Miért támadta a korában annyi nép a Bizánci birodalmat, mi váltotta ki ezekből a népekből az ellenszenvet?
Figyelt kérdés
Nagyon sok ellensége volt a görögöknek, mindenki megpróbálta valahogy kirabolni, megtámadni a birodalom területeit. Na de miért? Egy magas kultúrájú nemzet volt. Nyílván gazdag volt nagyon, ami csábító lehetett. Valahogy próbálom a jelen kor nagyhatalmaival összevetni. Az USA-t sem próbálja meg mindenki megtámadni, vagy Oroszországot sem. Igaz azóta már teljesen más fegyverekkel harcolnak, de mégis, nehezemre esik elképzelni. Miért volt olyan érdekes a hunoknak, az araboknak, a bolgároknak, a gótoknak, a perzsáknak, a törököknek, stb. hogy pont Bizáncot szemelték ki? Gondolom nem volt azért egy békés állam, hiszen a Római Birodalom utódjának tekintette magát így joggal félhettek tőle, hogy újra növekedni akar és el akar majd másokat nyomni. Arról nem is beszélve, hogy véleményem szerint a kereszténység is egy elnyomó vallás. Bár igazából az ábrahámi vallások közül azthiszem mindegyik.2018. jan. 14. 19:20
1/11 anonim válasza:
A zseton és a stratégia pozíció miatt.
2/11 A kérdező kommentje:
Akárhogy nézzük, mindig kell egy magas kultúrájú hatalomnak lennie, ami vezeti az embereket valami közös jó felé. Meg lehet nézni az akkori Bizáncot. Volt oktatás, az emberek tisztálkodtak, késsel és villával ettek, tudtak írni és olvasni, voltak tudományok, fejlett volt a katonai tudás, az építészet, stb. Ők valamit létre akartak hozni. Na de a többi emberhorda miért akarta ezt elpusztítani?
2018. jan. 14. 19:22
4/11 A kérdező kommentje:
Az is Te voltál?
2018. jan. 14. 21:48
5/11 anonim válasza:
Isztambult tartják a leginkább stratégiai helyen lévő városnak a világon.
7/11 anonim válasza:
Katonai támadásokat nem népek hajtanak végre, hanem katonai vezetők.
8/11 A kérdező kommentje:
Hát ja. De a katonai vezetőnek is van nemzetisége. Úgy mint "hun, arab, bolgár, gót, perzsa, török, stb." Általában a haverjai is ugyanazt a nyelvet beszélik, meg talán hasonlítanak is külsőre egymásban valamiben (nem feltétlenül). Na mindegy, nem is ez volt a lényege annak amit kérdeztem.
Bizánc teljesítménye egyébként ezek szerint óriási volt, hiszen még 1000 éven keresztül tudta tartani magát az idegen hódítókkal szemben.
2018. jan. 15. 15:56
9/11 anonim válasza:
Nem volt kedvező a geopolitikai helyzete, hiszen két civilizáció határán feküdt. Ez magában hordozza azt a helyzetet, hogy hol Európával, hol valamilyen ázsiai néppel kellett háborúznia. Ráadásul gazdag birodalom is volt, így vonzó is volt a hódítók számára.
10/11 anonim válasza:
A bizánci egy kiterjedt birodalom volt a fennállása nagy részében, mindig elég sok néppel volt határos, akikkel háborúzott, mint minden birodalom. Nem kirívó vagy kiemelkedő a háborúskodás mértéke, ahogy az sem hogy végül elpusztult.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!