Mit gondoltok? (etika házidolgozat)
Van egy egyszerű megoldás:
Pár mondatban süketelsz valamit a definiciók után közvetlen, vagy abba beleköltve arról, alapjaiban mennyire eltérő az európai illem a japántól, vagy hogy miért lehet a japcsi változatot a fehérember definició alapján megítélni (összesen 2-4 sor), aztán maradhat minden úgy ahogy már kész van.
#2 Fenét. Valószínűleg a népnevelési szándékú propagandatanár nem hajlandó elfogadni a tisztességesen és kreatívan megírt anyagot ahelyett, hogy a kereszténységet dicsőítette volna illető, mint az elvárás.
Pedig de jókat lehetne írni a sziklán szétcsapkodott kisdedekről...
#3: amit én olvasok, az egy teljesen jogosan megfogalmazott stilisztikai kifogás. Sehol nem írja, hogy azzal lett volna gond, hogy a japán kultúráról írt, hanem azzal, hogy a bevezető rész nem kapcsolódik szervesen az egész témához. Valószínűleg az alapfogalmak eurocentrikus kifejtése jelenti a problémát, de a dolgozat ismerete nélkül nehéz mit mondani.
Egyébként az etika tanítása segít(het) abban, hogy megkülönböztessük az etikét az etikettől.
#2 Sosem tudtam sajnos rizsázni:D Szóval nem ez a probléma.
#3 A dolgozat többi részével nincs problémája, meg is dicsérte. Egyedül az, hogy a bevezető oldal nem kapcsolódik Japánhoz, csak tényleg az a baj, hogy mást nagyon nem tudok már írni. Egyébként az első oldalt úgy kell elképzelni, hogy leírtam a fogalmát a protokollnak, etikettnek és az illemnek meg, hogy honnan ered a szó meg ilyesmik kb 5-6 mondatban. A másodikon és a harmadikon pedig leírtam az etikett kialakulását és fejlődését példákat hozva (Arisztotelész, Theognisz, ilyesmik) De japán filozófusokat nem igazán tudok akik ezzel foglalkoztak volna...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!