"Szaladok, hogy átmenjek a szivárvány alatt. " Tudományosan ez lehetséges? Mit tudtok erről?
(ez egy 'mirigyes' dalátiratból van, az i will survive-ból, és onnan jutott eszembe a kérdés.)
Előre is köszönöm.
Köszönöm, mentek a zöldek! :)
(De egyébként, a tükörvilág kapcsán. Én speciel nem zárom ki, hogy a tükör túloldalán egy másik világ van. :) )
Fene tudja. Nálam az előszobai tükör mögött a nagyszoba van, a fürdőszobai tükör mögött meg a kisszoba.
De nyilván a tükör egy misztikusnak tűnő valami, hiszen olyan dolgot látunk benne, ami fizikailag nincs ott. Az optika 100%-ig leírja a működését, ennek ellenére sokan felnőtt korukra is valami misztikumot éreznek a tükörrel kapcsolatban. Pont ezért van számos babona a tükörrel kapcsolatban, pl. ezért takarták le a tükröket akkor, amikor valaki meghalt a házban, vagy ezért gyakori motívuma a horror zsánernek.
Persze ha egy pillanatra elhagyjuk a valóságot és a fantázia világába lépünk, akkor érdekes kérdések merülnek fel. Pl. hogy ha két tükröt szembe állítunk, akkor az egyik tükör által mutatott tükörképének a másik tükörben mutatott tükörképe az ugyanaz, vagy két különböző világ. :-) Vagy mi a helyzet egy belül tükröződő üres hengerrel? Illetve a szem, a pocsolya tükröződésével mi a helyzet. Illetve a részleges tükröződéssel – pl. ablaküveg – mi a helyzet? Mi a helyzet a félig áteresztő tükörrel? Mi a helyzet a homályos tükörrel – pl. nem túl fényesre polírozott fém –, mi a helyzet a szemben tükröződő képpel? Illetve mi a helyzet az esőcseppekkel, mint ezernyi apró félig tükröző gömbtükörrel?
Mint már írták, nem tudsz átmenni alatta. Ezt igen régen tudják az emberek, pontosan ezért van a köztudatban, hogy a boldogsághoz vezető út a szivárvány alatt visz át.
A szivárvány olyan fénytörési és tükrözési jelenség, hogy a hátad mögött sütő Nap fénye a levegőben előtted lévő vízcseppekbe bejut, a belépéskor, mint prizmán színeire bomlik (megtörik), a vízcsepp másik oldaláról a vízcseppen belül visszaverődik, majd ismét kilép. A belépések, fénytörések és visszaverődések során fellépő fénytörések szögeinet tanges aránya a fizikában tanult törésmutatótól függ. Mivel a színrebontás csak a visszaverődéskor fordul elő, szivárványt mondig a Nappal szemben lévő vízcseppeken egy a Nap te és a szivárvány középpontja körül lévő látószög köríven fogsz látni. Nem a távolság, hanem a körív szöge állandó (hiszen a különböző színű fényekre vonatkozó levegő-víz törésmutató egymástól különböző - ezért a színrebontás -,de állandó.
Sajnos, ha az a feltétele a boldogságnak, hogy átmenjünk a szivárvány alatt, akkor soha nem érjűk el.
Tudományossan lehetséges hogy azért futsz, csak fizikailag nem fog sikerülni! :-D
Bocs, nem tudtam kihagyni! ;-)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!