Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik az függvény, ami...

Melyik az függvény, ami eltünteti a tizedespontot?

Figyelt kérdés
Példának okáért 0.2-ből 2-öt, 1.25-ből 125-öt csinál és a többi.

2019. nov. 23. 23:45
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
75%

Ezzel csak annyi a baj, hogy


0.2=0.20=0.200=..., ennek megfelelően nem lesz egyértelmű a függvény értéke. Sőt, hogyha a szám tizedestört alakja véges tizedestört, akkor a függvény nem is értelmezhető.


De ha nagyon akarunk definiálni egy ilyen függvényt, akkor legyen


t(x)=K*10^n, ahol x eleme az olyan K,a(1)a(2)a(3)...(a(n)) számok által alkotott halmaz, ahol


K tetszőleges egész szám

a(n) a tizedestört n-edik számjegye, amelyre igaz, hogy az nem 0, de minden további további tizedesjegy értéke 0


A fenti definícióba a t(0) értéke nem lenne megadható, ezért azt külön definiálni kell; t(0)=0 definíció szerint.

2019. nov. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
76%
Pi-ből pl mit csinál ez a függvény?
2019. nov. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
75%

"Sőt, hogyha a szám tizedestört alakja véges tizedestört, akkor a függvény nem is értelmezhető."


Úgy értem; végtelen tizedestört.

2019. nov. 24. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
0%
Semelyik.
2019. nov. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
61%

Ez egy egyszerű string művelet. A pont-ot, mint stringet kiveszed az ábrázolásból és kész.


regexp: s/\.//

pythonban:

myString.replace('.', '')

myString.translate({ord('.'): None}

2019. nov. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
90%
zárójel lemaradt a végéről, sorry.
2019. nov. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
14%
Mondjuk ezt kb egy 4 éves is meg tudta volna oldani... sok okostojás meg azt mondja csípőből, hogy nem lehet. És én vagyok, az alul fizetett programozó... Néha az élet igazságtalan! :(
2019. nov. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
37%

Ennyi ésszel nem is csodálom, hogy alul vagy fizetve... Leírtam, hogy miért nem lehet ebből függvényt csinálni, csak megszorításokkal (legalábbis matematikai értelemben).

A programozásnál azért lehet megoldani, mert például a gyök(2)-t, mint értéket mindenképp kerekíti a program, és abból kiszedve a tizedespontot egy véges eredményt kapunk. Viszont a program úgy is megírható, hogy minden körülmények között adott tizedesjegyre kerekítsen, tehát a 3/2 művelet eredményét 1.5000000 alakban fogja megadni, hogyha azt mondjuk, hogy 7 tizedesjegyet jelenítsen meg, így máris nem 15 lesz az eredmény, miután kiszedtük a tizedespontot, hanem 15,000,000.

2019. nov. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
22%
Hát te sem vagy programozó, ha nem tudod még az alapjait sem a számábrázolásnak és tárolásnak. De pofikád az nagy. És büdös.
2019. nov. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
29%

Na, de hogy írod le azt, hogy pi?

Van neki egy görög szimbóluma. Ugye?


Azt is csinálhatod, hogy tizedes alakban elkezded írni a táblára, én nagyon gyorsan meg tudom oldani azelőtt a problémádat, hogy befejeznéd az írást, hogy ne legyen ott a tizedes pont. Mivel oda megyek és letöltöm a tizedes pontot a 3astól jobbra. Aztán Kimegyek kávézni, vissza jövök, te még írod a számot, de én már végeztem a feladatomal.


Ha még azt írod, hogy pi, akkor abban nincs is tizedes helyiértéket jelző karakter. Ugye?


Gyök kettő - azonos probléma.


Ismétlődő tizedes törtek - na ott már lehet lassabb leszek, mint ahogy te felirod a tablára, mert a gyenge derekammal mire feltápászkodom és megfogom a szivacsot és odamegyek, te akár már egy tucat számjegyet is fel tudtál írni, vagy akár már le is írtad a számot. Mégis, játszi könnyedséggel az első tizedes jelző karaktert letörlöm és kész.


A programozásnál meg nincs végtelen memória és végtelen processor. Ott egy szám véges és az határozza meg, hogy milyen hosszú egy szám, hogy miként van ábrázolva. Azt meg úgy választják meg, hogy milyen pontosság érdekli őket.


Kötekedni felesleges, amikor mikronban számolsz, krétával jelölsz és baltával vágsz.

2019. nov. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!