Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Csak én látok ellentmondást...

Csak én látok ellentmondást az IQ tesztben?

Figyelt kérdés
Az IQ teszt kérdésekből áll, amire pontokat adnak, ez azért lényeg, mert meghatározott mennyiségű kérdés van ha mind jó akkor max pont mint a dogánál. Most ugye a kérdéseket ki kellett találni, és gondolom, aki a legnehezebbet kitalálta, az nyílván tudta rá a választ, másképp nem tudta volna biztosra hogy van egyetalán válasz a kérdésre. Így a legnehezebbtől visszafelé haladva, az az ember az összes többire is tudhatja a választ, mert ugye könnyebbek. És akkor neki max pontos az IQ ja. De ilyen személyről nem tudni, azt sem írják le sehol hogy mennyi a max iq. A tesztről beszélek! Tehát ha valaki tudja minden kérdésre a választ. Vagy itt az idő is számít? Mert az már inkább a gondolkodás gyorsaságát mérné nem az IQ-t, így nem volna pontos. Vagy van olyan kérdés az IQ teszben, amire senki se tudja a választ? Akkor hogyan hozták létre a kérdést?
2016. ápr. 3. 20:11
1 2
 11/18 Alain Delon ***** válasza:
32%
Csak nekem furcsa a 7-es válasz?
2016. ápr. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Alain Delon ***** válasza:
0%
De a 8-as válasz is elég furcsa nekem.
2016. ápr. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Alain Delon (#11)


MI bánt a #7-essel kapcsolatban?

2016. ápr. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Delon:


"De a 8-as válasz is elég furcsa nekem."


Abban mi a furcsa neked, mit nem értesz?

Te azt írtad, hogy nem kell az IQ-t túlértékelni, mert profi bűnözőknek is lehet magas az IQ-ja.

Erre válaszoltam, hogy az IQ és az erkölcs két külön dolog, amik nem függnek össze. Mi furcsa ezen?

Az IQ-teszt a szellemi képességet, a megoldó-készséget méri. Attól, hogy valaki másnál gyorsabban látja át pld. egy számtani sorozat elemei közti összefüggést, az illető még lehet egy "szent" is és egy elvetemült gonosztevő is.

A bűnelkövetés nem intelligencia, hanem erkölcsi gátak, szocializációs szint kérdése. Van hót' buta gyilkos, aki a kocsmában egy rossz szóért fejbe vágja a haverját egy baltával, vagy aki harmadmagával betör egy öregasszony házában, és halálra verik 1000 Ft-ért meg egy szál kolbászért. És van, aki precízen kitervel egy ( vagy akár több)gyilkosságot, a tervet hibátlanul hajtja végre, és soha nem kapják el. Az IQ-juk különbözik, de az erkölcsi minőségük nem.

Mint ahogy az analfabéta, de becsületes, jószívű kubikosnak és a 4 nyelvet beszélő professzornak is, aki szabadidejében önkénteskedik egy segélyszervezetnél csak az IQ-jük tér el, nem az erkölcsi - emberi értékeik.

2016. ápr. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Alain Delon ***** válasza:
0%

13-ra: Ha valakinek úgy tűnik, hogy bánt valami, az nem az én problémám.

14-re: Ennyi energiát belefektetni valami félremagyarázásába, nem semmi!

2016. ápr. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"14-re: Ennyi energiát belefektetni valami félremagyarázásába, nem semmi!"

Igazad van. Hiszen annyival is lehet intézni, hogy "nincs igazad" - ahogy te is teszed.

Kétségkívül egyszerűbb és könnyebb, mint érvelni.


De valóban hibáztam. Abban, hogy komolyan vettelek és értelmes vitapartnernek tekintettelek.

2016. ápr. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Alain Delon ***** válasza:
0%
Nem akartam én itt vitázni semmiről.
2016. ápr. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

#15

Átfogalmazom. Mi furcsa a 7-es válaszban?

2016. ápr. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!