Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol lehet vegyi anyagok...

Hol lehet vegyi anyagok biztonsági adatlapjához hozzájutni?

Figyelt kérdés
Ingyenes online változat érdekelne, akár angol nyelven is.
2010. júl. 19. 19:06
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

"Vegyész vagyok, nem állítom azt hogy az MSDS lapokban csakis marhaság található, de erősen el van túlozva. Nem kell ezeket 100%-osan elhinni. Sokszor kb olyan méretekre találják ezeket ki, hogy több kilós mennyiséget kell megenni belőle."


A biztonsági adatlap szerint például a sodium fluoridból 5-10g a halálos adag, mégis ott van szinte minden fogkrémben!!!


[link]


És nem kell ahhoz lenyelni a fogkrémet, hogy felszívódjon a szervezetünkben...

2010. júl. 20. 23:31
 12/17 anonim ***** válasza:

1 TUBUS fogkrém ~150 mg fluorid iont tartalmaz.

tehát meg kellene enni egy pár tubussal hogy mérgezést kapj

egyébként kis mennyiségben pont hogy hasznos hatású

beépül a fogakba (ami amúgy is tartalmaz fluort), jelentősen csökkenti a fogszuvasodás esélyét, erősíti a fogakat.


Egyébként a víz is mérgező;)

Ha nagy mennyiséget megiszol belőle, attól is meg lehet halni.

Sőt a Ca/Mg ionok, amikre a szervezetnek szüksége van szintén lehetnek károsak (lásd vesekő)

említhetném még a jódot, a C-vitamint és folytathatnám a végtelenségig


A biztonsági adatlapok nem azért lettek kitalálva, hogy a vásárlókkal megismertessék egy anyag hatásait. Ipari környezetben, ahol a vegyszerek nagy mennyiségben előfordulnak van értelme, de így nincs.

A biztonsági adatlapot is vmi unatkozó emberke találta ki, úgy látszik nem volt jobb dolga. Akik értenek hozzá, tudják mivel állnak szemben. Akik meg nem, azok úgy se fogják soha az életben.

és szinte folytathatnám a sort a végtelenségig

2010. júl. 21. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Gondolom, nem a fogzománcon, hanem a nyálkahártyán keresztül fog felszívódni a fluorid. És ki fogja neki megmondani, hogy a fogakba épüljön be és ne máshová? Úgy tudom, hogy a bőrön és nyálkahártyán keresztül sokkal jobban felszívódik bármi, mintha megenné az ember.
2010. júl. 21. 10:59
 14/17 anonim ***** válasza:

A fogkrémből normális körülmények között felszívódó mennyiség nem káros, hanem hasznos.


A régi készítésű fogkrémek valóban jelenthettek terhelést az emberi szervezet számára, ugyanis a fluoridion tartalmat még nem vizsgálták. Gyártáskor csak úgy random belekevertek valamennyi NaF-od oszt jónapot. És előfordulhatott hogy nagyon nagy mennyiség került bele.

Ma már ilyen nem fordulhat elő. A fluortartalmat keményen vizsgálják, mennyisége szabványosítva van. A fluorid vizsgálatánál kemény egészségügyi hatásokat is végeztek. Komolyan megnézték a szervezetre gyakorolt hatását.


A valóban veszélyes dolgokról nem biztos hogy tudsz.

Nemtudom h pl tudsz e róla, h a májad (ill. valószínüleg a leendő gyermeked mája) kimutatható mennyiségű DDT -t tartalmaz.

2010. júl. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy rengeteg méreganyag van az emberi szervezetben, de erre csak egy lapáttal ráteszünk a kozmetikumainkkal.


"1988-ban az amerikai OSHA (Occupational Safety and Health Administration) laboratóriumában végeztek egy elemzést, ahol egészségbiztonsági szempontból bevizsgálták a kozmetikumokban található 3000 leggyakrabban előforduló hatóanyagot. Az eredmény megdöbbentő:


- 884 súlyosan mérgező,

- 218 meddőséghez vezethet,

- 314 biológiai elváltozásokat okozhat,

- 146 daganatokat okozhat, és

- 376 bőr és szemirritációkat okozhat.


A bevizsgált anyagok több mint 1/3-a káros hatást gyakorol a szervezetünkre (volt olyan összetevő, ami több káros kategóriába is bekerült). Azóta ezeket a tényeket több oldalról és többször is alátámasztották a világ több különböző laboratóriumában is, MÉGSEM TÖRTÉNT SEMMI VÁLTOZÁS!!!"


Edward Kennedy szenátor 1997. szeptember 5-én - az akkor hivatalban lévő amerikai elnöknek, Bill Clintonnak - írt leveléből:


"...már 10 éve tudjuk, hogy kozmetikumaink minden harmadik alkotóeleme mérgező, mégsem tettünk eddig semmit..."


Úgy hallottam, hogy azóta se történt sok változás.

2010. júl. 21. 16:35
 16/17 A kérdező kommentje:

Visszetérve a fluorra, itt egy idézet arról, hogy hogyan került a fogkrémekbe:


"Amikor egy iparág eladási nehézségekkel küzd,... Pittsburgben a Mellon-Institut-hoz fordulhat termékeinek új eladási területek felkutatásáért. 1950-ben az amerikai alumínium és acélipar nagy mennyiségű eladhatatlan fluorvegyület melléktermékkel rendelkezett, amelyeket további felhasználhatóság híján a folyókba vezettek. 1950 decemberében azonban, az alumínium ipart magas bírságra ítélték a Columbia folyóba vezetett nátriumfluorid által előidézett nagyméretű halpusztulás miatt. A naponta felgyülemlő fluorid melléktermékeknek új felhasználási területet kellett találni. Egy részüket patkány és rovarölésre használták fel, de ez a mennyiség kevés volt, és nem oldotta meg a problémát. Azokból, a már említett Melon-Institut-tól egy bizonyos Gerald G. Cox lett megbízva azzal a feladattal, hogy a fluor értékesítési problémáira megoldást találjon. Ez az úr visszaemlékezett arra, hogy a fluor a fogszuvasodást megakadályozza, és ennek megfelelő megoldást ajánlott a fluor melléktermékekre. Ennek véghezvitelére meg kellett győznie a tudományos világot arról, hogy a fluor jó a fogaknak és az egészséget nem károsítja. Amit addig szakmai körökben a fluor hatásairól tudtak - fluor mint az egyik legmérgezőbb vegyület volt ismert - el kellett felejteni, és a nagyközönséggel el kellett hitetni, hogy a fluor nem méreg, hanem egy szükséges hatóanyag. Ez valóban meg is történt. Cox-nak kapcsolatai voltak a fogorvos társadalommal és a Nemzeti Kutató Tanáccsal (NRC). Ezek az emberek jelentős kutatási pénzeket kaptak az ipartól. Így történhetett meg az, hogy a fluor mint tápanyag deklarálva lett."


Érdemes az egész cikket elolvasni:


[link]

2010. júl. 21. 16:40
 17/17 anonim ***** válasza:

"Úgy hallottam, hogy azóta se történt sok változás"

És valószínüleg nem is fog - pénz beszél....

2010. júl. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!