Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Nietzsche melyik irományát...

Nietzsche melyik irományát tudnátok ajánlani egy kezdő érdeklődőnek?

Figyelt kérdés

2016. szept. 7. 23:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Értem. Szóval nincs értelme olvasni, mert ez csak egy rorschach teszt, amire azt vetítünk ki amit akarunk. Szegény Nietzsche fölöslegesen írta meg, hiszen nincs egységes jelentése a könyvei tartalmának. Rossz ezt ennyi Nietzsche könyv után megtudni. :D
2016. szept. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:

Éppen az ellenkezőjéről beszélek, tökéletesen az ellenkezőjéről.


Bár tényleg nem támogatom a birka mentalitást.

2016. szept. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

Talán 20 éves lehettem, amikor elkezdtem ismerkedni a filozófiával, akkor még nem sejtettem, hogy ez az ismeretség egy életre szóló lesz. Az első könyvem, amit végig is elolvastam, és megszerettette velem ezt a diszciplínát Nietzschének a Virradat című műve volt. Utólag már látom: akkor abban a pillanatban nem sokat értettem belőle, mégis rabul ejtett a stílusa.

Szó volt itt a következőről: a Zarathustra nem ajánlott a vele való ismerkedésre, pedig ez az a műve ami a leginkább felkelti a nem filozófiával foglalkozó közönség figyelmét is. Kifejezetten olvasható mintegy szépirodalmi műként ez a munkája.

Egy filozófiai mű megértését nagyban befolyásolják a következő tényezők: egy adott korszak szellemi miliőjében jön létre, és ilyen vagy olyan módon reflektál az előző korszakok nagy kérdéseire, ennek ellenére az európaiságból mégsem tud kiszakadni. Vagy pro a viszonyulás, vagy kontra, de mégis egy adott szellemi talapzatról történik ez meg. Ezért javasolnám a filozófia legalább nagyvonalú áttekintését, amit ebből a könyvből érthető módon megtehetsz: [link]

Valamint, ha tényleg érdekel a filozófia, érdemes az alapoktól, egészen a megjelenésétől kezdve foglalkozni vele. Ehhez nem feltétlenül szükséges minden egyes gondolkodóval foglalkoznod, nagyon jó összefoglalók születnek az egyes korszakokról.

2016. okt. 7. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Kezdetnek.


1. Igazságról és hazugságról nem-morális értelemben.


2. Jón és gonoszon túl.


3. A Nőkről.

2017. ápr. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!