Ha gondolod, èn segíthetek, bár mèg nem tanulok általános pszichológiát, ugyanakkor már règen tervbe vettem.
2014. szept. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
2/9 A kérdező kommentje:
Örülnék neki.
2014. szept. 11. 18:59
3/9 anonim válasza:
kicsit részletesebben?
-a kapcsolat tartás:a facebook és társai miatt személytelenné válnak a kapcsik,de megkönyiti a velük való komunikációt.
-élet vezetés:mit akarsz elérni,és miért nem teszel semmit annak érdekében?
-nyitás az új dolgok felé:miért nem nyitsz feléjük(rejtett félelmek felkutatása)
2014. szept. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
4/9 anonim válasza:
Szia! Én pszichológiát tanulok, de a kérdésed kicsit olyannak látom, mintha egy másodéves orvosist kérnél, hogy gyógyítson meg. Az egyetemből fakadóan nyilván nagyobb a rálátásunk a témára, de ahhoz, hogy valaki véleménye már tényleg megbízhatónak számítson, szerintem minimum klinikai mesterszakosnak kell lennie, vagy olyannak, aki már továbbképzésen vesz részt. Ettől függetlenül persze nem árthat, ha több ember véleményét kikéred a témában, de 100%-osan még ne ezekre támaszkodj :)
2014. szept. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
5/9 anonim válasza:
Szerintem meg olyan, mint egy beugratós kérdés. Hallgató nem segíthet neked, mert nem teljes a tudása, nem lát rá pontosan mindenre (ahogy a felettem lévő is írta). Ezzel akár kárt is okozhat neked. Viszont abban segíthet, hogy kihez fordulj, tud beszélni a tanáraival, ismerhet jó pszichológusokat. A te érdekedben én nem fogadnám el egy hallgató segítségét.
2014. szept. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
6/9 anonim válasza:
U.i. alá is íratják velünk, hogy amíg nem diplomázunk le, tanári felügyelet nélkül nem segíthetünk senkinek. Szóval aki ezt teszi, az megszegi a fogadalmát.
2014. szept. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
7/9 A kérdező kommentje:
De miért van ez? miért nem lehetne segítenetek?
2014. szept. 19. 18:25
8/9 anonim válasza:
Azért, mert részleges tudásunk van, és pszichológushoz képest kevés tapasztalatunk emberekkel. Mellesleg első 3 évben még csak nagyon általánosan vesszük a pszichológia alapjait, pl. fogalmakat tanulunk, gyerekek fejlődését vizsgáljuk, statisztikai próbákkal foglalkozunk meg hasonlók, szóval nem megyünk bele így egy-egy részterületbe, mint amire neked szükséged lenne. Szóval a féltudás többet árthat, mint amennyit használ. Arról nem is beszélve, hogy így is rengeteg pénzéhes csaló van, aki pszichológusnak vagy valami életvezetési tanácsadónak adja ki magát, és borzasztóan rontják az egész tudományterület hitelességét :S Ha az egyetemisták 1-2-3 évnyi tanulás után már tanácsokat osztogatnának boldog-boldogtalannak, akkor ugyanúgy ártanának jóformán ennek a területnek, mintha csalók lennének. Nem véletlen, hogy minimum 7-8 év tanulás kell, mire igazi tanácsadói munkát végezhet egy pszichológus!
2014. szept. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
9/9 anonim válasza:
"Én pszichológiát tanulok, de a kérdésed kicsit olyannak látom, mintha egy másodéves orvosist kérnél, hogy gyógyítson meg."
Nekem is kb. ez jutott eszembe. Ezenkívül szerintem neked itt nem is feltétlenül pszichológusra lenne szükséged, hanem valaki olyanra, aki nagyon ért az élethez, tapasztalt, bölcs. A pszichológushallgató ezeket csak tanulja. Neked olyasvalaki kéne, aki műveli. Olyan ez, mintha egy botanikustól akarnál tanácsot kérni, hogy hogyan varázsold széppé a kertedet. A botanikus lehet, hogy mindent tud a növényekről azáltal, hogy kutatja őket, de te akkor is többre mész egy végzettség nélküli, de tapasztalt kertésszel. Simán lehet, hogy egy tapasztalt nagybácsi vagy valami más idősebb rokon sokkal inkább a jó útra tud igazítani, mint egy pszichológus.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!