Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Lehetséges, hogy egy kivételes...

Lehetséges, hogy egy kivételes tehetség küzd a felsőoktatással, mert nem illik bele a rendszerbe?

Figyelt kérdés

Vagy a felsőoktatás pontosan ilyen emberekre van tervezve?


Azon gondolkoztam, hogy vajon lemorzsolódhat-e olyan ember, akinek a potenciális munkássága akár egy adott tudományág alapozó tankönyveibe is kerülhetne. Ha igen, mennyi ilyen ember lehet, vagy lehetett az idők során?


(SüSü válaszának mindenképp örülnék.)


2018. máj. 23. 16:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Simán lehetséges.

Nekem volt egy osztálytársam középiskolában (elektronikai szakközép + utána technikum), akivel utána egyszerre mentünk villamosmérnöki képzésre. Annak ellenére hogy középiskolában szakmai tárgyakból kitűnő volt (töriből, magyarból meg kettes) anélkül hogy bármit tanult volna, egyetem az elvárások miatt a második félév után kilépett. (Emlékezetes volt, mikor műveleti erősítőktől tanultunk a 2. félévben. A tanár szépen leadta az anyagot, ő meg óra után elmondta hogy mi volt benne a hiba. A tanár is csak nézett, mert igaza volt, pedig az előadás során nem hibázott (úgy adta le az anyagot ahogy a könyvekben volt). Pedig előtte nem sok tudása volt ebben a témakörben.) És azért lépett ki, mert vizsgákon szinte (50-60%-ban) csak definíciókat, feladatok elméleti levezetéseit kérték, amit ő nem szeretett volna megtanulni (idézem: "Minek tömjem tele a fejem ilyenekkel, mikor neten 10 másodperc alatt meglelem ha szükségem van rá?"). Gondolkodásra nem volt szükség (és sajnos most sincs, a 4.félév végén járok), így amiben tényleg jó volt abban nem tudta magát kiélni. De mondjuk ha el akarta volna végezni a képzést, akkor valószínűleg sikerült volna neki, csak semmi kedve nem volt hozzá. Magyarul mondhatjuk, hogy nem illett bele a rendszerbe. Utána visszament az egyik középiskolás tanárunkhoz, aki amennyire tudta az egyetemi tananyag alapjait előadta neki, majd egy fél évet még magától tanulgatott otthon, és elment fejlesztőmérnöknek az egyik helyi céghez. Végzettség hiánya annyiban volt hátrány, hogy nem kaphatja meg hivatalosan azt az összeget amit akkor kapna ha lenne neki felsőfokú végzettsége.

2018. máj. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Van egy jóbarátom, fél évet ült a BME-n, aztán megunta.


Elkezdett dolgozni egy K+F cégnél és akkora tudást szerzett, hogy ma 15 szakdolgozója van, és huszonvalahány éves.


Most az MIT-re hívták PhD-zni, (érettségije van csak, és csak annyi a feltétel, hogy az MIT-nek dolgozzon). Több publikációja van már és rengeteg úttörő projectje.


Aki valóban zseni annak nem kell a felsőoktatás. Análkül is sikeres lehet.

2018. máj. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az egész oktatási rendszer egy sablonba kényszeríti a tanulókat.


Általában a hülyébbek lógnak /buknak/ ki.

De előfordulhat olyan géniusszal is, akinek alacsonyabb a toleranciaküszöbe, mint az átlagos. Azért ez ritka.



Az meg nincs tiltva, hogy egy tanuló az oktatási rendszertől függetlenül, azzal párhuzamosan továbbképezze magát.

2018. dec. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!