Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hiába van manapság globalizáci...

Hiába van manapság globalizáció, a régi korokban a kultúrák kevésbé különböztek egymástól, mert még kevesebb idő telt el az emberiség eredete óta?

Figyelt kérdés
Pl. ha megvizsgálod a középkori angol kultúrát, életmódot, nem sokban tér el a korabeli magyartól.

2014. okt. 19. 23:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha megvizsgálod a középkori angol kultúrát, és a korabeli kínai kultúrát, azt látod, hogy ég és föld a különbség.


Vagy a korabeli indián kultúrát. Vagy az ausztrál kultúrát.


A mai angol és magyar sem különbözik szinte semmiben. Egyszerűen ugyanaz a keresztény kultúrkör, ennyi a titka. Ez a mai napig ugyanígy van, az amerikai és a magyar se fog eltérni, míg egy indiai és egy dél-amerikai meg nagyon keményen. De még az indiai és kínai is nagyon eltér.


Az emberiség eredete meg millió éves téma, pár száz év nem oszt nem szoroz... De őszintén, ha a kultúra megjelenését vesszük, az is több ezer éve.


De amúgy, ha ennyire különbözik, mik azok a jelentős kulturális különbségek, amik egy magyart egy angoltól elválasztanak?

2014. okt. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A kozepkor hatarait ma 476 es 1492 kozott huzzak meg. Ha megvizdsgalod a kozepkori magyar eletmodot, mondjuk a 800-as evekben, ami siman a kozepkor resze, akkor egy lovasnomad nepet kapsz az azsiai pusztakon. Ha ugyanezt a 900-as evek vegen teszed, ugyanezt kapod csak a Karpat-medenceben. Rohadtul nem hasonlit az akkori angol kulturara. Persze az 1200-as evekben mar egy asszimilalt magyarsagot talalsz, ami tenyleg hasonlit az angolra.

A teoriaddal ott a baj, hogy kiboktel ket pontot, amire pont ra tudtad huzni, de nem vizsgaltal semmi egyebet.

2014. okt. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A globalizaciorol meg annyit, hogy az mindig is letezett, csak a merteke volt mas. De gondolj bele: a selymet Kinabol, a fuszert Indiabol hoztak, a magyar marhat Italiaba hajtottak, ahonnan viszont a legjobb pancelok kerultek ki. Nyilvan az onellatas magasabb hanyadu volt, es az emberek mozgasat is korlatozni probaltak, nehogy elmenjenek, mint ma (roghoz kotes). A kozepkor elejen meg akkora joves-menes volt Europaban, el se hinned.
2014. okt. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy a "régi korokban?" Ha a neander-völgyi ember kora a "régi", akkor ez akár még igaz is lehet, de pl. Kr. e. 1500-ban rendkívül fejlett kultúrák (pl. ókori Egyiptom, Kréta szigete) és jóval primitívebb kultúrák éltek egymás mellett, ha csak a Földközi-tenger-medencéjét nézzük. Nem beszélve a világ többi részéről.
2014. okt. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"De amúgy, ha ennyire különbözik, mik azok a jelentős kulturális különbségek, amik egy magyart egy angoltól elválasztanak?"


És egyáltalán mit értünk "magyar" és mit az "angol" allatt? Mert pl. Lakatos Alejandro a nyolc osztályával és az öt év letöltöttjével Galgamácsáról nem sok kultúrális közösséget mutat Dr Kovács Mariannával akinek meg idegsebészi magánrendelője és Rózsadombi háza van. És az angoloknál is, ég és föld a londoni sztárügyvéd és az a pakisztáni/indiai/fekete/fehérszemét származású proli aki a chipshopban pacsmagolja a sürkésságra curryt a kajákra. Holott mindkt pár brit/magyar állampolgár, brit/magyar iskolába járt, és már több generáció óta ott él minden felmenője.


A kultúra nem veleszületett, hanem tanult és nem annyira az országhatároktól, hanem a neveltetéstől, szocializációtól függ. Az ember idomul a családjához, a társadalmi rétegéhez, a baráti köréhez, és ezt veszi normának. Pont ezért vergődnek annyit a fennt emíltett britek a muszlim kisebbségükhöz való hozzáállással, mert ott bizonyos körökben abszolúte okés a kiskorúak kényszerházassága de az english breakfast szentségtörés.

2014. okt. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ja és kiegészítés: a "régi korokban" a kultúra töredékét írták csak le. Volt ugye az egyház, meg esetleg a király udvara, és o'szt csókolom. Ezek meg az olasz/francia vagy egyéb épp divatos országok arisztokráciáját majmolták, egymásközt nemzetközileg házasodtak és gyakran nem is tudtak az anyanyelvükön.

Hogy Terinéni mit énekel kapálás közben vagy Bélabá a putriban mit mesél a gyerekeknek az senkit nem érdekelt.

2014. okt. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!