Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hogy lehet az, hogy a románok...

Hogy lehet az, hogy a románok legelső írásos lelete a 16. századból való, a mienk meg több száz évvel azelőtt? Így nég elhiszi azt valaki, hogy ők előttünk itt voltak?

Figyelt kérdés

2014. aug. 30. 21:07
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, amit írsz, de én objektíven a tényeket írtam le, tény az, hogy mi voltunk itt előbb. Hogy ebből ki milyen következtetést von le, az az ő gondja, ebben én nem foglaltam állást. Azt sem vitatom el, hogy a románok nem tekinthetnék Erdélyt az otthonuknak. Kárpát-medence sok nép otthona a magyar mellett. Igazából tényleg hülye, aki ezen vitatkozik, mert nincs értelme. Csak az a baj, hogy ezt főleg a környező népek nem akarják elfogadni, szerintem nem is mi elsősorban... A történelemhamisítást pedig felháborítónak tartom a románok, szlovákok, ukránok részéről, mert az egész arról szól, hogy megpróbálják magukat felnagyítani, a magyar államiságot pedig bagatellizálni. Az aktuális helyzet alapján írják át a térség egész történelmét. Erre sok példát tudnék mondai, a Pozsonyban koronázott szlovák királyoktól kezdve Vitéz Mihályig, a "három román ország" első egyesítőiig :D Az is szánalmas, hogy a románok azzal érvelnek az Erdélyhez való jogukra, hogy ők előbb ott voltak (de a többi is ezt csinálja). Ilyen érvek ellen szerintem csak a józan gondolkodás a helyes, pl. a forrásokon alapuló történelem és nem az általuk írt aktuálpolitikai színezetű mesekönyvek, amiről írtam egy kicsit fentebb.


Azt sem cáfoltam, hogy a román újlatin nyelv lenne. Minden nyelvben vannak más nyelvből vett hatások, én csak erről írtam. Írtam is, hogy a latin hatott az angolra, de ettől az angol nem újlatin nyelv. Ugyanígy, az albán és a szláv nyelvek is hatottak a románra, de ettől a román újlatin...

És még azt is leírnám, hogy Erdély 1000 évig a Magyar Korona részét képezte, így attól, hogy elismerem, hogy a románoknak otthona, azt viszont nem fogadom el, hogy jól van az úgy, hogy a román állam részét képezi. Mert nincs jól. Teljesen leamortizálják, az általunk épített gyönyörű nemesi kastélyokat és épületeket lerombolják vagy hagyják pusztulni, és telerakják ortodox giccsekkel, templomokkal. A magyarokkal szembeni soviniszta politikáról pedig még nem is szóltam.

2014. szept. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
41%
jaj 84%os annyira intelligens vagy. meg vagy dicsérve!
2014. szept. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!