Hogyan lehetne bizonyítani vagy cáfolni ha a valóságban is a MÁTRIX filmben megvalósult "programban élő világot" élnénk meg? Elméleti a kérdés, de érdekel, hogy vajon bizonyítási folyamata honnan indulna ki? Tudományos, mérés vagy csupán filozófia?
A Mátrixban biztos nem, mert az értelmetlen.
Más szimuláció esetleg lehet...
Hogy lehet rájönni?
Passz.
Hibákat kell keresni.
A deja vu nem feltétlenül az.
A világunk amúgy nem digitális, az analóg szimulációt meg baromi nehéz megcsinálni.
#4, Ezzel pár ponton vitatkoznék. Értelmetlen mert a gépek biztosan fúziós/nukleáris energiából nyernék az áramot. Ez igaz.
Olyan szempontból viszont nem, hogy teoretikusan megvalósítható idegi interfészekkel, 10-20-30 éven belül. Persze a fotórealisztikus szimuláció lehet 50 év is.
...de képzeljünk el 10000 év technikai fejlődést, pl quantum computing (ha működik) akkor akár fotorealisztikus atomi/szubatomi szintű szimuláció sem kizárt.
Ez viszont felveti, hogy hibák sem lennének talán. A rendszer csak egyszerű fizikai törvényeket tud. Ebből épült fel minden.
+ analóg folyamatokat is lehet digitálisan szimulálni. (Máshogy csak analóg számítógépekkel de az kicsit másra való)
Természetesen itt a technikailag végtelen számítási kapacitásra utalok.
Márpedig a méréseink alapján szubatomi szintű kvantummechanikai szimulációkról lenne szó. Ha csak közelítő molekulamodelles verzió lenne, azt kiszúrtuk volna a méréseinkkel.
olyan hibákat kéne találni, amik csak azzal magyarázhatók, hogy a valóságunk egy számítógépes program.
Vagy kell egy megváltó (mint NEO) aki felébreszt mindenkit. Ha csak pár embert ébresztene fel, akkor az hatástalan lenne, mert senki sem hinne nekik:
Azt viszont képtelenség még elvileg is bebizonyítani, hogy nem szimulációban élünk, mert nem lehet kizárni azt, hogy a program csak átver minket. És nem is hibázik soha...
Szóval csak az derülhet ki, hogy valamilyen MÁTRIX-ban élünk. Ennek az ellenkezője bizonyíthatatlan...
#9, A kvantummechanika pont ezt cáfolja.
A kvantumrandom pedig azt bizonyítja, hogy teoretikusan SEM lehet szimulálni, előre jósolni a mikroszkópikus világ működését. Végtelen számítási kapacitással SEM!
Emgött nagyon bonyolult matematika van, de a hatások kísérletileg is igazoltak már.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!