Csinálunk hidrogén autót? Mikor akartok? Mi a véleményetek az ötletről? Esetleg mágnesautót?
Sokan aggónak, hogy mi lesz a jövővel... És ti miért nem léptek valamit?? Örökmozgó autó? Vagy valami, amivel nem lehetne ennyire kizsákmányolni minket?
Pénz kérdése vagy más??? Ez nem vicc... Nem akarok 500Ft/deciliter benzinárat fizetni...
Azért elektromos energiát nem csak szénerőművel tudunk termelni.
Naperőmű:
Szélerőmű:
Geotermikus erőmű:
Víz erőmű:
Ár-apály erőmű:
Ezek külön külön egymaguk nem képesek ellátni a globális energiatermelés szerepét, de az összeset alkalmazva, helyi adottságoktól függően, azért már más a leányzó fekvése.
Aki siránkozik, hogy szennyezzük a környezetet, annak igaza van bizonyos szempontból, de csak egyszer kellene legyártani egy energia forrást, ami biztosítja az áramot... Am nem tudom, hogy a válaszadók többsége hallott-e már Nicolas Tesla-ról? [link]
Ezen kívül igen vannak kételyek, de csak a magas képzeletű embernek van lehetősége ilyesmire... Am ki akar az maradjon abban a hitben, hogy a föld lapos...
Aki siránkozik, hogy szennyezzük a környezetet, annak igaza van bizonyos szempontból, de csak egyszer kellene legyártani egy energia forrást, ami biztosítja az áramot... Am nem tudom, hogy a válaszadók többsége hallott-e már Nicolas Tesla-ról? [link]
Ezen kívül igen vannak kételyek, de csak a magas képzeletű embernek van lehetősége ilyesmire... Amki akar az maradjon abban a hitben, hogy a föld lapos...
http://www.youtube.com/watch?v=rzIYRxWbm1g
Ez egy magyar videó, de aki beszél angolul, annak vannak még jó kis dolgok a neten... Élvezd és gondolkodj...
16:51
Az fissziós erőművekkel csak az a baj, hogy hasadóanyag sem áll rendelkezésünkre korlátlan mennyiségben:
És a fúziós erőművekkel meg megint csak időt nyernénk, mert hidrogén ugyan bőven van a földön kötött formában, de ha azt elhasználjuk, nem lesz mit inni.
30-40évig elég még az urán legalább(szerintem még tovább is, de most ezen ne vitázzunk). De ha így haladunk, akkor 40év múlva már fúziós erőműveink lesznek, amik megoldják a problémát. Azért annyi hidrogént "elfogyasztani" hogy ne legyen mit inni, az nem 500-1000év..
Megújuló energiaforrásokkal pedig az a probléma, hogy nehéz tárolni az energiájukat, illetve időjárásfüggő a legtöbb, így ha pár hétig más időjárás van, akkor behal a város? Nyilván kiegészítőnek hasznos lehet nagyon, de szerintem jelenleg erre még nem lehet építeni.
"A folyók állandóan folynak, a naperőműveknél már kifejlesztettek olyan technológiát ami éjszaka is tárolja a hőt, és termel, ár-apály mindig lesz, amíg van holdja a Földnek, és a föld belső hője is állandó. Egyedül a szélerőművek termelése bizonytalan."
A folyó folyik valóban, ez egy jó alternatíva, de aránylag kevés áramot tudunk így előállítani.
Naperőművekkel meg az a probléma, hogy nem lehet ész nélkül építeni őket. Egy határt nem szabad átlépni, mert akkor megváltozik a klíma, hisz az adott terület nem melegszik fel eléggé. Mondják erre, hogy a sivatagba kell építeni, de ott is nagy a légmozgás, így bezavarhat. Ezt a határt jelenleg nemigen ismerjük pontosan. Ezen felül én sokallom az árát.
Ár-apállyal is az a gond, hogy nem tud állandóan áramot szolgáltatni, csak szakaszosan.
Föld belső hője van, de szivattyú(áram) kell hozzá, így már nem olyan hatékony a dolog. Fűtésre jó, de áramot termelni vele nemigazán lehet.
Összességében el lehet mondani, hogy a megújuló energiaforrások hasznosak, de még mindig tartom azt az álláspontomat, hogy erekre, mint alapokra nem lehet építeni. Kiegészítőnek viszont jók.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!