Mennyi a max IQ az alább linkelt tesztben?

Figyelt kérdés
[link] Ha az összes opciót jól találják el? Akkor hanyas IQ-t ad? 90 az mennyire jó ezen az oldalon? Az idő beleszámít, tehát x jó 5 perc alatt az kevesebb IQ mint x jó 30 perc alatt?
2015. okt. 31. 19:58
 1/3 anonim ***** válasza:
90 elég gyenge szerintem, 17 kérdés után meguntam, és gondolkodás nékül véletlenszerűen klikkeltem végig a maradékot 2mp alatt. Így lett 107.
2015. okt. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Énis csak kb. az 1/3 áig mentem el és végigpörgettem, de kell lenni 1 maxnak ha az összes jó lenne. nekem 90 lett így. azt írta below avg.
2015. okt. 31. 21:04
 3/3 2xSü ***** válasza:

A maximális IQ, amit mér a teszt az 145. Ez – mivel 15-ös szórású eredmény – egy átlag 175 cm-es férfi testmagasság és 6 cm szórás esetén magasságban megfelel egy 193 cm magasságnak. Ez azt jelenti, hogy aki ennyit ér el, az jobban teljesít ezen a teszten, mint az emberek 99,86%-a.


A 100-as érték definíció szerint az átlag. Az emberek fele 100-nál alacsonyabb, a másik fele 100-nál nagyobb értéket ér el.


A 90-es tehát átlag alatti, férfi testmagasság (ugye 175 cm átlag és 6 cm szórás) esetén ez olyan, mintha 171 cm magas lennél. 90-nél nagyobb IQ eredményt az emberek 74,54%-a ér el.


Az idő az eredményt nem módosítja, ott csak a helyes válaszok száma számít, semmi más. Az idő csak egy keretet ad, hogy ne évekig gondolkodj rajta. Ha 5 perc alatt adsz X jó választ, ha 40 perc alatt, az nem számít, csak az, hogy X jó választ adtál.


Viszont a kor pl. számít. Az IQ teszten elért eredmény 18 éves korig folyamatosan nő. Viszont nem egyenletesen, hanem mint a testmagasság, eléggé változóan, hol nő valaki egy hónap alatt 6 cm-t, hol két hónap alatt nem nő semmit. Az, hogy valaki mondjuk 10 évesen milyen magas, abból nem igazán lehet tudni, hogy felnőtt korára milyen testmagassága lesz. Ha nem múltál el 18 éves, akkor nincs értelme IQ tesztet kitölteni, maximum akkor, ha szórakoztatnak a feladatok, de az eredmény semmit nem jelent.

2015. nov. 1. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!