Hogy alakultak ki a különböző nyelvek?
"miért nem hiteles nyelvészektől veszel tanulmányokat?"
Hitlernek is megvoltak a maga árja-tudósai, maradj csak az ilyeneknél. Te szintednek több már sok lenne.
"És táltosok márpedig léteztek"
Meg sámánok és egyéb törzsi varázslók is. Indiánoknál is. És?
Annyi köze van a tudomány rovathoz az egész katyvaszodnak, mint az esőtáncnak a meteorológiához.
Ott az ezo, menjetek már oda. Hess.
Ha valamitől nem büszkeség, hanem szégyen magyarnak lenni, az pont miattatok van.
Kiemelném a cikk végéről:
"Végül csak annyit tudok mondani, amit már korábban is leírtam: mielőtt betámadnának a magyarságukat sértve érző hozzászólók, gondolkodjunk el egy pillanatra, és ne az ilyen, és ehhez hasonló hoaxok határozzák meg a magyarság tudatunkat, mert ezzel nem csak magunkat, hanem egy egész közösséget is lejáratunk."
Pontosan erről beszélek.
Hát ez az, de hiába próbáltam egy kis logikát vinni a német nyelvbe, elhagyva a sok der, die dast és a felesleges nemeket, sehogy sem fért a fejükbe és sajnos nekem kell azon iparkodni, hogy a sok logikátlan baromságot megtanuljam.
:)
Azt mondják ezek a fafejűek, hogy a magyar nehéz nyelv, holott nálunk egészen kis gyerekek is hamar megtanulják.
:)
Amúgy a bibliai bábeli nyelvösszezavarás annyiban értelmes lehet, hogy talán az emberiség egy kis csoportból származik, kelet-Afrikából, akiknek a nyelve lehetséges, hogy egy volt, vagy nagyon közeli nyelvjárások esetleg, mert ezt csak találgatni tudjuk, de a közelség talán erre mutat, ámbár van olyan vélemény is, hogy az emberi beszéd egyidejűleg több helyen alakult ki később, már eleve más szisztéma szerint és soha nem létezett egyetlen ősnyelv. Mindenesetre őseink Afrikából rajzottak szét a Földre és így alakultak ki a nyelvek, a nagyobb területeken a nyelvcsaládok, amint azt fentebb írták.
Egyébként a német sem volt egységes nyelv, mert a bajor, a sváb, vagy a szász dialektus már annyira eltérő volt, hogy létre kellett hozni egy Hochdeutschot, amit mindenki megért és ez viszonylag kevés szóval rendelkezik, de ettől még elég nehéz nekünk megtanulni.
Amit az idegen nyelvekről írsz, amik minőségileg elmaradnának a magyartól, az nekünk szimpatikus ugyan, de elég nevetséges és ez ellen csak annyit lehet mondani, hogy mégis mindent ki tudnak fejezni. A rokon nyelvek, amik például a latinra épülnek, az olasz, a spanyol, a sok hasonló nyelvtani megoldás, meg a hasonló kiejtésű szavak miatt majdnem érthetőek nekik, vagy felhozhatnám a szláv nyelvekből a lengyelt és az oroszt.
A különféle nyelvek összeolvadása, vagy szétválása érdekes folyamatokat mutat, érdemes tanulmányozni, ha van egy kis időd.
"soha nem létezett egyetlen ősnyelv. Mindenesetre őseink Afrikából rajzottak szét a Földre és így alakultak ki a nyelvek, a nagyobb területeken a nyelvcsaládok, amint azt fentebb írták."
Végre egy tényszerű hozzászólás.
A magyar és egyéb nyelvek összevetéséről írtak is korrektek. A külföldieknek azért nehéz a magyar, mert a nyelvtanja teljesen más logikát követ, mint a környező nyelvek, nyelvcsaládok. Ragozó nyelv, fonetikus írásmóddal, ez a kettő együtt sem a germán, sem a szláv nyelvekre nem jellemző.
A saját tanult anyanyelv logikája nagyon megnehezítheti más nyelvek megtanulását, nem a bonyolultság miatt, hanem felépítésileg, logikailag. És kiejtésileg. A japánok nyelvének gyakorlatilag teljes ragozásmentessége, szótagírása például nekik borzalmasan megnehezíti az idegen nyelvek tanulását, míg a kínaiak meg nagyon tehetségesen, rugalmasan tanulnak idegen nyelveket.
Wadmalac, írod: "A japánok nyelvének gyakorlatilag teljes ragozásmentessége, szótagírása például nekik borzalmasan megnehezíti az idegen nyelvek tanulását, míg a kínaiak meg nagyon tehetségesen, rugalmasan tanulnak idegen nyelveket."
A japánok nyelve a legkevésbé sem ragozásmentes, ehelyett pont olyan agglutináló, mint a magyar. A szótagírás sem hiszem, hogy sok mindentől visszatartaná őket, ugyanis az összes japán ismeri a latin betűket. A kínaiak viszont általában elképesztően pancser módon beszélnek idegen nyelveket.
Amúgy szinte minden más 100%-ig stimmelt eddig a hozzászólásaidban.:)
"Ha ezek a liberális pancser megmondók jelentik számodra (számotokra) a nívót, a mércét, akkor nincs mit beszélgetnünk egymással"
Ha téged a hungarista politikai beállítottság irányít, kettőnk közül nem én vagyok rossz rovatban. Mert láthatólag neked csak az a tény, ami a rögeszméteket támasztja alá.
A magyarság nem szorul arra, hogy kreált kamukkal cicomázzák fel és hazugságokkal védjük meg (az általam is ellenzett) globalizációval szemben.
A rovásírásos táblákat ellenző ergyákat én is elhajtottam a búsba.
A magyar történelem, hagyományok megőrzése népünk értéke, érdeke.
De az égbekiáltó kamu baromságok csak ártanak neki.
Az ősnyelvről szólva annyit el kell ismerni, hogy a csimpánzoknak is vannak hangjaik, amiket megértenek, amivel örömüket, bánatukat fejezik ki, legalább harminc hang, így az ősembernek ott, kelet-Afrikában is bizonyára volt hasonló. Ez még szerintem nem szavakból állt, hanem csak hangokból.
Ebből alakulhatott ki a ja, ye(s), jó, ami beleegyezés lehetett, vagy a no, nein, nem, nyet.
Talán nem ártana a csimpánz 'beszédét' tanulmányozni, hogy milyen ősi hangokat használ, ezekre már a cro-magnoni embernek is lehettek szavai, hangjai, de a tagolt beszéd, a hangok összekapcsolása bizonyára később történt, mert ilyen ősi alapszavakat nehéz találni, amik minden nyelvben hasonlóak lennének valamennyire.
Persze én nem vagyok nyelvész és antropológus sem, de az emberiség bölcsőjéből, Afrikából már nagyjából hetvenezer éve szétrajzott, nem tudhatjuk, hogy akkor már volt e valamelyest bonyolultabb beszéd, nagy valószínűséggel valamilyen primitív kommunikáció már létezett, de ezt még nem lehet nyelvnek mondani, legalább is mai értelemben, mert szinte semmi nyoma nem maradt, amiről az összehasonlító nyelvészet be tudna számolni.
"A japánok nyelve a legkevésbé sem ragozásmentes, ehelyett pont olyan agglutináló, mint a magyar."
Nem nevezném ragozásnak, amikor az egyetlen -masz igevégződés múltidőben kicserélődik -masta, kérdésben -maszka végződésre. Mert az igeragozásuk ennyi. :)
"A szótagírás sem hiszem, hogy sok mindentől visszatartaná őket, ugyanis az összes japán ismeri a latin betűket."
Hiába ismeri, nem tudja kimondani. Náluk nincs mássalhangzó- torlódás, szinte nincs mássalhangzóra végződő szavuk. Nincs külön R és L hang.
"A kínaiak viszont általában elképesztően pancser módon beszélnek idegen nyelveket."
Az esetleg megmosolyogtató kiejtéstől eltekintve eléggé más a tapasztalatom. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!