Ha Magyarország volt a népek börtöne akkor miért hozták létre Jugoszláviát és Csehszlovákiát?
Ajvékoltak állandóan a románok-szerbek hogy mennyire elnyomják őket a magyarok és azt szerették volna hogy csatolják Erdélyt Romániához illetve a Délvidéket Szerbiához.
Ha nincs az Antant akkor maguktól nem tudták volna megszerezni ezeket a területeket.
Ráadásul Románia (ha jól tudom) kilépett az I.világháborúból.
Akkor miért kapta meg Erdélyt/Partiumot/Bánságot ??
A világháború után pedig sokkal erősebben elnyomták az ott élő kisebbségeket,mint anno a magyarok.
Nem beszélve a szerbekről akik tudjuk,hogy milyen vérengzéseket vittek véghez.
Akkor mégis miért hozta létre a Nyugat ezeket az államokat?
A Szovjetunió felbomlott és kellettek új szövetségesek?
multjelen.ucoz.hu/publ/nepek_bortone_volt_e_a_tortenelmi_magyarorsdzag/1-1-0-12
Magyarországot, illetve az Osztrák - Magyar monarchiát az első vh. után darabolták fel, akkor még nem bomlott fel a Szovjetunió, sőt, akkoriban jött létre.
Azon túl, hogy valóban meg akarták szüntetni a háborús veszélyt, hiszen az első világégést mi kezdtük, valóban voltak területek, amiken alig élt magyar, az már más kérdés, hogy a románok, meg az új államok mohók voltak, az olyan részekre is rávetették magukat, ahol mi voltunk többségben, sőt még teljesen színmagyar területeket is szereztek, ha tudtak.
Magyarország nem volt a népek börtöne, de ettől még nem tudta kezelni a nemzetiségeit. Ez bizonyos mértékig magyarázza ezek elszakadási igényét, de az új helyzet alapvetően nem emiatt alakult ki, hanem azért, mert Európában a Szovjetunió létrejöttével alapvetően új egyensúlyi helyzet jött létre. És ebben az eredeti Osztrák-Magyar Monarchia nemkívánatos gyengítő tényező volt.
Kérdező, a történelem helyes ismerete csodákra képes. Például annak megértésére, mi a válaszreakció fogalma. A szerbek vérengzése a II. világháborúban volt, és a magyarok vérengzése után. A Szovjetunió az I. világháború után (amikor a rendezés volt) nem felbomlott, hanem létrejött.
"ki használ ma ilyen szavakat, h "ajvékol"? hol élsz te?"
Te meg hogy a francba kerülsz ide??
"Szovjetunió létrejöttével alapvetően új egyensúlyi helyzet jött létre. És ebben az eredeti Osztrák-Magyar Monarchia nemkívánatos gyengítő tényező volt. "
A SZU 1922-ben jött létre,Trianon pedig 1920-ban történt meg,tehát a Monarchia ekkor már rég nem létezett.
"Kérdező, a történelem helyes ismerete csodákra képes"
Neked sem ártana átlapozni a törikönyvet.
Tehát az oroszok a breszt-litovszki békével kiléptek a vh-ból,ezért kellettek keleten az új szövetségesek.
De megszívta Franciaország,mivel Románia az első adandó alkalommal a németekhez állt a II.vh-ban.
Csehszlovákiát,pedig feldarabolta Hitler.
"Például annak megértésére, mi a válaszreakció fogalma"
Ez se igaz teljes mértékben mivel a szerbek és románok már 1848-ban magyarokat gyilkoltak le és senki sem büntette meg őket ezért.
Továbbá Románia a II.vh-ban a szövetségesünk volt,ennek ellenére a háború után (ismét) vérengzésbe kezdtek Erdélyben.
A kérdés szinvonalából arra következtetek, hogy szegény kérdező úgysem kíváncsi az értelmes válaszokra, leginkább csak hőbörögni akar egy kicsit, hogy "rohadt szerbek, meg szemét románok, elraboltátok a mi fődünket, peddig milyen jó dógotok vót, míg mi nyomtunk el titeket!"
Az ilyenek nem szívesen hallgatják meg a "rideg" történelmi tényeket, hanem jó hazafiúi hozzáállással csak azokat veszik figyelembe, melyek a gyűlölködésüket alátámasztják. Ehhez valóban hozzásegít a történelmi ismeretek hiánya.
Na és te milyen érveket sorolták fel? Mondjad már!
Nem is a kérdésemre válaszoltál
Hidd el, én szivesen értekezem arról a témáról, mely nem igazán értelmesen megfogalmazott kérdésedből kikövetkeztethető, de a rólad kialakult - meglehet, téves - elképzelésem szerint úgysem értenéd meg amit írnék.
Te azt hiszed, hogy Csehszlovákiát és Jugoszláviát azért hozták létre a nagyhatalmak, mert elhitték Benesnek, hogy a történelmi Magyarország a "népek börtöne" , és puszta szívjóságból igazságosabb elrendezésű Közép-Európát akartak kialakítani. Hát, nem, kérlek alássan! Magyarország és a kisantant államok mellékszereplők a dologban.
A Párizs környéki békerendszer célja elsősorban Németország meggyengítése volt azért, hogy soha többé ne tudjon háborút indítani Franciaország és Anglia ellen. Miután a Monarchia Németország mindenkori támogatója lenne, miután egy soknemzetiségű birodalom, amelyben ezek a nemzetek már jóideje önálló nemzetállamokat akartak, elég nyilvánvaló volt, hogy szét kellett darabolni. Ráadásul - és ezt minduntalan figyelmen kívül hagyjátok, vagy el sem hiszitek - az új határok összességében etnikailag igazságosabbak lettek, mert az elcsatolt területeken egészében véve a magyarok minden utódállam esetében kisebbségben voltak, még a Romániához került területek esetében is a románság abszolút többségben volt, pedig itt volt a legnagyobb a magyar lakosság aránya. Ez akkor is így van, ha jól tudjuk, hogy színmagyar területeket is elcsatoltak, ha egyéb érdekek felülírták az etnikai elvet. A legjellemzőbb ez a Felvidék esetében volt, ahol az etnikailag indokolt határnak jóval északabbra kellett volna esnie. De hát ott volt a Duna, meg olyan vasútvonalak, amik kellettek Csehszlovákiának. És nyilván nem egy vesztes állam javára döntöttek a nagyhatalmak, még ha az igazságosabb lett volna is.
Szóval eredeti kérdésedre azt válaszolom, sem Magyarország nem volt a "népek börtöne" , sem pedig Jugoszlávia ill. Csehszlovákia nem lett az. Az ilyesféle politikai szlogenek csak arra jók, hogy a hozzád hasonló "nemzeti elkötelezettségűek" - ilyenek a szomszéd államokban is vannak bőven - lelkifurdalás nélkül utálhassák egymást.
Végezetül, bár nem remélem, hogy eddigi szavaimnak hitelt adsz, sőt még affelől is kétségeim vannak, hogy egyáltalán megérted őket, jó egészséget kívánok neked!
Látod 8-as válaszadó,erre a leírásra voltam kíváncsi.
Köszönöm!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!