Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehet valaki agykutató?

Hogyan lehet valaki agykutató?

Figyelt kérdés
Csak orvos-biológusként neveznek így kutatókat, vagy akár kognitív pszichológus kutatókra is szokás agykutatóként hivatkozni?

2019. aug. 3. 17:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
70%
Esetleg kutathatsz otthon, kísérletezz egereken, nyulakon.
2019. aug. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Köszi.
2019. aug. 3. 19:51
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

2-3 év alatt nem kapod meg a doktort neurobioból :) Itt nem nagyon lehet kamu témákból doktorálni. Még a 4 év sem igazán realitás. Inkább 5-6 év, úgy hogy MSc-n már a témával foglalkoztál és szerencséd is van.


Vannak jó mesterképzések, MSc-k amiket érdemes elkezdeni... de elsősorban neked kell témákat keresned.


MSc alatt TDK témát keresel, ahogy a kolléga mondta. Ne valami elméleti bölcsészest válassz, hanem kísérleti neurobiológiát. Attól függ mi érdekel? Azért rengetek irány van, anatómiától, in vitro neuronszeletektől, in vivo optogenetikai állatkísérleteken keresztül a humán fMRI-ig és idegsebészetig bármi elképzelhető. Csak rajtad áll melyik csoportba tudsz bekerülni és kiket ismersz.


Nálunk már BSc-n az egyetem segítségével kapcsolatba kerültünk a kutatóintézetekkel és cégekkel, így a BSc témám is már neurobio volt. Később TDK és MSc diploma már más téma volt, de közben sok profot és szakmailag releváns embert megismertem. Onnantól a kapcsolatokon keresztül már sikerült megközelíteni a legjobb csoportokat és cégeket.


Egyszerűen keress rá témákra, kutatóintézeteknél, egyetemeknél, csoportoknál és írj emaileket. Persze jobb lenne ha az egyetemen érdeklődnél... biztosan vannak kapcsolatok.


Neurbiohoz idő kell. Sok sok idő elsősorban. Orvosként máris nehéz a dolog, mert soha nem fogsz ráérni... szóval ha van szabadidőd, hétvégéket is rá tudod áldozni, tudsz programozni is, akkor a legtöbb csoport szívesen lát majd és a professzorral történő interjú után csatlakozhatsz.


Kb ennyi...

2019. aug. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Nem leszek orvos.


Köszönöm a válaszod!

2019. aug. 3. 20:17
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

az orvosi képzés azért nehéz terep, mert a 6 évből csak 3 év telik a téma szempontjából releváns akadémiai anyaggal, amit 3 év klinikai gyakorlat követ


egyébként sem kell egyetemre járni, ott van az ajánlott irodalom, világhírű magyar kutatók írták őket, csak el kell olvasni

2019. aug. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Pont ezt mondom, eléggé félreértetted...


Orvostanhallhatóként pont nem könnyű a kísérleti neurobiológia, mert nem érnek rá. Nálunk az 5. orvostanhallgató hullott ki emiatt. Egyszerűen képtelenek végigcsinálni egy kísérleti félévet, anélkül hogy el ne tűnnének hónapokra a vizsgák miatt.


Szóval az orvosi nem kötelező, pont ezt mondom.

2019. aug. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Tényleg félreértettem, köszönöm!
2019. aug. 3. 20:34
 18/19 Blau Kind ***** válasza:
70%
Hogyan lehet valaki boldog ember? Még egy agykutató sem tudna rá válaszolni... mert minden ember más.
2019. aug. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem tudom, hogy olvasod-e még, de azért leírom. Valóban nem a végzettség határozza meg, hanem a téma. Olyan végzettség, hogy "agykutató" nincs. De van biológus és orvos. Ahogy leírták; részt vehetnek az ilyen kutatásokban fizikusok, de akár matematikusok és programozók is! Azt is érdemes megemlíteni, hogy sok ilyen biológus foglakozik patológiás problémákkal. Pl.: egyik barátom az ELTE Biosz Neurobiológia tanszékén dolgozik (PhD) és a PTSD, meg hasonló orvosi bajok molekuláris hátterét kutatják.

2019. aug. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!