Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Létezik olyan tudományterület,...

Létezik olyan tudományterület, ami kifejezetten azt kutatja, hogy a férfiak és a nők milyen preferenciák alapján vonzódnak egymáshoz és mi a "szerelem első látásra" tudományos háttere?

Figyelt kérdés

Elsősorban biológia, de más tudományterületeket is érint a kérdés, mint kémia (feromon), antropológia (külső jellegek), pszichológia (első benyomás, mozdulatok, hanglejtés, hangsúly)


Az érdekelne, hogy ha már ennyi különböző speciális tudományterület van, mi az összefoglaló neve annak, ami kifejezetten erre a területre specializálódik?



2019. nov. 7. 00:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Neuroendokrinológia főleg. Az állatkísérletes vonalon tuti. Egereknél és patkányoknál nagyon ötletesen vizsgálhatóak a párválasztási szokások :D


Könnyen génmódosíthatóak, és elektródákat lehet ültetni az agyukba, meg üvegszálat amivel stinmulálható/gátolható specifikusan 1-1 agyterület. Befolyásolható maga a vonzalom is akár. Hormonszintek is jól mérhetőek, párzás előtt/alatt.

...

Pont voltam USA-ban a legnagyobb neuroscience konferencián, ahol egy kutatónő ezzel foglalkozik, és megkért minket hogy a 3D nyomtatott egerünket csináljuk meg *vulgárisan* meg...hatóvá egy igazi egér számára, mert azt kutatja mitől válik vonzóvá egy egérlány :Ddd

...


Embernél pszichológia de inkább a humán neurobiológia, vizsgálja. Manapság az fMRI-s mérések a legdivatosabbak. Pl kosaraztattak 10 férfit, levetették a trikóikat... és fMRI-ben volt a csaj, megmérték az agyi aktivitást miközben szagolgatta az izzadt pólókat. Egyébként korreláció volt a nő által kiválasztott vakon szexinek tartott pólók és a póló nélkül kiválasztott fotók között.


Tehát nagy szerepe van az izzadtságban lévő feromonoknak :)


...

Na de én maradok a 3D nyomtatott műegérlánynál. Remélem bevesznek társszerzősnek majd a cikkbe, mert vicces téma :D

2019. nov. 7. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja a kérdésre amúgy nem tudom a választ. Szerintem nincs ilyen összefoglaló "tudomány".


Eleve ma már minden multidiszciplináris. Főleg a neurobiológia. Bőven van benne fizika, matek, stb...Ma már nincsenek ennyire speciális tudományágak, csak interdisziplináris kutatási témák, amikre felvesznek szakembereket.


Ha ezzel akarsz foglalkozni, akkor elsősorban a fMRI-s kísérleti pszichológiát, humán kognitív idegtudományokat és a neurobiológiát ajánlom. (Esetleg antropológia, szociológia)


Különböző szintjei ugyan annak a témának.

2019. nov. 7. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Attól, ha jó nagy a melle
2019. nov. 7. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A párválasztó agy c. humánetológiai mű erről szól. Hasznos. Ajánlom.
2019. nov. 7. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Statisztika?
2019. nov. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

.... arra az egy csajra. Ez nagyjából semmi. Vajon a csajok hány százalékánál van ilyesmi? És még mi? Mert a korrelációt körülbelül fMRI nélkül is megmondtam volna.. elég sok pénzt és energiát meg lehet vele spórolni...


Értem, hogy itt nem lehet részletes analízist adni, e témában nagyjából az a helyzet, hogy elképesztően sok aprólékos vizsgálat eredményét össze lehet vetni és hosszas matematikai elemzésnek alávetni. És utána meg lehet állapítani, hogy a meglehetősen összetett rendszer egy elemét talán tisztáztuk.


Más szavakkal: nincs ilyen tudományterület. Sok más téren sincs. Az van, hogy egy egy csoport vizsgál valamit, más csoportok teljesen más területekről ezt összevetik a saját eredményeikkel, és aki van olyan szerencsés, hogy jó helyre nyúl, rájöhet olyan dolgokra, amit díjaz a tudomány (ha másban nem, az idézettség megugrásában).

2019. nov. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#6, Nyilván ez egy sokkal bonyolultabb kísérlet volt egy egyetemen... csak bemutattak egy pilot mérést belőle kb. Forrást se tudok hirtelen, régebben volt.


Pl fMRI-vel lehet vizsgálni, hogy egy adott izzadtság-feromon kombó mely agyterületeket aktivál, a képhez képest. Ezt meg lehet toldani EEG-vel is mondjuk.


Írunk rá egy deep learninges neurhálós dolgot, és kész is egy kommerciális eszköz a vakrandikra :) vagy szingli partikra. Egy dizájn EEG lenne a résztvevők fején, meg OLED karkötő, és vonzónak találva a másikat, az agyhullámokból kiolvasható lenne a "szerelem első látásra". Színkódolva a karkötőbe. Ha mindkettőnek zöld a karkötője akkor lehet tovább ismerkedni. Ha valakinek piros akkor kopó van :d


Ugye a Palkovics rendszerben minden kutatásból IP-ból szabadalmat és piaci eszközt kell csinálni ;)

2019. nov. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
53%
Ez már azért se igaz mert láttam maga japánok példát,jött a csajszi pupilla tágabb,kismosoly s látom s vágyat,2 Órával később a b.uz.i cimbi kíséretében a boltban már flegmul,amugycse szimpi csak próbáltam tesztelni,tehát ami laborban életszituáció mentesen fennáll az xlehet w Valóságban tökmás
2020. jan. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!