Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi történne, ha valaki megprób...

Mi történne, ha valaki megpróbál landolni a Jupiter bolygón?

Figyelt kérdés

2019. dec. 28. 16:54
 1/3 anonim ***** válasza:
79%
Ha kibírsz 10 milliárd atmoszféra nyomást, és még mozogni is tudsz ilyen sűrű közegben, akkor összejöhet.
2019. dec. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Képzeld el, hogy egy légzőpalackkal leereszkedsz a legmélyebb óceán fenekére. Na azt a nyomást szorozd be kb. 40 ezerrel (~40 millió bar) és számolj hozzá pokoli hőséget.


[link]

2019. dec. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 EagleHUN ***** válasza:
100%

Ahogy előzőek írják hagyományos értelemben vett felszínen nem tudsz landolni, mert nincsen!


Ha élve átjutnál az atmoszférán a folyékony hidrogén óceánon keresztül lépve a fémes hidrogén réteg alatt van egy ismeretlen állapotú 36 000 Kelvin (cirka 35 727 Celsius) fokos mag felszínnel.

Sok sikert a rálépéshez...:D


"

Még mindig bizonytalanság uralkodik a Jupiter belső szerkezetét illetően. Egy modell szerint a felépítése homogén, azaz szilárd felszín nélküli, és a sűrűség fokozatosan növekedik a mag irányába. Másrészt a Jupiter akár tizenkétszeres Föld-tömegű, sűrű, sziklás maggal is rendelkezhet, amely a teljes tömegnek nagyjából a 3%-át teszi ki.[14] A központi régiót sűrű, fémes hidrogén veszi körül, amely körülbelül a bolygó sugarának 78%-ára terjed ki. A hélium és neon esőhöz hasonló cseppjei ezen a rétegen keresztül kicsapódnak, csökkentve arányukat a felső légkörben.


A fémeshidrogén-réteg fölött a folyékony és gáznemű hidrogén átlátszó rétege található. A gázréteg a felhőrétegtől körülbelül 1000 km mélyre terjed. Nincs közvetlen határ a hidrogén különböző rétegei között; a mélységgel a hidrogén állapota gázból folyékonyba megy át.[15]


A hőmérséklet és a nyomás a Jupiter belsejében a mag felé nő. Az átmeneti régióban, ahol a folyékony hidrogén fémessé alakul, a hőmérséklet 10 000 K körüli, a nyomás 200 GPa. A hőmérséklet a mag felszínén 36 000 K, a belső nyomás pedig nagyjából 3000–4500 GPa.

"


Forrás:

[link]

Belső szerkezet

2019. dec. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!