Biológus, vagy orvos?
22:22
Mi az hogy amíg úgy gondolkodnak az emberek mint én? Talán miattam kevés a fizetésük?
Egyébként meg az ismeretségi körömben van több orvos is és mindegyiküknek van mit a tejbe aprítani, pedig egyikük sem "menő" magánorvos. De nem irigylem tőlük, mert felelősség teljes munkát végeznek.
A másik dolog meg, hogy a rezidens orvos csak gyakorló orvos, amikor az első nehéz éveket írtam, erre értettem.
Nem, nyilván nem miattad kevés a fizetésük, nem így értettem:)
Csak sok ember azt hiszi még mindig, hogy az orvosoknak baromi jól megy, úgyhogy kussoljanak. Hiába próbálnának meg vmit kiküszködni...
De nem csak az orvosok vannak alulfizetve sajnos:/
Normális fizetés kellene és eltörölni a hálapénzt:)
Meg nem kellene az a sok fölösleges, lábát lógató önkormányzati, hivatali dolgozó. Én is ilyen helyen dolgoztam és unalmukban nem tudtak mit csinálni, csak pletykákat kreáltak, hajat fésültek, kávét főztek és egyéb izgalmas tevékenységet folytattak. Azért kerültek be, mert valakinek a valakijük, vagy mert elvégeztek egy szuper nehéz büfé-aula szakot.
Egyébként a fizetésük több, mint egy kezdő orvosnak, jár külön ruha-,kajapénz, ingyen járhatnak jogi egyetemre, már aki él vele.
De, hogy ne csak offoljak. Én biológia szakra jelentkeztem egyetemre, úgy tűnik fel is vesznek. Lehet, hogy idővel egy orvos előtt jobban nyitva állnak a lehetőségek, szakmai, pénzügyi téren, de mivel engem nem a pénz motivál, ezért én a biológia szakra jelentkeztem. Nagy vágyam lenne az asztrobiológia, de mivel itthon nem lehet ilyen téren szakosodni ezért vagy a mikrobiológiát, vagy a neurobiológiát választanám.
Azt tudni kell, hogy mindkét szak nehéz, sokat kell tanulni, készülj fel a gyakorlati vizsgákra. Biológia szakra könnyebb bejutni, de nehéz az egyetem. Ha genetikus akarsz lenni, akkor szerintem biológusnak menj, ha kutatóorvos, akkor meg egyértelmű.
Szerintem a legbiztosabb, ha elmész egy-egy laborba megnézni, mi fán terem a kutatás az orvosi egyetemen és a ttk-n.
Én biológus vagyok, de sok olyan ismerősöm van, aki orvosként vagy biológusként dolgozik orvosi kutatóintézetekben. Ahogy láttam, az orvosira bekerülni nehezebb, a képzés is nehezebb, de kutatás szempontjából nem kapnak olyan tág perspektívát, mint egy eleve kutató szakon biológusként. Az emberi szervezetről és élettanról többet kell tudniuk, genetikából viszont szerintem kevesebbet, és amit tudnak, az is inkább a praktikumot szolgálja, mint a kutatást. Pl. több genetikai betegséget tud egy orvosis, de kevesebb molekuláris mechanizmust ismer. A témádhoz a genetika elengedhetetlen, de azt neked kell eldöntened, melyik irányban szeretnél dővebb tudást: a gyakorlat és a humán jellegzetességek (irány az orvosi) vagy az elmélet és a háttérben zajló mechanizmusok (inkább biológus).
Ha 5-10 év múlva is érdekel a téma, akkor valószínűleg teljesen mindegy, melyik egyetemet végezted el. :)
Nézz körül ezen az oldalon, ha igazán ambíciózus vagy: www.kutdiak.hu
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!