Vagy ha álmodozom is, nem találok párhuzamot a nappali és éjszakai álmaim között. Semmilyen jellegűt.

2009. jan. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!