Szerintetek meddig fog növekedni a Földön a szegények és gazdagok közötti szakadék?
Ez megállítható? Szabályozható?
Vagy jelenlegi rendszerben nincs erre semmilyen szándék?
A mi életünkben ez trend nem fog megfordulni.
Ezzel önmagában egyébként nincs is gond. Azzal már inkább van, hogy a szegények egy helyben toporognak jobb esetben. Rosszabb esetben tovább csúsznak. Egyébkent a középosztály eltűnőben van globális szinten is. Ez viszont, már nagyon komoly probléma, szemben az általad vázoltal.
4
Szerinted a szegények miért toporognak egy helyben?
Szerinted nagyon sok opcióik vannak a hirtelen meggazdagodásra?
Szerinted nem könnyebb egy milliárdosnak egy újabb milliárdot előteremteni, mint egy szegénynek az első milliót?
Itt a probléma elásva. Hogy aki fent van annak pozíciója be van betonozva, míg aki lent can nem sok opciója van, Halálra dolgozhatja magát de akkor is max élelemre, számlákra futja. Itt nem lustaságról van szó, pusztán méltánytalan rendszerről amely az etikátlan versenyt díjazza nem a becsületes munkát.
Nem az a kérdés, hogy megállítható, vagy szabályozható e, hanem az, hogy akarják e?
És erre egyértelműen az a válasz, hogy nem.
1 es válaszoló.
Hogy a fenébe lehet, 10 % ot gyűjteni? Én pedig megküzdöttem az enyémért, mert oltom a népet,- néha rendesen, és nem konform válaszolgató vagyok, mert az nem vezet sehová - de te..?
Az első 50 válaszod az volt, hogy "idióták", "anyád" ... stb, vagy mi?
Attól függ, miképpen nézzük.
Az általános életszínvonal növekszik a múlthoz képest az egész Földön, hiszen a technika vívmányai ezt lehetővé teszik. Az általános nyomorhoz előrelépés van.
Az igaz, hogy az általános infláció kiszedi a tömegek zsebéből a pénzt, de mindig vannak a konjunktúrákat kihasználók, akik éppen felfelé tartanak, ahonnan később letudnak majd süllyedni.
A legszegényebb régiók gazdagodása is folyamatos, Afrikában, dél-Amerikában is egyre több embernek van valamije, régen semmije sem volt.
Annyi bizonyos, hogy változik a világ, a multi cégek hegemóniája növekszik, a kisebb családi vállalkozások, egyáltalán a kisebb cégek rovására, ez a folyamat szinte feltarthatatlannak tűnik és a leggazdagabb réteg gazdagsága nő elképesztő mértékben.
Lényegében én a középréteg lesüllyedését tapasztalom, az lesz egyre vékonyabb, de a folyamatosan bővülő áruválasztékhoz mérve nő a szegénység.
Viszonylagos ez, mert régebben sokkal nagyobb volt a szegénység mindenhol, csupán nem tűnt ennyire fel, nem volt annyi minőségi áru, aminek az ára is jelentősen több az egyszerűknél.
Egyrészt az emberi természetből következik, hogy felhalmozzuk a javakat, akár a másik kárára is. Másrészt a vagyon minél nagyobb, annál könnyebben gyarapodik, tehát egy öngerjesztő folyamat során ahogy nő, úgy egyre könnyebb tovább növelni.
Ha mondjuk hirtelen újra elosztanánk minden vagyont, eltűnne minden különbség, akkor is újraindulna ez a folyamat, nem lenne hosszútávon fenntartható a vagyoni egyenlőség. Valószínűleg lesz egy határ, mint ahogy már többször volt is a történelemben, ezek időközönként ismétlődnek, mint egy biztonsági szelepnél, de az alapfolyamat nem változik.
Ez a szakadék folyamatosan növekedni fog, soha nem csökken.
Viszont ezzel együtt a szegények IS gazdagodnak, lásd: telefon, színes tv, stb.
Régen ez még a gazdagoknak SE volt.
...aztán rájössz, hogy bilibe lóg a kezed!
A múltban a forradalmak MINDIG oda vezettek, hogy a vagyont a végén ismét megszerezte néhány ember, a népnek meg továbbra is maradt a szegénység. Esetleg közben a nép fele meg is halt a harcokban, a többiből pedig aki hőzöngött, azt simán kivégezték, a maradék meg dolgozhatott tovább, mint a güzü, hogy a romjaiból ismét felépíthesse az országot.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!