Majd amikor a globalizáció beteljesedik (vagy kiteljesedik), addigra tök jó lesz mindenkinek! Addig azonban a legtöbb nemzet szívja a fogát, mások ellenállnak neki és háborúznak, egyes népeknek pedig már most szuper (pl. Kína, USA, EU-15-ök).
Amennyiben a globalizáció nem kizárólag a gazdaságot szolgálná, jó ötletnek tartanám.
Másrészt, a technológia és a kommunikációs eszközök fejlődésével elkerülhetetlen!
Bizonyos szempontok szerint jó, más szempontok szerint rossz. Egyértelműen nem lehet rámondani, hogy csak jó vagy csak rossz, ennél azért lényegesen összetettebb és árnyaltabb a helyzet.
Olyan ez, mintha azt kérdeznéd, hogy az autó jó-e vagy sem. Jó, mert gyorsabban eljutsz A-ból B-be, ugyanazon idő alatt több dolgot tudsz elintézni, vagyis produktívabb vagy, Nem kell várni tömegközlekedési járművekre, vagyis sokkal mobilabb vagy, nem megállóig visz, hanem a tényleges célodig, nem esik a nyakadba az eső és nem fúj ki a kabátodból a szél, satöbbi.
Azonban szennyezi a környezetet, drága a fenntartása és üzemeltetése, jóval balesetveszélyesebb mint gyalog vagy biciklivel menni, hozzájárul az egészséged romlásához a mozgáshiány miatt, állandó stresszben van az ember hogy nehogy meghúzzák, feltörjék, ellopják, satöbbi.
A globalizáció is ilyen rengeteg előnye, ugyanakkor rengeteg hátránya is van, nem lehet egyértelműen, egy szóban meghatározni, hogy rossz vagy jó.
Szerintem alapjában nem rossz dolog, folyamat. Amit rossznak látok benne, hogy arra is kvázi "rákényszerítik", aki nem szeretne globalizálódni. Gyakorlatilag mindenki belekerül ebbe a folyamatba, akár akar, akár nem. Nem kapnak az emberek választási lehetőséget, kiutat alóla, vagy csak olyan áron, amelyet csak nagyon kevesen hajlandóak megfizetni. Ez pedig szerintem nem túl szerencsés, mert rengeteg ellentétet szül a társadalmon belül.
Ha annyira jó a globalizáció, akkor nem kell ráerőszakolni az emberekre, hanem önmaguktól választanák azt. De ahogyan a globalizálódás jelenleg folyik, rengeteg rákfenét hoz magával, és sajnos nagyon sok az olyan, a globalizálást sürgető ember, aki csak a haszon reményében próbálják globalizálni a társadalmat, a gazdaságot és bármi mást.
Ennek egy teljesen természetes, belülről jövő késztetésnek kellene lennie, ehelyett az átlagember kötelezőként éli meg a dolgot, és így is áll hozzá. Nem szívvel-lélekkel csinálja, hanem muszájból. És sajnos ismerjük a mondást: "Nem akarásnak nyögés a vége."
Igazából ez egy folyamat és ahhoz hasonlít, mint amikor egy városállamot, egy hercegséget egy birodalomhoz, országhoz csatoltak.
Most is erről van szó, közös Európa, elmosódnak a különbségek, mind kulturálisan, mind más téren.
Hiába imádom az őszibarackot, az EU konform a kopasz barack, a nektarin, úgyhogy ez rossz, ha nálunk is eltűnik majd az őszi.
Mivel a szövetségünk vezető hatalma az USA, hiába nem EU ország, sok mindenben megszabja a világ értékrendjét, a világét, amely egyre kisebb lesz és mindenhová eljut ugyan az a szervezettség.
Jobb az előnyeit nézni, mert nem lehet ellene tenni, esetleg ha vállalod a kissé különcnek kijáró rácsodálkozást, akkor bármit megtarthatsz, kedved szerint.
Kozmopolitálé.
Bizony, hogy át lesztek ti verve,
Balgák, ti balek ostobák!
A bankárok napjai jönnek -
globális kamat világ.
Amíg a Föld ki nem fog dőlni,
nyögitek az uzsorát!
Ez a trükk lesz a végső,
csak dőljetek be háát
és az uzsorásokééé lesz
holnapra a világ!
A kibontakozó GLOBALIZÁCIÓ jelen formájában emberiség-ellenes,Isten-káromló.Emberiség ellenes azért,mert nem a tömegek felemelése,hanem azok sötétben tartása a fő célja.
A nyomorban tartott ember nem tud kibontakozni,pedig olyan
sok megismerni való volna még ezen a Földön.
Isten káromló azért,mert az anyagi érdekeket,a világ-
uralomra törekvés érdekeit a Természet törvényei elé
helyezi. Egyetlen reményünk,hogy ha a háttér-hatalom
új generációi új világnézetet hoznak.Bár ez is bizonytalan,mint a kutya vacsorája lámpa oltás után.
@Sceptic: Az a baj, hogy a globalizáció nem egy olyan dolog, amit pár ember eldöntött és amúgyis mehetne opt-in jelleggel. Ez egy gazdasági folyamat. Nem lehet beszállni meg kiszállni. Persze könnyű szidni a nagy cégek vezetőit miatta, de gondold csak végig mi lenne, ha te vezetnéd a cégedet. Előtted áll a választás: a) Megteszed azokat a lépéseket, amelyekkel versenyképes leszel és növeled a profitodat (ez többnyire a globalizálódással jár együtt) b) Nem teszed meg a lépéseket és idővel tönkremegy a céged és eltűnsz a sűlyesztőben. Te melyiket választanád? Persze vannak, akik a b-t, de azokat nem fogják a cég vezetés közelébe engedni a tulajdonosok és részvényesek :)
A globalizáció egy olyasmi dolog, mint az evolúció. Senki sem kérdezi meg egyesével az állatokat, hogy részt kíván-e venni a táplálékláncban és akar-e megküzdeni a saját területéért. Hozzájárul-e, hogy az utódai kicsit mások lesznek és más körülményekhez kell alkalmazkodniuk. Valamint az evolúciót nem a csúcsragadozók döntik el még akkor sem, ha az összes növényevő egységesen utálhatja őket :)
Az utolsó hsz-val teljesen egyetértek.
Még az jutott eszembe ezzel kapcsolatban, hogy a globalizáció tulajdonképpen már a 19.sz. végén elkezdődött, s hamarabb kiteljesedhetett volna, ha nem jön közbe a két világháború.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!