Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » 4000 év alatt nem fejlődtünk...

4000 év alatt nem fejlődtünk semmit?

Figyelt kérdés
Miért kérdezem? Meg van rá az okom feltételezni. A gízai piramisokban átlag 20 fok van, körülöttük 46, 4000 éve épültek. Az ókori várak jobb, erősebb téglákból vannak. A panel egy gyenge semmi, amiben a társadalom jelentős része húzódik meg, ha kint 30 fok van, akkor bent is. A hőszigetelésben nem hogy fejlődtünk, de visszafejlődtünk. Lényegében, írjátok le azt, ami jobb, mint 4000 éve, és NEM ELEKTROMOS BERENDEZÉS. Tudom, hogy nagy nehezen, sok gondolkodás után fog erőltetve 1-2 születni. Az ókori római utak még mindig állnak, m.o.-n minden évben felrepedezik. Ha lett volna áram 4000 éve, jobban teljesítettek volna, mint mi, az ipari forradalom miatt nemélne az e mberek többsége az ókorban. Jobb törvények voltak, őszíntébb, nem manipulált filozófusok. Ha valaki lopott, levágták a kezét. Kevesebb lopás is volt, hogy a 12 évesek nyílvános kivégzéseket nézhettek meg. Ma sem tudnának egy piramist, várat is nehezen, olyan minőségű utat meg pláne, elektromos robotok nélkül csinálni, nincs meg hozzá az összetartás. Nem tűnik fel senkinek, hogy csak azért büszke a modern társadalomra, mert EGY EMBER valamikor, felfedezte az elektromos áramot? Az ókori építészek nagyban a mostaniak előtt jártak /nem akarok megsérteni senkit, társadalmi hiba/. Bonyolult számításokat végeztek, katapultokat építettek, bonyolult mechanikus szerkezeteket, pontos illesztéseket. Találékonyabbak voltak. Az életkor-tartam növekedés is az elektromos áramnak köszönhető. Így már teljesen nem foglalkozunk azzal, ami nem elektormos, mert nem érné meg. De, szerintem tény, hogy a legtöbb szempontból 4000 év alatt visszafejlődtünk. Egy fogpiszkálót nem tudnak használni a mai emberek anélkül, hogy valaki megmondja nekik, hogyan tegyék. A kisgyerekeknek szólnak, hogy ne nyeljék le a szálkát. De, még 100-150 éve is jobb volt a helyzet, az akkkori gyerekek önállóbbak voltak, nem semmittevéssel töltötték az időt. Az iskolában meg elévült, többszáz éves tananyagot tanítanak, matematikát, amelyre semmi szükségük nincs az alanyoknak, hiszen már csak az elektronikai fejlődéssel foglalkozik az emberiség. Ti hogyan gondolkodtok?

2015. júl. 31. 22:23
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

> „Lényegében, írjátok le azt, ami jobb, mint 4000 éve, és NEM ELEKTROMOS BERENDEZÉS”

Autó, emelődaru, repülőgép. Logarléc, gőzgép, futószalag. Atomreaktor, atombomba, űrutazás (igen, Gagarin még gyakorlatilag analóg műszerekkel jutott az űrbe, vagy ha megnézed az Apollo–13 című fimlmet, ott is azt látod, hogy főleg logarlécekkel mentik, ami menthető). Penicillin, pasztörizálás, műtét/szülés előtti fertőtlenítés.


> „Egy fogpiszkálót nem tudnak használni a mai emberek anélkül, hogy valaki megmondja nekik, hogyan tegyék.”

Igen, az átlagember hülye, de hidd el, régen legalább ennyire hülye volt.


> „matematikát, amelyre semmi szükségük nincs az alanyoknak”

Persze, mert ha azt tanulják, akkor a végén még maguktól megértik, hogy hogyan működik valami, például a fogpiszkáló, vagy mi az, hogy semmi szükség rá?

2015. júl. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
84%

> „Igen, az átlagember hülye, de hidd el, régen legalább ennyire hülye volt.”

És ehhez hozzátartozik, hogy hullott is rendesen. 40-50 év volt az átlagéletkor, de ezzel valószínűleg sokat mondok.


Meg hogy ne csak természettudományos példákat hozzak: milyen zenét hallgatsz szívesebben, 4000 éves nyávogást, vagy Beethovent és Mozartot? (Megjegyzem, hogy Mozart zenéje is hatalmas előrelépés, legalábbis összetettségben, Beethoven zenéjéhez képest.)

2015. júl. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Mert csak elektronikát kéne szinte taníttatni, hiszen csak abba az irányba mutatunk (legalábbis jelentős) fejlődést. Gőzgép régen is volt, a futószalag meg szerintem árammal működik :) Az apollo, lehet, hogy főleg, de tarts már kapcsolatot vele, vagy kamikaze rakétát akarsz? :D Am. a főleg sem 100%. :) De lehet, hogy csak én vagyok túl pesszimista az emberiség jövőjét, és jelenlegi állását illetően.
2015. júl. 31. 22:49
 4/25 A kérdező kommentje:
A zene ízlés kérdése, bár én is jobban szeretem a klasszik zenét! :)
2015. júl. 31. 22:51
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

> „a futószalag meg szerintem árammal működik”

Lehet aztat gőzzel vagy vízzel is hajtani szerintem, de amúgy jogos, valószínűleg már Ford is árammal tolta. Akkor az sztornó. Abba is belemegyek, hogy az űrutazást sztornózzuk. De ezeken kívül még kapásból írtam úgy 10 példát. Ha azokkal nincs baj, akkor csak fejlődtünk valamit, nem?

2015. júl. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Persze, csak ez kikívánkozott belőlem, mert a fontosabb dolgok, főleg az épületek, jobb színvonalnak örvendhettek az elmúlt időkben, mint napjainkban.
2015. júl. 31. 23:03
 7/25 A kérdező kommentje:
És nem igazán értem, miért, ahhoz képest, hogy még annyi előnyünk is van most, hogy használhatunk gépeket, ha még az sem lenne, hát elég gyatra lenne most a helyzet. :D
2015. júl. 31. 23:04
 8/25 anonim ***** válasza:
90%

Hahahaha! Na jó menj inkább humoristának, csak nem mond el, hogy te ezt komolyan gondolod, mert az már szomorú és nem vicces.


A gizai piramisokban nem tudom hány fok van, de azt tudom, hogy a fáraó egy egész élete alatt építették, és az ókori világ csodája. Tehát nem, hogy nem általános volt piramisba temetkezni, de a gízai piramisokhoz nincs fogható.

Vagy a piramisokra igaz, hogy "amiben a társadalom jelentős része húzódik meg, ha kint 30 fok van"?! :)

Az ókori egyiptomiak még vályogtéglából építették házaikat, ahogy az én dédanyámék is az 1900as évek elején. Na ez a társadalom jelentős részének elhelyezése. Ehhez képest a panel egy valóra vállt álom volt a vizesedő repedező omladozó vályoghoz képest.

Az ókori erődök jórészt földvárak és sáncerődök voltak csak szólok. De hát mondhatom ezt, aki nemhogy ókori várat, de utoljára a Vajdahunyad "várát" látta a városligetben.


"A hőszigetelésben nem hogy fejlődtünk, de visszafejlődtünk."


Lol. Nem is érdemel szót...


"ókori római utak még mindig állnak"

én jártam ilyen római úton, ráz mint a fene, egy modern elhanyagolt út simán van ilyen állapotban ha így hagyjuk és nem közlekednek rajta 16 tonnás kamionok nap mint nap


"Ha valaki lopott, levágták a kezét. Kevesebb lopás is volt, hogy a 12 évesek nyílvános kivégzéseket nézhettek meg."


Nem, ez nem igaz. Akinek levágják a kezét az onnantól eltartott, azt meg nem igazán engedheti meg magának a közösség. A notóriusokat meg kiátkozták a közösségből és menjen amerre lát. Kevesebb bűnözés volt, te most biztosan viccelsz :).


Na jó nem elemzem tovább hülye vagy simán.

2015. júl. 31. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

> „A gízai piramisokban átlag 20 fok van, körülöttük 46, 4000 éve épültek.”

Azzal nem tudom mennyire vagy tisztában, hogy a piramisok gyakorlatilag tömör kőből vannak, és nagyon kicsi bennük a szabad tér. Vagy hogy milyen nehéz dolog egy piramist felépíteni. Ha minden embernek olyanban kéne laknia, akkor csak pár száz ember élne a földön, mert a többiek belehaltak volna a piramisépítésbe. Meg hőszigetelés szempontjából lehet, hogy a barlangok még jobbak, és ott még építkezni sem kell. Legyen kint akár plusz vagy mínusz 40 fok, a barlang mélyén akkor is 5-10 fok van A barlanggal meg munka sincs. Ehhez képest mekkora visszalépés már egy piramis?


Vagy nézd meg ezt a videót, ha még bizalmatlan vagy a mai építészekkel: [link]

2015. júl. 31. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

A hiba ott van, hogy az akkori csúcstechnológiát veted össze a jelenlegi minimáltechnológiával. A piramist ne a panelodúval vesd össze, hanem a legmodernebb ultramodern szabályzott passzív házzal, meg a nemzteközi űrállomással.

A panellakással a sárból, pálmalevélből meg papirusznádból összedobált kunyhót vesd össze.

2015. júl. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!