Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Félek attól a naptól, amikor...

Félek attól a naptól, amikor a technológia fontosabb lesz, mint a személyes kapcsolattartás. A világon lesz egy generációnyi idióta. Igaza volt Einsteinnek?

Figyelt kérdés

2017. febr. 5. 17:06
 1/7 anonim ***** válasza:
miben?
2017. febr. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A fenti idézetben. Ez ugyanis az övé.
2017. febr. 5. 17:31
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Sajnos a generációnyi idióta a technológiát is kapcsolati fenntartásra használja(Facebook, messenger, Twitter, SMS, Instagram stb.). A kapcsolatok fenntmaradnak, csak egy többnyire virtuális térben.

Az idiótázásról csak annyit, hogy szubjektíven, aki kifelé tekintett bármilyen korszakban, a társadalom 99%-át unalmas idiótának találta. Ez ma sincs másképp, és soha nem is volt. Nehogy azt hidd, hogy az emberek valaha is mrghaladták az idióta szintet. Aki akar, így is talál barátot.

2017. febr. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
És amit még illik hozzátenni: "Ne higgy el mindent amit az interneten olvasol" - Petőfi Sándor
2017. febr. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Einstein szájába már annyi mondást tuszkoltak röpke 100 év alatt, hogy ha annak csak a felét mondta volna valóban ő, akkor kb. 15 évig kellett volna egyfolytában tollbamondania az idézeteit pihenés nélkül.
2017. febr. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 2*Sü ***** válasza:
50%

> A fenti idézetben. Ez ugyanis az övé.


Nem. Valójában csak neki tulajdonítják. De ő valójában ilyet nem mondott, legalábbis nincs olyan forrás, amiből ez kiderülne. Gondolom valaki kitalálta ezt a pár mondatot, és hogy nagyobbat szóljon, Einstein szájába adta az idézetet. (Ez elég gyakori jelenség. Ahogy Petőfi Sándor mondta: „Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e.”)


Lásd: [link]

(Rögtön az első idézet a rózsaszín keretben.)


~ ~ ~ ~ ~ ~ ~


> Igaza volt Einsteinnek?


Tegyük fel a kérdést úgy, igaz-e a fenti, helytelenül Einsteinnek tulajdonított mondás? Szerintem nem. A technológia csak eszközöket ad, amelyeket lehet jól, jó célra, és rosszul, rossz célra használni, illetve túlhasználni. A technológiával nincs probléma. A technológia fontossága és a személyes kapcsolattartás nem egymást kizáró tényezők.


Informatikus vagyok, számomra a technológia igencsak fontos szerepet játszik az életemben. De ez nem rivalizál a személyes kapcsolattartással. Sőt, remekül kiegészíti azt. Tagja vagyok egy olyan közösségnek, akikkel heti rendszerességgel találkozunk élőben, de ez a közösség létre sem jöhetett volna, ha nincs internet, ahol egymásra találtunk volna. Van néhány barátom, akikkel rendszeresen találkozom, de a találkozó időpontját Facebookon, telefonon beszéljük meg. Vagy szeretek túrázni. De a túraútvonalat is az internet adta eszközökkel tervezem meg, pl. itt nézek utána a látnivalóknak.


Gondolom neked is vannak barátaid, akikkel személyesen találkozol. Ennek rovására ment, hogy most itt nem személyesen, a technológia adta eszközök segítségével feltettél egy kérdést, beszélgetésbe elegyedve néhány számodra vadidegen emberrel? Nem gondolom, hogy így a technológiának az életünkbe való betörésével az embereknek kevesebb igazi barátja lenne, és ritkábban találkoznának.

2017. febr. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Vree ***** válasza:
A kérdező neve? Albert Einstein.
2017. febr. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!