Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Jupiterről pár kérdés?

A Jupiterről pár kérdés?

Figyelt kérdés

Mekkora tömeget kellene még a Jupiternek kapnia, hogy csillaggá váljon?

Most gázbolygó. Mekkora tömegtől lenne akkora a garvitációja, hogy a gáz folyadékká váljon, és mekkorától lenne szilárd?


2010. júl. 20. 18:21
 1/7 anonim ***** válasza:
nem a tömeg, hanem a SŰRŰSÉG, kitöltési tényező miatt válik azzá amilyen most.
2010. júl. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Most néztem, hogy a határ a Nap tömegének néhány százaléka.
2010. júl. 20. 18:41
 3/7 A kérdező kommentje:
75 Jupiternyi tömeg már csillaggá alakul. Most is van szilárd magja és azon kívül folyékony hidrogén, majd a gázok. Lehetséges lenne, hogy a gáz teljesen folyékon és szilárd legyen?
2010. júl. 20. 18:55
 4/7 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy rendes csillag legyen belőle, nagyjából nyolcvanszor ekkora tömegűnek kellene lennie


Barna törpecsillaghoz nagyjából 13-soros Jupiter tömeg az alsó határ.


70-75-szörös Jupiter tömegtől a 80-as határig vörös törpecsillagok alakulnak ki.

2010. júl. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szeritnem valószínütlen, hogy ne legyen gáz a felszínén. Egy nagy tömegü csillagnak szerintem mindig van légköre (de javítsatok ki ha tévedek). Így bármekkora lesz, mindig lesz egy gáz fázis a legkülsö rétegben.
2010. júl. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Lehetséges lenne, hogy a gáz teljesen folyékon és szilárd legyen?"


Nem, ez lehetetlen. Ha folyékonnyá válik akkor folyadéknak nevezzük, és ha szilárddá, akkor sem gáz. De gázból lehet folyadék és szilárd anyag is. Lásd vízgőz -> víz -> jég. A hidrogén normál légköri nyomáson nem lehet szilárd, dehát ki beszél normál légköri nyomásról a Jupiteren :D

2010. júl. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Komolyan ilyen hülyének nézel? Tudom, hogy a gázból folyadék, abból meg szilárd lehet. Pont ezt kérdeztem. Lehet-e a Jupeteren lévő összes gáz folyékony vagy szilárd? Vagyis nőhet-e akkorára a nyomás plusz anyag bevitelével, hogy ez teljesüljön, mielött csillaggá válik?
2010. júl. 20. 23:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!