Ha egy pszichológusnak elmondja valaki, hogy megölt egy embert, vagy valamilyen hasonló szintű bűnt követett el, akkor a terapeuta hogy reagálna, mit csinálna?
Sir Butcher:
"Gyontatopapnal is ez a helyzet, amugy. Csak nehanyan szeretik magukat a torveny felett gondolni, de a legtobbje szerencsere nem teszi."
Tévedsz.
A büntetőeljárási törvény egyértelműen nevesíti a papot, mint olyan személyt, aki a nem hallgathó ki tanúként a vallási tevékenységének végzése során szerzett adatokra vonatkozóan.
Wadmalac:
"Tudtommal a bűnpártolásba a passzív segítség is beletartozik."
Rosszul tudod.
Előző válaszomban ott egy link - azon mindent megtalálsz, amit a Bűnpártolásról tudni kell.
Amúgy ez mennyire logikus:
Erre vonatkozik:
"191.§ Emberrablás feljelentésének elmulasztása"
Emberölés meg nem.
Helló, hol élünk?
"A pszichológust nem a BTK kötelezi a titoktartásra, hanem a szakmai etikai kódex, amíg az nem ütközik törvénybe, jogszabályba. Tehát nem fog feljelentést tenni, ha továbbra is pszichológus szeretne maradni."
Két dologban tévedsz.
Eddig nem arról volt szó, hogy a Btk. kiket kötelez titoktartásra, hanem arról, hogy kiknek és milyen bűncselekmények kapcsán ír elő feljelentési kötelezettséget.
Tudom, hogy az Etikai kódex is köti a pszichológust, de annál erősebb jogszabály amit idéztem "az egészségügyi és a hozzájuk kapcsolódó személyes adatok kezeléséről és védelméről" szóló törvény.
Ez valóban titoktartást ír elő az orvosi titokra. De egy beismert gyilkosság nem tartozik az orvosi titok fogalomkörébe!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!