Ahhoz milyen irányban kell ornientálódnom, mit kell tanulnom, hogy műhold fejlesztő lehessek? (csak értelmes válaszokat légyszíves, mert nagyon nem vagyok képbe).
Kapcsolatos mérnöki diplomák kellenek, akár több is. Ez az első. Lehet akár nemzetközi vonalon is gondolkodni, mint írták, de van bizony komoly hazai űrtechnológiai fejlesztés is. Jó persze gazdaságilag erősebb országokban nagyobb volumenben, de az EU országok mindegyike részt vesz az Európai Űrügynökség fejlesztéseiben is, bizony ám, még mi is. Most is van magyar fejlesztésű műszer az ISS-en. Tehát akár lehet itthonról is dolgozni, de nyilván vannak bőven cégek, magáncégek is akiknél lehet ilyen munkát folytatni. Ráadásul most emeltük meg az űrkutatásra szánt összegünket ami nagyobb projektek megkapását is jelenti az ESA-tól. Ez így megy, hogy az EU országok beadnak az ESA közös költségvetésébe, és az ESA pedig kioszt munkákat és fejlesztéseket a tagországoknak. Mi is fejlesztünk itthon, és az egész EU így tesz. Így közös az ESA programja európai szinten.
Az fontos, hogy az űrtechnológia speciális terület, ami azt jelenti, hogy űrtechnológiát semmilyen felsőfokú mérnök sem tud még tervezni, mert ehhez speciális továbbképzés is kell, amit csak űrügynökségek képzésein lehet letenni. Annyira speciális. Tehát ha ott tartasz, akkor jelentkezni kell az ESA-nál, és kiutazni és van továbbképzés mérnököknek is. Utána lehet EU-n belül akár mozogni is, ha valaki azt akarja.
Megjegyzem rengeteg NASA és egyéb ismert űrprogramban is részt vettünk már eddig is, csak ezekről nem hallani amikor egy űrszonda indul valahova, vagy elér valahova... Részt vettünk például a sajtóból ismert Rosetta űrszonda programban, ami az ESA programja volt. Biztos ismerősen cseng, hogy a szonda megközelítette a Csurjumov-Geraszimenko-üstököst. Akkoriban gyakori sajtó hír volt, és abban mi is ott voltunk.
Érdeklődj a részletekről az MTA és a Magyar Űrkutatási Iroda oldalain, de első akkor is a mérnöki diploma, tehát mintegy ez mér akár rá is ér.
jav*
ez még* akár rá is ér.
BME villamosmérnök vagy mérnök infó képzés.
Ezzel simán ki lehet jutni az ESA-hoz. Egyik ismerősöm el is ment oda a cegünktől.
...de miért pont műhold? Számtalan más érdekes terület is van. Legyen átfogó tudásod, aztán egyetemen majd alakul. Egyetemi projectekben lehet a legtöbbet tanulni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!