Nincsen egy "kicsit" elrontva (nagyon), a tudós kör?
Az iq nem feltétlenül tükrözi a tudást. IQ teszten lehet tippelni is, ha szerencsés vagy magas szám is kijöhet. Lehetsz akár rosszul is, ami miatt nem tudsz koncentrálni. Valamint az iq tesztet mivel emberek alkották, ezért sem adhatja vissza a tudás pontos szintjét.
És a felfedezéshez kell bizony szerencse is, és lexikális tudás. Lehet, hogy sokmindent ki tudsz keresni interneten, de azzal rengeteg idő elmegy. És ha esetleg nincs internet mit csinálsz?
Az "elrontás" inkább a szponzorok miatt van. Ma már egy tudós sem tud eredményre jutni pénz nélkül. A szponzor csak arra ad pénzt, ha neki tetsző "eredményt" publikál.
Ezért van olyan sok ostobaság a "tudományos" kutatások között, és kevés a valódi tudomány.
Keveset tudsz arról, hogy hogyan lesz valakiből "tudós". Egy kutató tudományos karrierje gyakorlatilag akkor kezdődik el, amikor először betoppan az egyetemi előadóba 18 éves hallgatóként. Ezután lediplomázik, ledoktorál. Ekkor a hallgatónk kb. 28 éves, ha mindent jól csinált. Ekkor még csak a Dr. címet írhatja ki a neve elé, és látszólag keveset tett le az asztalra, pedig már 10 éve keményen tanul, dolgozik, próbál új dolgokat kitalálni a szakterületén belül.
Utána ha ügyes és sok hasznos és jó ötletet dolgoz ki és publikál, elkezdhet lépkedni a ranglétrán, és egyre magasabb tudományos fokozatokat szerezhet meg. Kb. 45-50 éves lesz, mire már a szakterület tudományos köreiben kb. ismert lesz a neve. A doktori megszerzéséhez és utána a tudományos fejlődéshez viszont nem lexikonokat kell felmondani a tanárbácsinak, hanem az eddigi ismeretekből kreatív módon új dolgokat kitalálni, és azokat részletesen, mások számára érthető és használható módon kidolgozni, publikálni. Emellett nem kevés szerencse is kell.
Ez tehát így összesen úgy 30 év kemény munka, ami persze még nem ér véget. Te ezt a 30 év verejtékes melót szeretnéd egy IQ-teszttel kiváltani azt remélve, hogy ez fellendülést hoz a tudományos életben.
2: A tudás az lexikális, az ész meg az IQ.
4: De minek tanuljam meg ha a könyvben le van írva? Azért írta valaki le hogy a többiek megjegyezhessék és ne kelljen másnak is ugyanazt megtanulni.
"De minek tanuljam meg ha a könyvben le van írva? Azért írta valaki le hogy a többiek megjegyezhessék és ne kelljen másnak is ugyanazt megtanulni."
Akkor is ez lenne a véleményed, ha az orvos egy nagyobb mütét közben ezt mondja és elmegy interenten keresni, hyog most mit is kell csinálni, mert nem jegyezte meg!?!?!?!
7: Semmi.
8: Hát problémamegoldó képesség. Ott rögtönözni kell, oda IQ kell, nincs egzakt terv egy operációra.
"Ott rögtönözni kell, oda IQ kell, nincs egzakt terv egy operációra."
Látom, fogalmad sincs! De mégha maga az operációra nem is lenne egzakt terv, azért azt csak tudnai kellene az orvosnak, hogy melyik húsdarab micsoda, amit éppen lát.
De addig el sem jutna, hogy milyen részek vannak benned, mert ha csak valahol felvág, akkor is jó eséllyel eltalán egy nagyobb eret - mert ugye nem tanulja meg kivülröl, hogy mi hol van - az "csak" lexikális tudás -, hanem majd megkeresi az interneten. A gond csak az, hogy mire kideríti, mi a gond, adigra elvérzel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!