Az aktív szenes vízszűrő technológia milyen jellegű anyagokat képes kiszűrni a vízből, és milyeneket nem?
Pl. ezek közül
- klór
- arzén
- kalcium
- magnézium
- nitrátok
- nehézfémek
- hormonok
- vírusok
- baktériumok
- növényvédő szerek
- műtrágya maradványok
Az aktív szenes vízszűrő technológia hatékonyan képes kiszűrni bizonyos anyagokat a vízből, de nem minden szennyeződést távolít el teljes mértékben. Az aktív szenes szűrők főként a következő anyagokat képesek kiszűrni:
Klór és klórvegyületek: Az aktív szén hatékonyan eltávolítja a vízben található klórt, amely gyakran szerves anyagok kezelésekor vagy a vízhálózat fertőtlenítésekor kerül a vízbe.
Szerves vegyületek: Az aktív szén adszorpciós tulajdonsága révén képes kiszűrni bizonyos szerves szennyezőanyagokat, például szerves oldószereket, vegyi anyagokat, gyógyszermaradványokat és rovarirtó szereket.
Néhány nehézfém: Az aktív szenes szűrők hatékonyan képesek eltávolítani bizonyos nehézfémeket, mint például ólom, réz, cink, kadmium és higany. Azonban más nehézfémek, mint például arzén vagy fluorid, nem feltétlenül távolíthatók el hatékonyan.
Az aktív szenes vízszűrők hatástalannak bizonyulhatnak az alábbi anyagok kiszűrésében:
Ásványi sók és ásványi anyagok: Az aktív szén szűrők nem távolítják el hatékonyan az ásványi anyagokat, például a kalciumot vagy a magnéziumot, amelyek a vízben oldottak.
Baktériumok és vírusok: Az aktív szenes szűrők nem rendelkeznek mikrobiológiai szűrési hatékonysággal, és nem képesek hatékonyan eltávolítani baktériumokat és vírusokat a vízből.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!