Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha az ember nem bocsátott...

Ha az ember nem bocsátott volna ki szendioxidot akkor most nem lenne klímaváltozás és semmi baj nem lenne a klímával?

Figyelt kérdés
2020. jan. 9. 17:39
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
De lenne, csak nem ilyen gyorsan.
2020. jan. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
És vannak kisebb mértékű helyi klímaingadozások ilyen időskálán is.
2020. jan. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy akkor valami egész mást bocsátott volna ki nagy mennyiségben, szóval ezt így nem lehet tudni.
2020. jan. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor enyhén hűlnénk mostanig, később erősebben. Nagyon úgy néz ki, hogy az 1600-1700-as évekbeli "kis jégkorszakhoz" hasonló sugárzási minimum felé tart a Nap: [link]

A mért sugárzáscsökkenés egyelőre elég minimális, de a napfoltok csökkenésének is van időjárási hatása. Nagyobb korzmikus sugárzás = több felhőképződési mag = nagyobb felhőfedettség = hidegebb Föld. Mármint globálisan hidegebb, a sarkokon inkább fűtenek a felhők, főleg télen, amikor úgysem süt a nap.


Ugyanakkor vannak ellentétes hatások is: több beépített terület = több elnyelt sugárzás = melegedés. Onnan tudjuk, hogy a mostani melegedésnek nem ez az oka, hogy akkor a magaslégkör is melegedne, most meg mérhetően hűl.

2020. jan. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A múltban is voltak hatalmas erdőtüzek, nagyobbak a mostaninál, és vulkánkitörések, stb volt kibocsátás, mert nem is éltek volna meg a növények széndioxid nélkül. A Nap 1 óra alatt több energiát küld a földre, mint amennyit az emberiség megtermel egész évben! A nagy tavaink kb 150 évenként kiszáradtak a múltban is (Velencei, Fertő), a Balatonon átsétáltak az ipari forradalom előtt is. Ma is vannak a motorizáció előtti hőmérsékleti rekordjaink, szóval nem tudni, mindenesetre nem segítjük tevékenységünkkel a természetet.
2020. jan. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
24%
Ha nagyanyám gőzmozdony lenne, ingyen mehetnék Kanizsára...
2020. jan. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Régen is voltak lehűlések, felmelegedések. Ez ciklikusan ismétlődő jelenség. Csak az ember durván belenyúl a rendszerbe. A tizezer, százezer években mérhető időt néháy tíz évre gyorsítja. A gyerekeinknek, unokáinknak igen komoly korlátozásokkal kell szembenéznie, és arra is komoly esélyük van, hogy visszazuhan az emberiség a kőkorszakba. De nem csak a széndioxid kibocsátás a ludas. A felmelegedésből eredő permafrost olvadás, meg a túl nagy kérődző állatállomány miatti metánkibocsátás is hozzájárul. Az olvadó jég miatt kevésbé fehér a Föld, kevesebb meleget ver vissza, ez is egy tényező. Az emberiség széndioxid kibocsátása elindítója, felgyorsítója egy önmagát erősítő folyamatnak, aminek még nem tudjuk hol a vége, de semmi jót nem várhatunk. Az meg nevetséges, hogy majd 2030-ra, vagy 2050-re majd, majd, majd valamit csinálunk.... Már 30-40 évvel ezelőtt kellett volna észbekapni és valamit csinálni!
2020. jan. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 De La Cruse ***** válasza:
100%

Erdőtűz ami tavaly minden kontinensen és idén Ausztráliában volt száz éves autós kibocsátást nyomott a levegőbe.

A természet eldolgozza pár év alatt.

Az erdők meg amikor ujjra nőnek a kibocsátott szén-dioxidból lélegzik be és a növekedés miatt az oxigén kibocsátás sokszorosát tolja vissza a légkörbe.

A faültetés megoldás a felmelegedésre.

2020. jan. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
4-es okfejtése hibátlan.
2020. jan. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

"Grönland történelme

A 9-12. század közötti általános felmelegedés következtében Grönland déli része, legalábbis a part mentén, valóban "zöld föld" volt, nem borította állandó jégtakaró. Ezért is jöhettek ott létre a 11. század elején norvég (viking) kolóniák.

A 15. századra ezek a skandináv települések (az éhínségek és az inuitokkal keletkező konfliktusok miatt) megszűntek. Az ismétlődő éhínségek fő oka a kis jégkorszak volt, vagyis az éghajlat kedvezőtlenebbé válása."


Ebben az időszakban még nem volt jelentős az ember által kibocsájtott széndioxid mennyisége mégis felmelegedés és kis jégkorszak váltakozott...

2020. jan. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!