Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mik a tapasztalatok Nicolae...

Mik a tapasztalatok Nicolae Ceaușescu azon intézkedésével kapcsolatban, hogy az idősek nem kaphatnak orvosi ellátást?

Figyelt kérdés

Apám most halt meg és már három éve mondogatta, hogy meg akar halni (mióta anyám meghalt). Azóta csak feküdt, gyakorlatilag nem csinálva semmit, láthatóan boldogtalanul, rengeteg betegséggel küzdve (91 volt). Az öregotthonban rengeteg hasonló ember lakik.


Hatalmas összegeket költ az állam idős és élni nem akaró emberek ápolására, miközben rokonaik számára is fájdalmas látni őket a végletekig leépülni testileg és mentálisan. Kíváncsi lennék, vannak-e modern történelmi példák, amikor ez másképp volt, mint a címbeli és készült-e róluk tanulmány, meggoogliztam, de nem találtam semmi érdemlegeset.


Köszönöm a válaszokat.


2018. máj. 29. 08:55
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
A nyócáltalános kárpátok géniusza egyik agymenése. Szerencsére alkalmazták nála, és ő sem kapott orvosi ellátást mikor szitává lőtték. Oldalakat lehetne írni, mennyit ártott főleg az erdélyi magyarságnak az a vadbarom a regnálása alatt. Azért szerintem félrevezető hogy általánosítasz azért mert apád nem akart már semmit az élettől. Az én ismeretségi körömben szinte csak olyan idős embert ismertem, aki az élete utolsó percéig küzdött az életért, tevékeny volt, amennyire tudott segített a családjának, hasznos akart lenni. Ezeknek az idős embereknek meg kell adni az esélyt az időskori méltóságteljes minőségi élethez, még ha egyre sűrűbben találja meg őket mindenféle nyavalya. Egész életüket becsületben munkában töltötték, az orvostudománynak, társadalomnak kötelessége őket a leggondosabban ápolni, vigyázni az egészségükre, hogy az öregkor ne teher legyen nekik, hanem az élet elkerülhetetlen velejárója. Ha pedig valaki úgy gondolja hogy már nem akar élni, akkor az nem az egészség ügy felelőssége, hanem személyes döntés, amit bárki meghozhat. Ha te valami kifacsart gondolkodással arra akarsz kilyukadni hogy az idősek elveszik az egészségügyi erőforrásokat a fiataloktól, akkor elég nagy bajok lehetnek odabent. Egy magára, és egészségére valamit is adó embernek 50 éves koráig nem nagyon akad dolga az orvossal, nagyapámat először 65 éves korában látta, pedig kubikos volt az öreg. Ja, nem cigizett, nem piázott, a kábszer meg még nem is volt.
2018. máj. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!