Amerikai népvándorlás?
Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy a jégkorszakban létezett Beringia és aszerint ott mentek át a népek Amerikába. De amit nem értek, hogy a jégkorszakban ez a rész a jégkorszaki térképek szerint jégsivatag volt több ezer kilométeres kiterjedésben minden irányban. Amennyire tudom akkor még csak nagyon nagyon csekély számú emberi populáció volt a Földön viszont Jégkorszak ide vagy oda délebbre azért voltak sokkal jobb klímájú élhetőbb helyek is. Szóval az elmélet szerint. Mi a fene vette rá az embereket évezredekkel ezelőtt, hogy fogják magukat és több ezer kilométert tegyenek meg a leghidegebb jeges pusztaságban amikor sokkal közelebb is volt számukra élhető klímájú környezet?2017. dec. 13. 18:58
1/3 anonim válasza:
Szerintem elszaporodtak ott, ahol voltak, nem volt elegendő termény/kevés eső esett stb., föci tanárom azt mondja, minden népvándorlásnak klímaváltozás az oka, lehet, akkor meg ott vol elviselhetetlen az idő valamiért.
2/3 anonim válasza:
a mai eszkimókok is hasonló környezetben élnek
3/3 hollófernyiges válasza:
Az egyik elképzelés szerint volt egy jégmentes folyosó ahol elmehettek délebbre, bár ennek konkrét fizikai bizonyítéka nincs. A másik szerint a part mentén csónakáztak lejjebb (útközben elég sok a sziget és a jégkorszak idején az alacsony tenger miatt még több lehetett), amíg el nem érték a gleccser végét. Majdnem biztos, hogy nem tettek meg sok ezer kilométert a gleccser tetején.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!