Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehetne bizonyítani...

Hogyan lehetne bizonyítani vagy cáfolni ha a valóságban is a MÁTRIX filmben megvalósult "programban élő világot" élnénk meg? Elméleti a kérdés, de érdekel, hogy vajon bizonyítási folyamata honnan indulna ki? Tudományos, mérés vagy csupán filozófia?

Figyelt kérdés

2019. szept. 10. 19:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
14%
Azt a rohadt...! Pont most akartam kiírni ezt, csak más szavakkal. Hú, apám. Én úgy gondolom, hogy elég nehezen, de vannak erre utaló jelek, "hibák". Pl deja-vu jelenség, vagy egyéb megmagyarázhatatlan furcsaságok. Én még azt is el tudom képzelni, hogy az ufoknak sincs semmi közük az idegen lényekhez, hanem inkább a programozó cuccai.
2019. szept. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Folyamatos évezredeken a napjainkig elnyomó gyarmatosítás elembertelenítés a nyugati vallásokon római jogon ami rabszolgatartó csak most civil meg polgári nevezetű ami formaság csupán . A materialis nézet majomtl valô eredet hazudozás médiamanipulåció törv3nyek szigorítások álcajogok , az ember fogyasztó szavazó ügyfél stb , a munkaügy átnevezése HUMÁN ERŐFORRÅS MINISZTÉRIUMmá . Rabszolga beszélő szerszám lett az ember .
2019. szept. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
12%
#2 Lehet te a majomtól származol. Mondjuk meg is látszik :D
2019. szept. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A Mátrixban biztos nem, mert az értelmetlen.

Más szimuláció esetleg lehet...

Hogy lehet rájönni?

Passz.

Hibákat kell keresni.

A deja vu nem feltétlenül az.

A világunk amúgy nem digitális, az analóg szimulációt meg baromi nehéz megcsinálni.

2019. szept. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

#4, Ezzel pár ponton vitatkoznék. Értelmetlen mert a gépek biztosan fúziós/nukleáris energiából nyernék az áramot. Ez igaz.


Olyan szempontból viszont nem, hogy teoretikusan megvalósítható idegi interfészekkel, 10-20-30 éven belül. Persze a fotórealisztikus szimuláció lehet 50 év is.

...de képzeljünk el 10000 év technikai fejlődést, pl quantum computing (ha működik) akkor akár fotorealisztikus atomi/szubatomi szintű szimuláció sem kizárt.


Ez viszont felveti, hogy hibák sem lennének talán. A rendszer csak egyszerű fizikai törvényeket tud. Ebből épült fel minden.

2019. szept. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%

+ analóg folyamatokat is lehet digitálisan szimulálni. (Máshogy csak analóg számítógépekkel de az kicsit másra való)


Természetesen itt a technikailag végtelen számítási kapacitásra utalok.


Márpedig a méréseink alapján szubatomi szintű kvantummechanikai szimulációkról lenne szó. Ha csak közelítő molekulamodelles verzió lenne, azt kiszúrtuk volna a méréseinkkel.

2019. szept. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%
(Lényegébeb ugyan ezt mondtam, akkor minden pontban egyetértünk :))
2019. szept. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Tislerics Máté ***** válasza:
100%

olyan hibákat kéne találni, amik csak azzal magyarázhatók, hogy a valóságunk egy számítógépes program.


Vagy kell egy megváltó (mint NEO) aki felébreszt mindenkit. Ha csak pár embert ébresztene fel, akkor az hatástalan lenne, mert senki sem hinne nekik:


[link]


Azt viszont képtelenség még elvileg is bebizonyítani, hogy nem szimulációban élünk, mert nem lehet kizárni azt, hogy a program csak átver minket. És nem is hibázik soha...


Szóval csak az derülhet ki, hogy valamilyen MÁTRIX-ban élünk. Ennek az ellenkezője bizonyíthatatlan...

2019. szept. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Én kifejezetten arra gondolok, hogy ha az idő és a tér elválaszthatatlanok, és a teret gyakorlatilag időszeletek és időhúrok alkotják, akkor elvileg a tér szeletét teljes mértékben le lehet képezni minden egyes atomját akár szimulációként. Persze csak elméletben. Minden egyes pillanat minden egyes időszeletének leképezése. És ha ez így volna, akkor előre meghatározható az is, hogy a tér hogyan nézzen ki a jövőbeli leképezésben. Végtelen szimilációk szerint pedig mint a SIMS-ben, amolyan útválasztók és HA függvényekkel, akár az is meghatározható hogy egy adott időszelet után melyik másik előre elkészült időszelet töltődjön be. Abba már bele se merek gondolni, vajon hány ember saját "programja" lehet időszeletekre leképezve. Persze az egyén szemszögéből nézve akár mindenki más egy másik dimenzió és időgalaxis is lehet ilyen értelemben.
2019. szept. 11. 16:33
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

#9, A kvantummechanika pont ezt cáfolja.


A kvantumrandom pedig azt bizonyítja, hogy teoretikusan SEM lehet szimulálni, előre jósolni a mikroszkópikus világ működését. Végtelen számítási kapacitással SEM!


Emgött nagyon bonyolult matematika van, de a hatások kísérletileg is igazoltak már.

2019. szept. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!