Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért nem Székesfehérváron...

Miért nem Székesfehérváron koronáztak Pozsony után?

Figyelt kérdés
A török uralom után miért Budára vitték a koronázást?

2018. febr. 27. 13:53
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
32%

Mert ugye sokan azzal példálóznak, hogy az egomi érsek gyalog ment Fehérvárra. Ez egy félreértésen alapul vagy egyszerű hazugság.

Azért kellett lemenniük Fehérvárra, ami egyébként tök közel van Budához és Esztergomhoz, főleg országos viszonylatban, mert az volt a koronázóváros. István azt a várost tette meg az ország világi központjává, mivel olyan jó helyen volt. Sem Esztergom, sem Óbuda nem rendelkezett olyan jó logisztikai és stratégiai tulajdonságokkal, mint Székesfehérvár. A mai Budapest mesterségesen lett az ország elsődleges közlekedési csomópontjává téve. Ha megnézel egy Kárpát-medence-térképet, láthatod, hogy akárhogy is nézed, az azt átszelő útvonalak mind Fehérváron keresztül vezetnek vagy az lenne az egyszerűbb, ha arra vezetnének. A Kárpát-medence közlekedésföldrajzi középpontja Székesfehérvár. Ez még ma is, de a középkorban maradéktalanul érvényesült.

2018. márc. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
48%

Mondta itt valaki is azt, hogy gyalog mentek volna?!?

Honnan származik az a magyar szavunk, hogy földönfutó? És kire mondták?

Arra, aki annyira szegény volt, hogy lova sem volt.

Elődeink lovas népek voltak, a közlekedési eszközük a ló volt. A főpapjainké is, akik, ha kellett, fegyvert is fogtak. Nagyon nevetséges az az elképzelés, hogy alig bírtak menni. Bakócz Tamás?!?

Óbuda és Ősbuda sem ugyanazon a helyen volt, ahogy Fehérvár és Székesfehérvár és Sicambria sem.

2018. márc. 18. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
48%
Tomori Pál?!?
2018. márc. 18. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
0%

Valóban voltak harcos papjaink, nem mondtam, hogy nem, de a többségük bizony nem volt jó kondiban, ez tény. Ahogy sok király és főúr sem.

Végül rájöttem, hogy te nem a gyaloglásról beszéltél, mint a szikambriások közül oly sokan, ezért aztán a második válaszomban korrigáltam a dolgot, ahogy láthattad.

Bizony Fehérvár és Székesfehérvár egy és ugyanaz. SEMMI, ismétlem, SEMMI bizonyíték nincs ennek ellenkezőjére, egyedül üres feltételezések vannak, amiket pár agyatlan állít és egy Bradák Károly nevű állítólagos történész.

Most te meg azt állítod, hogy ezek mind külön helyen voltak, valaki meg azt, hogy Szikambria=Ősbuda=Fehérvár. Valaki szerint Ősbuda=Szikambria, valaki szerint Fehérvár=Ősbuda és így tovább. Mindenki mást állít. Ez is azt bizonyítja, hogy ennek az elméletnek valós alapja nincs.

Székesfehérvár az a város, ahol királyainkat koronázták és ezt minden létező bizonyíték alátámasztja. A térképektől az útleírásokon át a metszetekig és az oklevelekig. Vajon miért van az, hogy a mai Székesfehérvár környéki papok működtek közre a koronázások során? De ez csak egy példa az ezer közül.

2018. márc. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
0%
De ott vannak a régészeti tények is, amik csakugyan megkérdőjelezhetetlenek. Királyi sírok egy óriási alapterületű bazilikában. És már épületeket is megtaláltak, amiket leírnak középkori források és amiket a metszetek mutatnak.
2018. márc. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!