Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miben lehet az örökélet kulcsa?

Szmnt kérdése:

Miben lehet az örökélet kulcsa?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Szerintetek elképzelhető lehet a közeljövőben, vagy esetleg a távoliban, hogy felfedezzék az örökélet ''elixirjét''? Szerintem ellehetne. Miben lehetne ez? Mit kéne elérni, hogy ez menjen? Kicsit tovább megyek; mi lenne a következménye, ha esetleg felfedeznék? Nyilván a föld kapacitása véges.


Köszi előre is,


M


2010. máj. 13. 11:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Semmiben. Az örökélet már mint szó, lehetetlen mert ha nem is öregednénk, egyszer úgyis érne valamilyen baleset, vagy valami(sérthetetlenek tuti nem lennénk). Élethosszabbítás viszont lehetséges, és állítólag élt egyszer egy japán szamuráj aki kb 250 évig élt. Na ő tudhatott valamit. Szerintem nem csak a jól megválasztott kajáknak, jó géneknek van közük a hosszú élethez, hanem főleg a mentális egészségnek.
2010. máj. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

És állítólag élt egy olyan ember is, aki 300 évig élt.

Úgy hívták hogy Ádám. És volt egy Éva nevű felesége is. :D

Ez az egész mese habbal.

2010. máj. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

azért attól egy kicsit hitelesebb.

[link]

2010. máj. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
"Történetét sokáig megkérdőjelezték, a halála után indult kutatások azonban bebizonyították, hogy története teljességgel hiteles." - csak nem mi csináltuk azt a kutatást, nem tudhatjuk mi alapján mondják h hiteles szal ezért írtam h állítólag.
2010. máj. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Én örökké fogok élni! - eddig sikerült


Amúgy meg ha eléred a 100 éves kort, akkor valószínűleg örökké fogsz élni... úgy hallottam, hogy nagyon kevesen halnak meg 100 éves koruk után.

2010. máj. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Kedves 15:26-os!

Azért ezt már nem hiszem el.

Én még azt a 190 évet is sokallom, de 250... humbug az egész.


Az ötödik lovas

2010. máj. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Nem szabad a szűklátókörűség hibájába esni. Attól, hogy mi nem nem bírjuk az örök életet elképzelni, még lehet, hogy lehet. A lélek mindenesetre örök, csak a test hal meg. De a test élethossza is más bolygón, más kozmikus lények világában eseteleg sokkal, nagyon sokkal is hosszabb lehet. Gondoljátok meg, hogy a mi 50-120 évnyi életünk szinte örökkévalóságnak tűnik mondjuk egy cserebogár számára.
2010. máj. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

A Paradicsom kertjében kellene megtalálni az Örök Élet fáját, szakajtani a gyümölcséből és megenni. Hiszen Ádám (930 év) és Éva azért lett kiűzetve, hogy ne tudjon a Tudás Fájának gyümölcse után ebből is enni, ezért nem vagyunk örök életüek.


Nem mindegy milyen mértékegység alapján számoljuk életünk hosszát. Lehet Nap-év, Hold-év és pl Merkur-év is, illetve nem tudjuk, hogy a Bibliában leírtaknál miben számoltak.


Egyébként a bilógiai óra mindenkiben benne van és ez alapján "ketyeg" az időnk. Állítólag bőrünk hámsejtjei életünkben ötvenszer képesek megújúlni, egy - egy ciklus időtartama max. 2,4 év. Így életünk hossza 120 év lehet, ami génekben is kódolva van, kivéve a tragikus véletleneket.


Ha önjavító mechanizmusok lennénk akkor addig élnél, ameddig akarnál, de minek. Az éeletem minősége határoznámeg, hogy meddig akarok élni, és ma még ez sem megy.

2010. máj. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Elvileg, ha a sejtjeidet újra és újra megújjítod, (Pl.: őssejtekkel növesztesz májat, szívet..., és kicseréled őket) akkor már csak az agyvérzéstől, és az agyhaláltól kell félned, ugyanis az az egyetlen szerv, ami tényleg mindenkinek egyedi.
2010. máj. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!