Hogyan lehet valaki agykutató?
Túl korán nyomtam meg.
A lényeg, hogy a kutatást nem végzettsétben mérik.
Teljesen mindegy a végzettség, csak az számít milyen kutatócsoportban, milyen témán dolgozol.
A kognitív pszichológust is lehet agykutatónak hívni, emiatt.
Az emberi agy a világ legbonyolutabb szerkezete. Senki se érti igazán, hogyan működik, mindenféle végzettségű ember kutatja.
Jó részük biológus, orvos, de vannak pl fizikusok is. Dolgoztam a Wigner kutatóközpontban, és ott volt egy agykutató csoport, akik döntő részt fizikusok voltak.
Magához az agykutatáshoz nem értek, szilárdtestfizikán dolgoztam.
A mi kutatócsoportunkban fizikusok, biofizikusok, orvosok, bionikusok és pár biológus dolgozik. Több matematikus tisztán informatikus és mérnök végzettségű is dolgozott már a csoportban.
Kognitív pszicho szakos diák is volt már, meg egészségügyi mérnök MSc-s.
A lényeg, hogy bármilyen végzettséggel lehet csatlakozni, mivel határterületi tudomány. A trendeknek megfelelően, ha sok adatfeldolgozással és műszeres méréssel járó funkcionális idegtudomány a cél, akkor nagyon előnyös ha nem csak biológiához ért valaki.
Annyira komplex terület, hogy még a neurobiológiában dolgozó szakértők is csak egy kis területét tudják magának a biológia résznek. Ezért nem elvárás már ez. Ma már majdnem fontosabb ha a metododikai részt érti és fejleszti valaki. Ezzel mondjuk előbb lehet sikereket is elérni, mert ma már pusztán biológiai publikációk borzasztó sok időt vesznek igénybe. Pl egy PhD-t egyszerűbb megcsinálni pár kiegészítő technikai cikkel... ellenkező esetben 5-10 év is elmehet egy elsőszerzős bio publikációra.
Ha nem annyira a végzettség, akkor mi az, ami befolyásolja azt, hogy csatlakozhassak majd egy ilyen csoporthoz? Mit kell tudni "felmutatni"?
Pszichológus hallgató vagyok, erős kognitív érdeklődéssel, alapszak végén.
Amiket szabadidőmben még tanulok: plusz statisztika, neurológia, python, matlab, amikről már olvastam, hogy hasznos, ha ismerem.
Van esetleg még tanácsod, hogy mi segíthet közelebb kerülnöm?
Gondolkodom, hogy BME-re vagy ELTE-re menjek majd mesterszakra, te melyiket látod erősebbnek?
Úgy, hogy beiratkozik egy TTK-s vagy orvosi szakra, és jelentkezik az egyik témavezetőnél TDK dolgozatra
Megírod a TDK-t, és kész, elmondhatod magadról, hogy agykutató vagy, vagy legalábbis részt vettél agykutatáshoz kapcsolódó projekten.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!