Titeket nem frusztrál a gondolat, hogy bármit találtok ki, valószínűleg már régen kitalálta már előttetek más?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban olyan voltam, hogy mindent, amit szerettem, ki akartam sajátítani. Azt akartam, hogy csak nekem legyen olyan, legyen az egy tárgy, egy ötlet, vagy bármi más. Mindig mindent egyedül akartam kitalálni, megvalósítani. Ma is úgy érzem, hogy bármennyire szeretek egy tárgyat, nem tudom annyira szeretni, mintha én találtam volna fel. Valahogy levon számomra az értékéből, hogy más is ugyanúgy megveheti. Mindig is arra vágytam, hogy én magam alkossam meg a használati tárgyaimat a saját elképzeléseim szerint.


Ma pl. kitaláltam, hogy milyen praktikus lenne egy olyan pénztárca, ami csak a tulajdonosa ujjlenyomatára nyílik ki. Kevlár/szénszálas anyagból készült tokot képzeltem el, rajta egy azonosító paddal, amire az ujjunkat helyezzük, benne egy GPS-sel, hogy követhető legyen, és valamiféle olyan rendszerrel, ami tönkreteszi a benne levő pénzt, ha erőszakkal próbálják felnyitni, pl. festékpatronokkal. Azt is elképzeltem, hogy hogy nézzen ki, milyen színű legyen.



Amikor utánanéztem a neten, rá kellett döbbennem, hogy nemcsak, hogy már létezik ilyen, hanem HAJSZÁLPONTOSAN ÚGY NÉZ KI, AHOGY ELKÉPZELTEM! És ez olyan nyomasztó. Más is élt már át ilyet?


2014. dec. 20. 23:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Visszatérve az újlenyomatos pénztárcához, a találmányokat két nagy csoportba lehet sorolni. Az egyik, mikor meglévő technológiákat párosítunk, hogy azoknak egy új lehetőségét használjuk ki. A másik, mikor új technológiát alkotunk. Szerintem mind a kettőnek megvan a létjogosulsága. Az elsőre például jó példa az elektronika, ahol a legkülönbözőbb, korábban is létező technológiákat építik egybe, pl. wifi-s fényképezőgép, stb. Ezeknek ugyanúgy megvan a piaci lehetőségük, mint az új technológiáknak. (Az más kérdés, hogy ezeknek a bevezetését a közgazdászok meg marketingesek kontrollálják, nem a mérnökök.)


Az agymenésekkel nekem semmi gondom nincs, mert a legtöbb újítás így született. Szerintem nem szabad arra gondolni, hogy biztos már más is kitalálta, mert akkor semmi újdonság nem születne, mindenki a másikra várna. Egyébként a magyarok elég jók újításokban, szóval nincs ezzel semmi gond.

2014. dec. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Találj ki másik ötletet vagy ezt pontosítsd,lehet egy napon lesz valami jó ötletet és majd csodálkozik az emberiség ez másnak is mondom.
2014. dec. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Szirty ***** válasza:

Lehet hogy lesz ötlet amire az emberiség majd rácsodálkozik, hogy "WOW". Eddig is volt.


De lássuk be, ahhoz kell egy kis háttér ismeret és tapasztalat is.

2014. dec. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
* "újlenyomat" -> ujjlenyomat :)
2014. dec. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Wadmalac ***** válasza:

Még a nyolcvanas években kezdtem montizni és iszonyatosan zavart a cantilever fékek rossz hatásfoka.

Arra gondoltam, hogy ki kellene iktatni a canti fék középső összekötő bowdendarabját. Megrajzoltam a tervecskémet, egy olyan fékpillangóról, ahol nem volt köztes bowden, hanem a fékkartól jövő bowden simán vízszintesen köti össze a két fékpillangót, azokat meg hosszabbra terveztem a canti pillangóknál, hogy javuljon az erőkar.

Aztán a rajz ott feküdt a fiókomban évekig. Egész addig, amíg aztán kinyitottam a Bike Magazint, ahol látom, a Pirate nevű svájci cég kiadott egy új rendszerű féket.

Rábámultam, előástam a rajzomat a fiókból és fél órán át káromkodtam.

Igen, úgy néz ki, feltaláltam a V-féket kb. két évvel az első V-fék megjelenése előtt. Csak ott porosodott a fiókomban.

Ezzel szerintem el is lőttem azt az egyetlen lehetőséget, ami új volt, egyedi és talán ronggyá kereshettem volna magam. :)

2014. dec. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Amúgy tervezel valamit,ami értelmes,de nincs anyagi hátér vagy gyerek vagy még vagy nem tudod,hogy van ilyen vagy nincs és így nem sikerül,de nem kell feladni felkel állni és megcsinálni az emberek mindig a túlélő képességei segítették az életben maradást és egy ötlet kárba veszés nem nagy dolog.
2014. dec. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Wadmalac ***** válasza:

Volt még egy hasonlóan félbehagyott tervem, olyan pozicionált váltóról, amin a pozicionálás magán a váltón történik, a váltókartól egy duplaszálas bowden jön, egy fel- és egy leváltó léptető szállal. Ez kiküszöbölné a bowdennyúlás és koszolódás miatti váltóállítgatást és pontatlanságot, csak a bowdenház speciális kivitel kellene hogy legyen, házilag ilyen nem tudtam készíteni, dupla bowdenházazással meg ormótlan lenne.

Ezt már feladtam.

2014. dec. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Ha már más is kitalálta, azt jelenti, hogy jó úton jársz, megvan a gondolkodási módod, és magadtól rájössz olyanra, amit más csak tankönyvből ismer. Ezért ha erre rágyúrsz tanulással, újabb ötleteid születhetnek, tovább tudod gondolni, amit esetleg más elkezdett, tökéletesíteni tudod. Aztán vagy sikerül megvalósítani, vagy nem.


Kedvenc példám az összecsukható roller, amit egy magyar ember talált ki 80as évek elején, és amikor a szabadalom lejárt, elkezdődött a világ szintű tömeggyártása és reklámozása, és valaki jót keresett egy ügyes emberen, aki nem volt elég tehetős a megvalósításhoz.

2014. dec. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Érdekes dolgokat írtok. Apukám anno talált fel dolgokat, mindig is ügyes kezű ember volt, és mesélte nekem, hogy egyszer hasonlóan járt: feltalált a kommandósoknak egy újítást egy eszközön (részleteket nem szeretnék írni, mert akkor azonosítható lenne), aztán kiderült, hogy Németországban már feltalálták ugyanezt. A vasfüggöny miatt nem volt nagyon híráramlás, így nem tudhatott róla, sajnos :(
2014. dec. 23. 00:30
 20/21 Szirty ***** válasza:

A témával kapcsolatban az jutott még eszembe, hogy egy dolog szilárd hittel gondolni hogy meg tudunk csinálni valamit (pl. egy fantasztikus találmányt) és egy teljesen másik dolog azt meg is valósítani.


Mert ugye elméletileg gyakorlat és elmélet között nincs különbség, gyakorlatilag meg van...

:-)

2014. dec. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!