Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miben lehet az örökélet kulcsa?

Szmnt kérdése:

Miben lehet az örökélet kulcsa?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Szerintetek elképzelhető lehet a közeljövőben, vagy esetleg a távoliban, hogy felfedezzék az örökélet ''elixirjét''? Szerintem ellehetne. Miben lehetne ez? Mit kéne elérni, hogy ez menjen? Kicsit tovább megyek; mi lenne a következménye, ha esetleg felfedeznék? Nyilván a föld kapacitása véges.


Köszi előre is,


M


2010. máj. 13. 11:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nem lehetésges, és pont. Egyszerűen hiába gyógyítasz meg mindent, mindíg jön újabb. pl az oxigén is károsító hatású, pedig a légzést elég nehéz kiiktatni.
2010. máj. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:

kannásbor, kotyogós kávé, cigaretta...


Viccet félretéve, szerintem a genetikai kutatásokon múlik. Az génállomány a kulcsa az ilyesminek, gondolom én...Tehát "szer" valószínűleg nincs rá. Egyébként a másik kérdésed is jogos, a túlnépesedés az az ok, ami miatt ilyen dolgokat vissza fogják illetve lehet hogy már most is visszatartják.

2010. máj. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Az öröklét elérésére én két módot látok.


1.) Génmódosítással úgy alakítják át a testet, hogy az ellenálljon az időnek. Ez sci-fi.


2.) Klónozott testekbe töltik át az ember tudatát (a la 6. napon c. film), de ez is legalább annyira sci-fi.


Ezek közül az elsőt érzem elérhetőnek, ha nem is az örökléthez, de az élethossz drasztikus megnyújtásához, de csak a távoli jövőben.


Hogy ennek mi lenne a következménye? Új bolygókat kell benépesíteni, vagy drasztikusan szabályozni a születéseket.

2010. máj. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha létezne a dolog én akkor se használnám. Ez így van rendjén, hogy megszületünk és egyszer meghalunk.


Nem tudom, hogy mi lenne ha felfedeznék az örök élet kulcsát, de az aki megkapná, az onnantól kezdve már nem ember. Az valami más lény, de nem ember.

2010. máj. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Az Istenbe vetett hitben. :D

Na jó, csak viccelek.

Szóval, szerintem a test halhatatlanságát sosem fogjuk elérni. Azt el kell fogadni, hogy a sejtjein kelhalnak és nem képződnek örökké újra tökéletesen. Az életet meg lehet hosszabbítani, akár a kétszeresére is (egyes számítások szerint a testünk akár 190 évig is bírná), de örök életűvé tenni nem lehet.

Szerintem a tényleges, evilági, örök életet úgy lehetne csak elérni, ha rájönnénk, hogy mi tesz valamit élővé és mitől vagyunk mi mi. Tehát mi alkotja a személyiségünket, az öntudatunkat. Ha ezt képesek lennénk kimutatni és képesek lennénk ezeket (nevezzük az "élet esszenciájának" és "tudatnak", az egyszerűség kedvéért) kivenni a testből és áthelyezni egy másik testbe, úgy hogy az így életre kelljen és a mi tudatunk következtében lényegében mi legyünk azok, csak másik testben, akkor elérhetnénk az örök életet, mert így, ha a test elöregszik, akkor egyszerűen klónozunk egy újat, vagy mesterségesen előállítunk (ez már ma is lehetséges, vagy pár éven, évtizeden belül lehetséges lesz), vagy pedig készítünk egy mechanikusat, ami nem öregszik és abba átköltözünk.

De az "élet eszenciájának" és a "tudatnak" a felfedezése és "mozgathatóvá" tétele szerintem a következő 50-100 évben nem várható.


Az ötödik lovas

2010. máj. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

A további kérdéseidre válaszolva, ha ez megvalósulna, akkor sürgősen keresni kéne több tucat emberi életre alkalmas bolygót és megkezdeni az áttelepítést, mert már így is több Földre elegendően élünk ezen az egy bolygón.


Az ötödik lovas

2010. máj. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Ha fölfedeznék ,az ellenkezne a teremtés és a természet törvényeivel ,úgy,mint például a különféle génmódosítások is,és ha valami természetes folyamatba az ember belekontárkodik,annak mindíg vannak hátrányos következményei.

Ki akarna olyan világban örökké élni,ahol ennyi szenvedés,viszálykodás is van és senki sem lehet biztos abban,hogy örökké csak boldogságban lesz majd része?Így is megérné?

Ha szó szerint gondolunk erre az örök életre,hogy semmi sem tud elpusztítani,ahoz el kellene érni,hogy a test minden betegségből ,sérülésből ki tudjon gyógyulni,végtelen legyen a regenerációs képessége.Ez nem hinném,hogy valaha is lehetséges lesz.

2010. máj. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
90%

Igen,úgy tűnik,egyetlen kilátásunk van az örök életre,az Istenbe vetett hit.Ő biztosítja az örök élet lehetőségét azoknak,akik hisznek benne.De ez az élet egy szebb világban lessz majd,ahol nem lesz gonoszság,betegségek,szenvedés.Az emberek tökéletes testben ,tökéletes világban élhetnek mjd örök időkig.

Így már lenne az örök életnek értelme.

2010. máj. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
az örök élet kulcsa a születésnapokban van. minnél több van belőlük, annál tovább élsz. :)
2010. máj. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Vannak olyan meduzak, amik tudnak valahogyan "fiatalodni" vagyis gyakorlatilag orokeletuek.

Ha az orok elet lehetseges lenne, raadasul a vilagrend is osszeallna, akkor valami olyasmi tortenhet, mint Kurt Vonnegut "2BR02B" c. novellajaban, vagyishogy szabalyoznak a populaciot. Nem lehetne gyereket szulni engedely nelkul.

2010. máj. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!