Mit gondoltok erről?
Inkább az lehet a gond, hogy sok a kötelező, amit pl irodalomban, nem sokan szeretnek de muszáj leadni és nem is engednek teret a fantáziának azaz egyféle értelmezést fogadnak el.
De színesebben is lehetne.
Tanára válogatja...
Bármilyen tantárgyat lehet jól és rosszul tanítani, megkedveltetni vagy megutáltatni.
Általános tapasztalat, hogy sajnos nagyon kevés az igazán jó tanár. :(
Én maximálisan egyet értek. Sajnálnám az ének, irodalom, meg rajz tanárokat, de én beszüntetném az összes ilyen tárgyat. Még a filozófiát is, bár azt nem nagyon erőltetik.
De a történelem még mindig fontos lenne persze.
Meg felsőoktatásban a pszichológiát minden nem-pszichológus szakon (még a tanári szakokon is). Max olyan lehetne, hogy pedagógia elbeszélgetés az államvizsgán, ahol semmi elmélet nem volna, csak 2 vagy 3 független(!) pedagógus véleményt mondana az illetőről, hogy mennyire gondolkozik jól pedagógusként. De ez sztem jelenleg nem annyira fontos, mint amilyennek tűnik, mert jelenleg a legrosszabb pedagógusok is simán kikerülhetnek és munkába kerülhetnek. Megtanulják az elméletet, aztán elfelejtik, vagy telejsen rosszul alkalmazzák. (Vagy rossz elméletet tanulnak)
#3 szerencse (vagy éppenséggel törvényszerű), hogy soha nem fogsz olyan helyzetbe kerülni, hogy ilyenekről dönthess.
Hogy egy fiatal egészséges fejlődéséhez mit kell és érdemes tanítani, sőt, hogy hogyan, azt elég jól tudják illetékes szakemberek. Sajnos a politika torz céljai elérése, vagy ostobasága mentése érdekében ebbe gyakran belepancsol. Ilyenkor kezd felborulni a normalitás. De a rendberakáshoz a politikát kell ilyenkor a helyére tenni, attól az oktatásé is rendbe jön.
Ha rosszul tanítják, annak az előbbiek, és ennek következtében az oktatás társadalmi megbecsültségének hiánya áll. Mivel abba minden szülő bele akar ugatni, a legtöbb politikus bele is ugat, ezért a társadalomban nincs becsülete a tanári pályának. Így a jobbak nem is mennek oda (nem mazochisták). Rossz tanár rosszul tanít, jobb meg lassan kihal. Visszacsinálni úgy lehet, ha érdekeltté teszik a jókat is, hogy tanárok legyenek. Látható, hogy ez hosszú idő.
De nem hiszem, hogy egy diák a saját tapasztalata alapján úgy általában az oktatásról bármit is tudna mondani. Maximum azt, hogy érzése szerint őt rosszul tanítják.
" Sajnálnám az ének, irodalom, meg rajz tanárokat, de én beszüntetném az összes ilyen tárgyat. Még a filozófiát is, bár azt nem nagyon erőltetik. "
Szüntessük be az emberiséget is akkor már nem?
72% szerintem nem kellene a politikának köze lennie az egészhez... pont ez a baj a humán tárgyakban: hogy szubjektívak, nem lehet őket objektívan tanítani. Akkor meg mi értelme? Aki egyet ért a tanárral politikailag vagy esztétikailag vagy erkölcsileg, az 5ös, aki meg nem, az 1es?
51%, nem, nem kell beszüntetni az emberiséget, csak az értéktelen, felesleges munkát kell beszüntetni. Szerinted megoldás az, hogy értéktelen felesleges munkáért fizetünk, csak azért, hogy legyen munkája az embereknek? Ha belegondolsz, hosszútávon ez nem működne túl jól...
Igen egyébként, az oktatás színvonalát emelni kellene, és ezt csak úgy lehet, ha rendesen megfizetjük a pedagógusokat. Sajnos manapság így működik a világ. Ha nincsenek megfizetve a pedagógusok, akkor nehezebb lesz az életük, és a mai, anyagias társadalom is le fogja nézni őket (mert akár tetszik akár nem, iylen társadalomban élünk). Ez persze ahhoz vezet, hogy inkább azok maradnak tanári pályán, akiknek nincs nagyon más választása, és csak nagyon kevesen maradnak a pályán olyanok, akik tényleg erre születtek.
De. A magyar irodalom, énekzene, rajz, stb színvonalát egyszerűen lehetetlen emelni, alapjában hiba az, hogy kötelező jellegűek. Nincs minden embernek érzéke az irodalomhoz, zenéhez, rajzhoz. Akinek van, az úgyis majd továbbképzi magát, meg olyan területre megy továbbtanulni.
értéktelen, felesleges munkát kell beszüntetni. Szerinted megoldás az, hogy értéktelen felesleges munkáért fizetünk, csak azért, hogy legyen munkája az embereknek? Ha belegondolsz, hosszútávon ez nem működne túl jól...
ennek mi köze van az irodalom,zene,rajz és képzőművészet & művészettörténet, filozófia (!!!) oktatásának beszüntetéséhez erre írjál már vmi racionálisat
"akiknek 0 érzéke van a szépirodalomhoz, vagy akár egy film művészeti értékének felismeréséhez"
innen valószínűleg már a filozófia sem lehet túl közeli onnantól pedig már a gondolkodáselmélet sem 100 tehát nem is érdemes nyüstölni ezt a témát
én sem tartom jónak azt ahogy ma oktatnak (mo mostani oktatásügyi politikájával főleg) ,de ha nem lennének ezek a humán, művészeti tárgyak (mellesleg ez lehetetlen hiszen nem lenne elég óra és/vagy akik eddig ezt tanították mit csináljanak) akkor még inkább fokozódna a magyar társadalom szociális válsága úgy, hogy mi elvileg kultúrnép voltunk aztán most hol vagyunk...na igen az irodalom,rajz,művtöri stb. kihagyása (még a mostani szinté is) csak rontana a helyzeten
Kedves #3 próbálj meg tanulni inkább, nem olyanról kritikát mondani, amihez nem értesz.
A "Reszket a bokor mert madárka szállott rá...", vagy a "Nem tudhatom, másnak e táj mit jelent,..." felfogható politikai kérdésnek is, de minek. Itt attól lényegesen fontosabb értékekről van szó. Ostoba tanár félremagyarázhatja, de arról már volt szó, mitől nő az elfogult és gyenge tanárok száma.
Nem, a humán tárgyak csak csekély részben politika. És létezik kulturált politika, bármilyen hihetetlen. Ami része kéne, hogy legyen az oktatásnak, különben analfabéta "tudósokat" gyártunk.
Az oktatás színvonalát egyébként nem elsősorban pénzzel kellene emelni, ezt tudják a szakértők és az értelmes pedagógusok is. A pénz is kell, de messze nem elsődleges.
A magyar irodalom, énekzene, rajz, stb színvonalát még mindig képesek elég sokan nemcsak emelni, de nagyon magas színvonalon művelni. Azt elhiszem, hogy te utálod őket, ez látszik a véleményed stílusán, főleg félrecsúszott nézeteiden. Vannak még mindig világhírű irodalmáraink, festőink, a művelt világ pedig ide jár éneket-zenét tanulni. Mert ez a világon a legjobb.
Nem sok fogalmad van az alapműveltségről, az ebből következő életminőségről, igényszintről, pedig ez az elemi iskolákban alapozható meg igazán. Te alapvetően úgy utálod az iskolát, hogy nem is tudsz róla. Ilyen nézetrendszerrel nem sok jövőt jósolok neked.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!