A GMO és a glizofát valóban kéz a kézben jár?
Ezt a cikket olvasva merült fel bennem a kérdés, hogy a GMO esetében egyaltalán nincs arra lehetőség, hogy az ilyen növényvédő-szereket elkerüljük és ezzel biztonsagossá tegyük az ilyen növényeket?
Valóban.
Egyáltalán nincs (jelenleg), azon alapul.
Amíg nem lesz globálisan "közellenség" a glifozát.
Az, hogy 2-3 bíróságon az USA-ban pert nyertek a glifozát ellen, semmit nem jelent.
(A hírhedt amerikai bírósági ítéletek alapján, pláne európai szemmel.)
Ez a cikk egy propagandaszöveg, szálhámosság illetve ha a jóhiszeműséget feltételezem akkor bedőlve a sok bulshitnek és a természettudományok hiányos ismereteinek egyvelegének terméke.
A GMO valójában nem egy természettudományos hanem egy jogi fogalom. Ha egy termékre rá van írva, hogy GMO mentes a minőségéről, megbízhatóságával stb. kapcsolatban semmit nem mond, csak egy információ látszatát keltő címke.
Igazából hogy valami képed legyen róla az nem 5 perc. Az emberek egy jelentős része a gyors egyszerűen felfogható állításokra vevőbbek ahol nem kell gondolkodni nagyon.
https://www.youtube.com/watch?v=x4EIe3wD7Dw
https://www.youtube.com/watch?v=3b3jL0jz96c
A többi amit ír a cikk a klímaszélhámosság. Arról ne felétkezzünk meg, hogyha jól emlékszem a 70-es évek környékén a jégkorszakot emlegették inkább hogy az a veszély fenyeget. A klíma változik vannak felmelegedések, lehűlések az évszázadok, évezredek, évmilliók alatt. Valahogy nem népszerű emlegetni az 1200-1300 körüli (nagy) felmelegedést, pedig akkor hol volt a mai értelemben vett ipari tevékenység.
Minden ami alátámassza az állítást azt kiemelik, minden ami cáfolja arról ha lehet hallgatnak és a rendszer kellően bonyolult ahhoz hogy ne lássa át egy laikus.
https://www.youtube.com/watch?v=LiK4R39zhcw
A glifozátot már az első GMO-k létrehozása előtt felfedezték, és nem GMO növények esetében is használható. Annyiban kapcsolódik a GMO-hoz, hogy a Monsanto cég (ami a glifozát készítés szabadalmi jogát is birtokolja, ha jól tudom) olyan GM haszonnövényeket kezdett készíteni, amelyek ellenállnak a glifozátnak. Így elég ezzel permetezni a növényeket (egyébként ha jól tudom - de nem vagyok szakértő - többféle gyomirtót kell használni, mert a különböző gyomok különböző herbicidekre rezisztensek.) Az más kérdés, hogy azóta több hátulütője is kiderült a dolognak.
Ugyanakkor az egyszerűen hazugság, hogy a GMO-k használata automatikusan glifozát használattal jár együtt. Nagyon sok növényt épp úgy módosítanak, hogy ellenállóbbak legyenek a kártevőknek, és így kevesebb vagy semennyi permetszerre ne legyen szükség a termesztésükhöz.
De hozhatnánk az aranyrizs példáját is, ami kifejezetten non-profit, jótékony céllal fejlesztettek (A-vitamin hiány enyhítéséra).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!