Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A jövőbeli történelem könyvekb...

A jövőbeli történelem könyvekbe mi fog szerepelni?

Figyelt kérdés
Vagyis, mikor lesz benne a mostani(+/- 5-6 év) dolgok a történelem könyvekbe, hány évenként írnak új történelem könyveket? És mik szerepelnek vajon majd benne? Gondolom a világ válság, meg új Amerikai elnök, vagy nem? És vajon majd mit írnak a mostani magyarországról?
2010. febr. 11. 21:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én csodálkoztam, hogy a törikönyvemben már benne van a szept. 11-i terrortámadás.
2010. febr. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére unalmas korban élünk. A 90-es és kétezres évekről valószínűleg keveset fognak írni a történelemkönyvek. Lesz egy rövid általános fejezet arról, hogy 1990 után ki lett bővítve az EU és a NATO, meg elterjedt az internet, volt egy kisebb gazdasági válság, és egyre fontosabbá váltak az alternatív energiaforrások és zöld technológiák. Apró betűs részben ott lesz talán a 2001. szept. 11-i New York-i terrorcselekmény és az afganisztáni és iraki háború is.


"És vajon majd mit írnak a mostani magyarországról?"


Ugyanazt, amit mondjuk az 1880 és 1900 közöttiről. Tehát kb. semmit, leszámítva, hogy volt egy halom jelentéktelen miniszterelnök, gyengétől a közepesig terjedő kormányok, meg sok korrupciós botrány. Pontosan ugyanez ment 100 éve is, igaz, 100-110 éve sokkal nagyobb volt a korrupció és sokkal instabilabb volt a kormányzás.

2010. febr. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

A jövőbeli történelem könyvekbe mi fog szerepelni?


Úgy érted könyvekbeN?

2010. febr. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
35%
Ebben az időszakban lehetett/kellett volna megállítani a kisebbség túlszaporodását.
2010. febr. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
22%

"Ebben az időszakban lehetett/kellett volna megállítani a kisebbség túlszaporodását."


Ebben az időszakban lehetett volna utoljára megfékezni az ilyen fasisztákat...

2010. febr. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
27%
Ez nem fasiszta, ez fajgyűlölő. Ideológiailag képzetlenek kussoljanak ideológiai témában.
2010. febr. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
15%

Nem viccből írtam.

De majd átéljük, amikor többségben lesz a kisebbség, és az jó lesz?

átlagban 5 gyerek/család és mindezt 16-20 évesen kezdik.


Egy magyar családban átlag 2 körül van a gyerekek száma (de inkább alatta)és nem ritka 30 évesen családot alapítani.



Számoljatok!

2010. febr. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 bumbi02 ***** válasza:
32%

ez nem az a téma, el vagy keveredve, máshol rasszistáskodj


amugy meg lesznek események azért... hogyha belegondolsz, a mostnai töri anyagban is vannak olyan évek h eseménytelenek...vagy csak 1-2 jelentéktelenebb dolgot tanulunk róla.. nah ez a korszak most épp olyan szerintem... majd meg kell tanulni meik évben ki volt hatalmon, válságról kell majd tanulni megoldásokról.. de az iraki háboru nem tudom benne lesz-e.. talán... igazából szerintem msot egy "történelmi üresjáratban" vagyunk:)lesznek itt még háboruk bőven... csak sokan ugy tekintenek a történelemre h lefolyt dolog az egész... és már nem oan világot élünk h világháboru legyne stb... lesz még...

2010. febr. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
43%

Hát. Most jött elő a "demokrácia" krízisa, kisebbségi konfliktusok stb. Szerintme igencsak fontos időszak lesz ez.


(a rasszizmusnak meg olvass utána, mert fingod sincs, mi az, amire te gondolsz, az a fajgyűlölet)

2010. febr. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
89%

tegnap 22:45


Honnan veszed az adataidat? Csak mert köszönő viszonyban sincsenek a szakirodalom megállapításaival.

2010. febr. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!