Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért élveznek elsőbbséget a...

Miért élveznek elsőbbséget a nők és a gyermekek pl. mentés estén, stb?

Figyelt kérdés

2019. jún. 17. 09:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
Nők, gyermekek, idősek. Mert ők a gyengébbek, és nekik segítség kell. Feltételezték, hogy annak idején a férfiak sokkal szívósabbak , bátrabbak, erősebbek voltak, így nekik nagyobb esélyük volt a túlélésre. Ma ahogy elnézem a fiatal generációt fordítva kéne lennie. férfiak, gyerekek, idősek. Ma a nők erősebbek, míg a férfiak gyengébbek lettek.
2019. jún. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
32%
Ez egy elavult konvenció sajnos. Ha a nők egyenjogúságot akarnak, akkor ebben is egyenjogúnak kellene lenniük!
2019. jún. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 EagleHUN ***** válasza:
92%

A nők gyerekek és idősek ma is kevesebbet bírnak ki mint egy akármilyen férfi.

Így ez szerintem ma is jogos, nem az egyenjogúságról van szó!

Szóval kedves férfitársak szépen türelmesen várunk a sorunkra ha mentésre szorulunk!

38 F

2019. jún. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Így van. Várunk a sorunkra.
2019. jún. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
96%

nem élveznek.


a modern mentőalakulatok veszélyeztetettség függvényében mentenek, azaz elsőnek pl. a súlyos sérülteket és nyilván az erős, egészséges, fiatal férfiak a végére maradnak, de arra azért ne fogadj, hogy egy idős férfi nem előz meg egy fiatal nőt.


az ezt megelőző évszázadok során sem volt soha hivatalosan ilyen szabály, amikor mégis alkalmazták, az mindig egyedi, az adott szituációban hozott döntés eredménye volt.

2019. jún. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 2*Sü ***** válasza:
95%

Fontos, hogy az egyenjogúságot ne keverjük össze az egyformasággal. A nők mások mint a férfiak. Ez nem azt jelenti, hogy a férfiak jobbak lennének úgy általában, hanem azt, hogy a férfiaknak is megvannak a maguk erősségei és gyengeségei és a nőknek is megvannak a maguk erősségei és gyengeségei. Ezeket nem elismerni csak ostoba döntésekhez vezet.


Igen, egy a nők kevesebb hányada érez affinitást ahhoz, hogy mondjuk katona legyen. Egy férfiak kisebb hányada érez késztetést arra, hogy óvóbácsi legyen. És ez nem baj és nem is kell ezen változtatni. De ha egy nő katona akar lenni, akkor legyen ehhez ugyanolyan joga, mint egy férfinek, ugyanazzal a mércével mérjék meg, mint egy férfit. Ha egy férfi gyorsabban fut, akkor neki járjon egy plusz pont. Ha viszont a nő fut gyorsabban, akkor neki járjon plusz pont. Viszont pusztán azért, mert valaki az egyik nemhez tartozik, az ne jelentsen se előnyt, se hátrányt. Ezt jelenti az egyenjogúság.


De ez természetesen nem azt jelenti, hogy egyformák is lennénk. A férfiak általában szívósabbak egy kicsit mint a nők – cserébe a nőknek meg kicsit magasabban van a fájdalomküszöbük, de ez itt lényegtelen –, nyilván egy gyerek meg egy felnőttnél jóval kevésbé szívósabb. Ha most ég a ház, akkor lehet, hogy egy gyerek fél perc múlva fullad meg a füstben, egy nő egy perc alatt, egy férfi másfél perc alatt. Ha fél percenként ki tudunk menteni egy embert, akkor melyik az a sorrend, ami biztosítja, hogy mindenki megmeneküljön? Nyilván az, hogy előbb a gyereket mentjük, aztán a nőt, aztán a férfit. Minden más sorrend esetén valaki meghal.


Persze nyilván ritkán van olyan helyzet, ami ennyire matematikai pontosságú, de úgy alapvetően mégis ennek a sorrendnek a megtartása az, ami nagy átlagban a legjobb túlélési arányokat biztosítja.


Már ha azonos körülmények vannak… Mert nyilván ha eltérőek a körülmények, akkor azok felülírják ezt a sorrendet. Ha mondjuk egy balesetnél a férfiből ömlik a vér, a nő csak eltörte a lábát, a gyerek meg csak meghorzsolta magát, akkor nyilván előbb a férfit, aztán a nőt, aztán a gyereket kell ellátni, ha egyedül vagy, mert ilyen eltérő körülmények esetén ez a sorrend – nemtől, kortól függetlenül a helyzet súlyosságát, a beavatkozás sürgősségét figyelembe véve – adja a legjobb túlélési arányt.

2019. jún. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Wadmalac ***** válasza:
100%

Lehet itt a túlzásba vitt emancipációról értekezni (bizonyos esetekben egyet is értek, de itt nem), az egyenjogúságról, hogy az először a nőket már elavult stb., de mondanék egy példát, hogy ez nem lehet elavult, soha, mert evolúciósan megokolt.


Kifejthetném ezernyi okkal, de legyen elég, ha tény mutatja más fajnál is.


Csináltak már olysn patkánykísérletet, ahol komplett populációt tartottak, a kaja mellett napi csokiadagokat adtak nekik, amire nagyon rá is kaptak.

Aztán szépen lassan elkezdték a napi csokiadagokat csökkenteni és figyelték, mi lesz, megverekednek-e a nasiért stb.

Nos, nem.

A megkapott csokiadagra a legerősebb hímek vigyáztak addig, amíg az összes kölyök és nőstény bekajált belőle és csak a maradékot vihette aki akarta.


Szóval, nem kéne itt támadni ezt a nők és gyerekek először evolúciós szabályt.

Már csak azért sem, hogy ne legyünk már a patkánynál patkányabbak.

2019. jún. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
84%
Vannak jószándékú emberek, akik egyszerűen valamit nem értenek. Számukra fontosak az ilyen objektív nyugodt magyarázatok. És vannak agresszív, elfogult, téveszméktől erősen terhelt emberek. Téveszmékről lebeszélni valakit nem lehet. Innen nem. Ennek is megvan a maga evolúciós és agyi magyarázata. Viszont nem szabad táptalajt adni véleményük kifejtéséhet, mert ez erősen fertőző. Velük itt nem szabad foglalkozni. Más helyzetben persze másképp érdemes viselkedni.
2019. jún. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Ja :) Kapsz egy csokit és örülsz, mert viszed az asszonynak. Asszony meg örül mert adja a kicsinek. :) Jó ez így.
2019. jún. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
89%

Ennek semmi köze a fizikai erőhöz, hanem sokkal egyszerűbb oka van: a nők a faj fennmaradása szempontjából fontosabbak, mint a férfiak. Egy nő egész életében a legjobb esetben 10-20 utódot képes létrehozni, egy férfi viszont akár több ezer nőt meg tud termékenyíteni. Férfiból tehát elég lenne sokkal kevesebb is. Ezért nem viszik a nőket katonának sem.


A gyerekeknél meg inkább az igazságosság a szempont: aki még csak kevés évet élt le az életből, annak méltányosabb életben maradni, mint annak, aki már sokat.


A fentiekből következik, hogy az idős, már terméketlen nőket viszont utoljára kell hagyni.

2019. jún. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!