Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nagy számok törvénye?

Nagy számok törvénye?

Figyelt kérdés
Jelenlegi saját tudásod alapján te mire gondolsz amikor a "nagy számok törvénye" kifejezést hallod?
2010. júl. 16. 11:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Arra hogy kevés rá az esély, de mivel sok eset van ahol megtörténhet, meg is fog, legalábbis ez teszi valószínűbbé.
2010. júl. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Minden, ami megtörténhet, meg is történik.


Lásd, Lottó:

90 számból kell ötöt választani, amit húzásnál vagy eltalálnak, vagy nem. Milliárdnyi lehetőség van, mégis lesz előbb utóbb valaki aki nyer.

2010. júl. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem milliárd, csak 43 millió 949 ezer.
2010. júl. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
96%

Számomra a nagy számok törvénye a következőt jelenti: Ha valamely esemény bekövetkezésének valószínűsége nem nulla, akkor csak idő kérdése a tényleges bekövetkezés.


maci

2010. júl. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Valószínűségszámítás. Lsd. Előző kommentek.
2010. júl. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
95%

egyszerűen fogalmazva azt jelenti, hogyha dobókockával dobálsz és írod az eredményeket, akkor minnél hosszabb a listád, annál valószínűbb, hogy az egyes számok nagyjából ugyanannyiszor fordulnak elő rajta. (feltéve, hogy jó a dobókocka)


megjegyzés:

Gábormaci nagyon rossz nyomon van.

2010. júl. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Én is olyanokat mondtam volna, mint az első pár válaszoló. Ebből látszik, hogy a köznapi használatban nem ugyanazt jelenti, mint tudományosan. A valószínűségszámításban a végtelen fontos eleme a törvénynek, de ezt az ember a mindennapi használatban nem így használja. Én is azt mondom, hogy nekem azt jelenti, hogy ha rengetegszer próbálunk valamit akkor meg fog történni. Például szerintem az univerzumban a "nagy számok törvénye alapján" van élat a Földin kívül is, mert több milliárdszor több milliárd lehetőség van rá. A valószínűségszámítás szerint ez nem helytálló megállapítás.
2010. júl. 16. 13:56
 8/21 anonim ***** válasza:

a valószínűségszámítás sokszor produkál olyat, ami "szembe megy a józan ésszel" pl. ha valaki úgy lóttózik, hogy minden héten az előző heti öttalálatost tippeli meg újra, az pontosan ugyanakkor eséllyel indul, mint az, aki már évek óta ugyanazokkal a számokkal játszik. hiába játszol olyan számsorral, amit eddig még sosem húztak ki, nem valószínűbb, hogy nyersz, hiába nézed meg, hogy milyen számokat húztak eddig ritkában (fenn van a lista az Sz.RT honlapján), nem nő az esélyed a nyerésre.

a nagy számok törvénye csak a már lezajlott esemélyekről mond valamit, de semmilyen kihatással nincs a jövőbeliekre.

2010. júl. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Szerintem meg van kihatással a "jövőre" nagy számok törvénye értelmében (itt már feltételes valószínűségről beszélünk) ha pl. kb8000-szer húztak ki minden számot eddig, de a 6-ot csak 840-szer, akkor a következő húzásnál nagyobb az esélye, hogy a 6-ost kihúzzák. Ugyanis a nagy számok törvénye érdekében ha minél több véletlen húzást csinálsz 90db ugyanolyan tulajdonságú dologgal, az esély arra, hogy kihúzd őket, annál inkább tartani fog egy konstans értékhez.(Az össze szám, és mivel itt a 6-os van lemaradva, így annal kell belehúznia.) Természetesen ez sok-sok-sok nagyságrenddel kisebb a biztos eseménytől.


Kaszinótermekben is sokan a hasonló összefüggésekből élnek meg, kergetik is őket rendesen...

2010. júl. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Ezt hívják városi legendának.

Vagy cinkelt/mágnesezett rulettgolyónak, és akkor a statisztika VALÓBAN mutat valamit: hogy nem tisztességes a kaszinós, és ezt te is ki tudod használni. Amúgy maci jól fogalmazta meg, ha valaminek az esélye nem 0, akkor végtelen próbálkozás alatt be fog következni, méghozzá végtelenszer, de ez más kérdés. És persze ez konvergenciával van megfogalmazva, azaz minél jobban közelítjük a végtelent (haha, közelíteni a végtelent, érted), annál nagyobb az esély hogy már bekövetkezett (de nem arra, hogy a következő eseménynél bekövetkezik!).

2010. júl. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!