Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A bolygók miért ellipszis...

A bolygók miért ellipszis alakú pályán keringenek a Nap körül?

Figyelt kérdés
Nekem az lenne az ésszerű, ha kör alakban keringenének.
2010. júl. 20. 11:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem kör alakú pályán keringenek, mert ahhoz túl sok kezdeti feltételnek kellett volna nagyon pontosan teljesülnie egyszerre.


de én ezt már egyszer leírtam máshova:)

2010. júl. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Nekem az lenne az ésszerű, ha kör alakban keringenének"


Egyáltalán nem! Tudod van egy olyan hogy lendület. A világon ami mozog annak lendülete van, lendület nélkül semmi nem jön mozgásba. Fizikai lehetetlenség.

2010. júl. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
47%
A centrifugális erő miatt el akarnak szakadni a központi csillagtól, de a Nap gravitációja maga felé húzza. A két erőből áll össze a mozgásuk. ÉG ÉS FÖLD c. könyv
2010. júl. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mert ez a legáltalánosabb pálya, ami eleget tesz az energiamegmaradásnak és az impulzusmomentum-megmaradásnak (=perdületmegmaradásnak).


Egyébként a földpályának annyira kicsi az excentricitása, hogy szabad szemmel tökéletes körnek látnád. Kepleréknek hatalmas teljesítmény volt, hogy egyáltalán meg tudták mérni.

2010. júl. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%

És a kör nem ellipszis? Ha nagyon akarjuk, a kör speciális ellipszis...

A lényeg a következő:

A bolygók, testek valami körül mozoghatnak körpályán, ellipszis pályán, ezenkívűl parabola (hajítások) ill. hiperbolaán (kilövés)


A bolygópálya meghatározása legalább kétféleképp történhet:

1. Mozgástörvény alapján: Az erő, tudja mindenki : G*tömeg szer másik tömeg, törve a távolság négyzettel. Továbbá az erő egyenlő tömeg szer gyorsulás. Ahol a gyorsulás helyére beírjuk a helyvektor idő szerinti második deriváltját. Ezután megoldjuk a másodrendű diffegyenletet, és lám kijön hogy a pálya egy ellipszis.


2. (Ez ismertebb): Impulzus momentum -megmaradás ill. energia megmaradás tétele. Ebből szintén kijönnek a lehetséges pályák.

A pályákat a numerikus excentricitás határozza meg.

Ha ez kisebb mint 1, akkor a pálya ellipszis, ha nagyobb mint 1, akkor hiperbola, ha pont 1, akkor parabola.


Ellipszis esetén a bolygó összenergiája negatív.

Parabola esetén zérus.

Hiperbola esetén az energia pozitív.


Tehát összefoglalván: A Nap körüli keringésre az ellipszis pálya alkalmas. Mind dinamikáját és energetikáját tekintve.


Parabola és hiperbola pályákon a vonzócentrum közelébe egyszer belépő és soha vissza nem térő égitestek mozognak.

2010. júl. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ahogy leírták, a kör is ellipszis. Azért kering nem körpályán, mert miért tenné úgy? Sokkal többféle ellipszis van (végtelen sok), mint kör (egy darab) ugyanazokkal a tömeg és távolságparaméterekkel.
2010. júl. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

csak akkor beszélhetünk ellipszis pályán keringésről ha ki merjük jelenteni hogy a nap az egy fix támpont.


Orosz kutatók meg azt állítják hogy a föld nem is a nap körül kering, hiszen az ellipszis középpontja túl messze van a naphoz.


Ha az ősrobbanás pontját számoljuk viszonyítási alapnak akkor az összes bolygó beleértve a napot is spirális alakban dugóhúzó pályát ír le, hiszen az univerzum is tágul, a naprendszerünk is halad valamilyen irányban.


Mivel a naprendszerünk tömegének 99,9% a napban található, eszt a dugóhúzó pályát a nap jelentősen módosítja. Vannak tudósok akik bátran kijelentik hogy a föld nem is a nap körül kering. hiszen nem az elsődleges szimmetriáját adja meg hanem csak egy másodlagos megnyújtott eredeti pályát.


A spirális pálya középpontja körül a nap is kering, csak a keringési idő több ezer év így nem is nagyon veszik figyelemben.


de figyeld meg az evolúciót. először azt hitték hogy a föld korong alakú, tévedtek, utána azt hitték hogy a föld az univerzum középpontja, tévedtek, aztán azt hitték hogy a föld a nap körül kering. mi van ha megint tévednek ?


Aztán itt a fekete lyuk marhaság. több bizonyíték van arra hogy a fekete juk nem létezik mint arra hogy létezik. csak nem tudják megmondani hogy a naprendszerek miért keringenek egy pont körül ahol semmi nincs. a mi naprendszerünk is látszólag olyan pont körül kering ahol valójában szinte semmi nincs, és egy hurrikán is olyan pont körül kering ahol gyakorlatilag semmi nincs.


de próbáld megmagyarázni ezt egy földrajz tanárnak, valószínű a haját tépi hogy a newton bácsi képletéról kiderül hogy hibás.

2014. ápr. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!