Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A háborúk hogyan tudják...

A háborúk hogyan tudják befolyásolni az arany árfolyamát?

Figyelt kérdés
Klapka György előadásait nézem vissza és mindben megemlíti, hogy az arany (itt a színaranyra kell gondolni, amit tömbben árulnak) a létező legjobb befektetés és hogy az árfolyamát a háborúk és az olajért vívott harc befolyásolja. De nem tiszta, hogy ez hogyan lehetséges? Valaki esetleg el tudja magyarázni ezt mélyebb szinten?

2018. okt. 10. 00:32
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Csak egy megközelítés:

Háborúban a pénz kutyaszart sem ér, a bitcoint eláshatod mert lelőhetik a netet...


Mi ér valamit? Pl az arany. Az aranyat mindig be tudod váltani kajára, lőszerre, vízre.

2018. okt. 10. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Az arany univerzális dolog, minden országban elfogadják, és nem jellemző rá, hogy úgy elinflálódna, mint pl. a pengő.
2018. okt. 10. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ezt értem, hogy az arany értékálló, de a kérdés az volt, hogy a háború és olaj miért befolyásolja az árfolyamát? Klapka ha jól értem, akkor arra utal, hogy háború idején felmegy az arany árfolyama, tehát pl. 1 kg arany 20e EUR helyett 26e EUR lesz, ergo ha valahol háború van, akkor az arany szempontjából jó, ami magyarázná azt is, hogy az USA-nak miért érdeke, hogy legyen kivel háborúznia (de lehet rosszul gondolom és csak belelátom ezt az USA-s dolgot, nem tudom!). De mi a mechanizmusa ennek? Miért változik meg az arany árfolyama, ha valahol háború kezdődik?
2018. okt. 10. 01:34
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az arany egy univerzális érték, ha válság van sokan szeretik beléfektetni a pénzüket.

Az olaj ha drágul, akkor bizonytalanná válik a tőzsde, háború esetén ez szintén érvényes.

Azt nem kell magyaráznom, hogy ha valamire nagyobb a kereslet, akkor az ára is nő, egyszerű a mechanizmus.

Ha viszont sokan eladni akarják, mert más üzlet biztosabb, akkor az arany ára csökken, mert ugye fordított a helyzet.

Egyébként is már Montecuccoli is megmondta, a háborúhoz három dolog kell, pénz, pénz és pénz, ez pedig devalvációt jelent, megnövekedett adókat, inflációt, amelyre egy jobban értékálló befektetés az általános válasz.

Nem mindenkinek persze, aki a háborúból pénzt tud csinálni, annak nagyobb üzlet van kilátásban, minthogy passzív értékbe fektessen, de ha ezen felül van még tőkéje, akkor neki is ajánlatos valami olyan dologra koncentrálni a maradék tőkéjével, ami értékálló.

Már csak a hisztéria is, az, hogy sokan kiveszik az addig biztonságos bankokból a tőkéjüket, már az is megváltoztatja a pénzpiac működését.

Attól függ, milyen háború van kilátásban, ha olyan, hogy maga az ország is károsulhat, amelyikről beszélünk, akkor az ingatlan nem jó üzlet, hiszen pillanatok alatt semmivé válhat jelentős vagyon, de az arany az védhető, szállítható, ha szükséges, még a romok alatt is megmaradhat, szóval van ráció ilyenkor statikus biztonságra törekedni.

2018. okt. 10. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Wadmalac ***** válasza:
61%

Érdekes, hogy mennyivel megbízhatóbb az arany, mit a gyémánt.

A gyémántot a dél-afrikai bányák felfedezése és a nagy gazdasági válság után több évtizedes marketingmunkával tudták feltornászni, mert föld alá ment az árfolyama. Gondolom ebbe belejátszott a sokkal alacsonyabb ipari felhasználás is, így simán a magánemberek piaci vásárlóértéke befolyásolta főként az értéket.

2018. okt. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A háború alatt minden sokkal bizonytalanabb. Az arany azért jó, mert egy (nagyobb) aranyrudat bedugsz a zsebedbe és így egy lakásértékével el tudsz menekülni.

Amíg a helyzet biztos, a jövő kiszámítható addig az arany nem a legjobb befektetés.

2018. okt. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Akkor ha jól értem arról van szó csak, hogy ha egy ország háborúba keveredik, akkor a lakosai hirtelen aranyat akarnak venni vagy ha már van nekik, akkor azt kimenekíteni az országból a zsebükben és máshol eladni? Végülis logikusan hangzik így elmondva.


Volt már példa rá a történelemre, hogy egy háborút titokban az arany árfolyamán megváltoztatása miatt indítottak? Tehát ez a háború vs. arany csak véletlen egybeesés vagy ez tudatos dolog?

2018. okt. 10. 20:26
 8/10 A kérdező kommentje:
*a történelemben
2018. okt. 10. 20:27
 9/10 anonim ***** válasza:
A hadisarcnak ez volt a lényege, Kérdező. A támadó fél elkobozta a védekező fél aranyát-ezüstjét, így nyilván változott az árfolyama is, még ha anno nem is létezett "piac".
2018. okt. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Akkor ha jól értem arról van szó csak, hogy ha egy ország háborúba keveredik, akkor a lakosai hirtelen aranyat akarnak venni"


Már majdnem jól érted. Csak ez nem csak a háborúba keveredett országra vonatkozik. Nem csak őt befolyásolja a háború. Hanem a vele gazdasági kapcsolatban állókat is. Ahova exportál, vagy ahonnan importál. Meg akik repkednek felette - a légifolyosókat át kell szervezni, egy háborús övezet felett repülve ha lelőnek, nincs az a biztosító, aki kifizetné a károkat. Etc., etc... Szóval ennek szétterjedő, globális hatásai vannak. És mindenütt felmegy az arany ára. [Persze általánosságokban és a múltról beszélek. Addig volt így, ameddig nem kereskedtek robotok (szoftverek) a tőzsdéken. Ma már, amikor a tőzsdéken való kereskedelem nagy része szoftverek által valósul meg, már nem teljesen igaz ez. A szoftverek nem félnek.]

De ha megnézed a közelmúltat, bizony az arany árfolyamát és az USD (USA dollár) árfolyamát is megmozgatta, amikor KimDzsongUn olyan rakétát lőtt ki, amellyel elérheti az USA-t. A hírre azonnal reagált a tőzsde!

2018. okt. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!